Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zduny leżą w zachodniej części wysoczyzny kaliskiej w odległości 7 km od Krotoszyna i 39 km od Ostrowa Wlkp. Miasto leży nad rzeką Borownicą.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zduny leżą w zachodniej części wysoczyzny kaliskiej w odległości 7 km od Krotoszyna i 39 km od Ostrowa Wlkp. Miasto leży nad rzeką Borownicą."— Zapis prezentacji:

1

2 Zduny leżą w zachodniej części wysoczyzny kaliskiej w odległości 7 km od Krotoszyna i 39 km od Ostrowa Wlkp. Miasto leży nad rzeką Borownicą.

3

4 Orlik znajduje sie na ulicy Strzeleckiej. Otwarto tu pierwszy w powiecie kompleks sportowy, który powstał w ramach rządowego programu "Moje Boisko- Orlik 2012". Można przyjść pograć w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę.

5 Basen przy ul. Ostrowskiej czynny jest już od pierwszego dnia wakacji. Składa się on z placu zabaw z piaskownicą, boiska do gry w siatkówkę i sporego kawałka zieleni. Jest też sklepik i darmowy parking. Basen gościnny dla każdego.

6 Kręgielnia znajduje się na ulicy Sienkiewicza. Została ona zbudowana w latach osiemdziesiątych. Jest to miejsce spotkań miłośników tej gry, zarówno tych młodszych, jak i tych starszych. Jest otwarta codziennie.

7

8 Restauracja zlokalizowana jest w wybudowanym w 1790 roku budynku dawnej szkoły, który został odrestaurowany w 1992 roku.

9 Przy hotelu znajduje się ogródek leśny, duży parking i plac zabaw. Co roku jesienią odbywa się tu,,Młodzieżowy Przegląd Twórczości Czesława Niemena’’.

10

11

12 W 1968 r. dla upamiętnienia walk powstańczych, które miały miejsce wokół Zdun, Chachalni i Borownicy, powstał szaniec Powstańców Wielkopolskich. Został on usypany z kamieni na skraju lasu, koło Borownicy. W okresie międzywojennym słupy wyznaczały granicę przebiegająca w okolicach Zdun.

13 Pośrodku 700-lecia wznosi się pomnik, zaadaptowany w okresie międzywojennym ze stojącego tu wcześniej pomnika niemieckiego. Na cokole z przodu widnieje napis:,,Cześć poległym synom miasta Zduny’’, a po bokach daty: 1918-1919 i 1939-1945.

14 Kościół poewangelicki został zbudowany w latach 1789- 1792, jest on w stylu barokowo- klasycystycznym. Kościół ten pod wezwaniem Serca Jezusowego wykorzystywany jest jako dom pogrzebowy.

15 Kościół pw. Św. Jana Chrzciciela powstał w latach 1719-1733. Zbudowany jest w stylu barokowym.

16 Ratusz powstał w 1684 r. dzięki staraniom Rafała Leszczyńskiego. W jego budynku mieści się dziś placówka banku oraz kawiarnia,,Czekolada’’.

17 Pomysł i wykonanie: Wiktoria Wawrzyniak przy współudziale Aleksandry Kasprolewicz, Zuzanny Skrzypek i Magdaleny Żwawiak.


Pobierz ppt "Zduny leżą w zachodniej części wysoczyzny kaliskiej w odległości 7 km od Krotoszyna i 39 km od Ostrowa Wlkp. Miasto leży nad rzeką Borownicą."

Podobne prezentacje


Reklamy Google