Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykonali: Adrianna Żukowska Dariusz Jażdżyk Jarosław Owczarek.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykonali: Adrianna Żukowska Dariusz Jażdżyk Jarosław Owczarek."— Zapis prezentacji:

1 Wykonali: Adrianna Żukowska Dariusz Jażdżyk Jarosław Owczarek

2 Jesteśmy uczniami drugiej klasy liceum ogólnokształcącego. Pochodzimy z różnych miejscowości, mamy różne zainteresowania i w przyszłości prawdopodobnie każde z nas pójdzie w inną stronę lecz łączy nas jedna pasja -chemia. Zakorzeniła ją w nas nasza Pani Dyrektor Joanna Wiśniewska. Wzięła nas pod swoje skrzydła i pokazała obszerny, magiczny nie raz zaskakujący ale jakże interesujący świat chemii. Postarała się o to, byśmy mogli rozwijać swoja pasję, dostaliśmy dofinansowanie na nasze zajęcia i pod jej pieczą spełnialiśmy i spełniać będziemy swoje marzenia związane z tą dziedziną nauki. Nasze zajęcia odbywały się średnio dwa razy w tygodniu. Wymagało to wielu poświeceń ze strony naszej Pani Dyrektor jak i również z naszej. Lecz było warto

3 Wykonując doświadczenia chemiczne używaliśmy szkła i sprzętu laboratoryjnego. Korzystaliśmy z profesjonalnego wyposażenia pracowni, bazowaliśmy na prawdziwych odczynnikach chemicznych. Przebywając w pracowni chemicznej, ściśle przestrzegaliśmy regulaminu i postępowaliśmy zgodnie z zasadami bezpiecznej pracy.

4 Wszystkie doświadczenia chemiczne wykonywaliśmy wyłącznie na polecenie naszego nauczyciela chemii –Pani Joanny Wiśniewskiej. Przed wykonaniem każdego doświadczenia chemicznego zakładaliśmy fartuchy oraz rękawiczki ochronne. Substancje stosowane do eksperymentów traktowaliśmy jako potencjalne trucizny więc nie dotykaliśmy ich, nie sprawdzaliśmy ich smaku ani zapachu. Naszymi jedynymi badawczymi zmysłami były węch i słuch. Po dokonywanych doświadczeniach wszystkie nasze wnioski i reakcje chemiczne „przelewaliśmy” na papier. Jednak nasza praca nie opierała się tylko na nauce i doświadczeniach. Pani Joanna Wiśniewska dbała także o nasz relaks i rozluźnienie.

5 Zorganizowano nam wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Poszliśmy do Planetarium, które znajdowało się w tym samym budynku. Wyświetlany był film o Układzie Słonecznym. Następnie poszliśmy do laboratorium, przebraliśmy się w fartuchy i robiliśmy doświadczenia z katalizatorami. Po nauce w laboratorium poszliśmy do restauracji na obiad.

6 Zadbaliśmy również o to, by inni uczniowie dowiedzieli się o wynikach naszej pracy. Zaprosiliśmy do nas czterech uczniów ze szkoły w Puszczy Mariańskiej i przedstawiliśmy im prezentację na temat jednego z pierwiastków chemicznych jakim jest chrom. Następnie razem z naszymi nowymi koleżankami i kolegą robiliśmy różne ciekawe doświadczenia. Na koniec z Panią Dyrektor i gośćmi zjedliśmy wspólnie obiad.

7

8 Nasza praca często wymagała skupienia, ale jak to w życiu bywa nie samą pracą człowiek żyje. Umieliśmy znaleźć też czas na odpoczynek i na inne zajęcia, z których czerpaliśmy wiele przyjemności. Jesteśmy wdzięczni naszej Pani Dyrektor za cierpliwość i przekazanie wiedzy, która będzie nam służyć przez wiele lat.

9


Pobierz ppt "Wykonali: Adrianna Żukowska Dariusz Jażdżyk Jarosław Owczarek."

Podobne prezentacje


Reklamy Google