Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Program realizowały: s. Ewa Stefan Ksenia Wronkowska Magdalena Kozłowska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Program realizowały: s. Ewa Stefan Ksenia Wronkowska Magdalena Kozłowska."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Program realizowały: s. Ewa Stefan Ksenia Wronkowska Magdalena Kozłowska

4 W programie uczestniczyło 35 dzieci. 9 dzieci z grupy RADOSNYCH SŁONECZEK oraz 26 dzieci z grupy WESOŁE RYBKI

5 Wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy; Zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach, lub gdy dorośli palą tytoń w ich obecności.

6 Zajęcia I – WYCIECZKA. Zajęcia II – CO I DLACZEGO DYMI? Zajęcia III – JAK SIĘ CZUJĘ, KIEDY DYMI PAPIEROS? Zajęcia IV – CO SIĘ DZIEJE, GDY LUDZIE PALĄ PAPIEROSY? Zajęcia V – JAK UNIKAĆ DYMU TYTONIOWEGO?

7 Zajęcia I –13 V 2014r. WYCIECZKA Celem zajęć było ukierunkowanie uwagi dzieci na źródła i rodzaje dymu, poprzez obserwację w środowisku.Celem zajęć było ukierunkowanie uwagi dzieci na źródła i rodzaje dymu, poprzez obserwację w środowisku.

8 Spacer w pobliżu przedszkola podczas, którego dzieci mogły obserwować różne rodzaje dymów.Spacer w pobliżu przedszkola podczas, którego dzieci mogły obserwować różne rodzaje dymów.

9 Zajęcia II –14 V 2014r. CO I DLACZEGO DYMI? Kolejne zajęcia miały na celu zwiększenie wiedzy dziecka w zakresie:Kolejne zajęcia miały na celu zwiększenie wiedzy dziecka w zakresie: - zlokalizowania różnych - zlokalizowania różnych źródeł dymów, źródeł dymów, - określenia różnych - określenia różnych rodzajów dymów, rodzajów dymów, - określenia przyczyn - określenia przyczyn wydobywania się dymów. wydobywania się dymów.

10 Prace dzieci „Źródła dymów”

11 Różne źródła dymów

12 Prezentacja wykonanych prac

13

14

15 Zajęcia III –15 V 2014r. JAK SIĘ CZUJĘ, KIEDY DYMI PAPIEROS? Cel zajęć było zwiększenie wiedzy dotyczącej szkodliwości dymu papierosowego.Cel zajęć było zwiększenie wiedzy dotyczącej szkodliwości dymu papierosowego.

16

17

18

19

20

21 Zajęcia IV –16 V 2014r. CO SIĘ DZIEJE, GDY LUDZIE PALĄ PAPIEROSY? Kolejne zajęcia miały na celu zwiększenie wiedzy u dziecka na temat skutków palenia papierosów

22

23 Zajęcia V –19.V 2014r. JAK UNIKAĆ DYMU PAPIEROSOWEGO? Cel zajęć był wzrost kompetencji dzieci w zakresie: - umiejętności zachowania się, gdy znajdują się w zadymionych pomieszczeniach. - umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inni palą papierosy.

24 Na koniec dzieci wykonywały własne znaczki z zakazem palenia.

25

26 PODSUMOWANIE PROGRAMU. W programie uczestniczyło 35 dzieci. Program był realizowany w dwóch grupach dzieci 5- 6 letnich. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Dzieci zaprzyjaźniły się z zielonym „Dinkiem” oraz chętnie śpiewały piosenkę o nim.

27 Przedszkolaki znacznie poszerzyły zakres swoich wiadomości na temat szkodliwości wdychania dymu papierosowego oraz skutków palenia papierosów, nabyły umiejętność rozpoznawania różnych źródeł dymu, w szczególności dymu papierosowego. Ponadto nauczyły się reagować w sytuacjach, gdy ktoś pali w ich obecności. Zaś z przeprowadzonych rozmów z dziećmi dowiedziałyśmy się, że kilkoro rodziców ograniczyło palenie, co dla nas jest ogromnym sukcesem.

28 KONIEC DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ! Magdalena Kozłowska


Pobierz ppt "Program realizowały: s. Ewa Stefan Ksenia Wronkowska Magdalena Kozłowska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google