Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Siedem cudów starożytnego świata. I. Gdzie się znajduję II. Piramida III. Zespół piramid IV. Budowa V. Konstrukcja VI. Schemat przekroju pionowego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Siedem cudów starożytnego świata. I. Gdzie się znajduję II. Piramida III. Zespół piramid IV. Budowa V. Konstrukcja VI. Schemat przekroju pionowego."— Zapis prezentacji:

1 Siedem cudów starożytnego świata

2 I. Gdzie się znajduję II. Piramida III. Zespół piramid IV. Budowa V. Konstrukcja VI. Schemat przekroju pionowego

3  znajduje się w Gizie nieopodal Kairu Państwo: Egipt Miejscowość:Giza Współrzędne geograficzne: 29° 58′ 44″ N, 31° 8′ 2″ E

4 Według powszechnie akceptowanej przez środowiska naukowe teorii, stanowiąca w starożytności miejsce pochówku faraona Cheopsa (egip. Chufu). Jej nazwa to:

5 Piramida Cheopsa oraz stojące obok niej piramida Chefrena i Mykerinosa to najbardziej znany zespół piramid. Obok piramidy Chefrena postawiono monumentalny pomnik Sfinksa. Największa z piramid, piramida Cheopsa, uznana została przez starożytnych greków za jeden z siedmiu cudów świata.Sfinksa.

6 Piramida Cheopsa. Zdjęcie z XIX wieku O budowie piramidy pisał już Herodot: Cheops na wystawienie piramidy potrzebował dwudziestu lat. Wszystkim Egipcjanom kazał na siebie pracować. Jednym rozporządzono z łomów kamienia w górach arabskich włóczyć skały do Nilu, innym sprowadzone na łodziach przez rzekę kazał odbierać. HerodotNilu Pracowało tak bez przerwy do stu tysięcy ludzi. Budowano zaś piramidę w kształt schodów.

7  Wejście do piramidy znajduje się w północnej ścianie. Od wejścia prowadzi Korytarz Zstępujący o wymiarach 114 cm x 119 cm, opadając w dół pod kątem 26°31'.  W południowej ścianie piramidy, naprzeciwko wejścia, znajduje się otwór drzwiowy, prowadzący do ślepo zakończonego korytarza, również pozostawionego przez budowniczych w stanie nieukończonym.

8

9 Marta Adamska kl. 1 G


Pobierz ppt "Siedem cudów starożytnego świata. I. Gdzie się znajduję II. Piramida III. Zespół piramid IV. Budowa V. Konstrukcja VI. Schemat przekroju pionowego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google