Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Poznaje Bytom. Zostało tylko 21 dni do zakończenia konkursu. Czas zacząć odwiedzać ciekawe miejsca w Bytomiu, wpisane w Karcie uczestnictwa, którą dostałem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Poznaje Bytom. Zostało tylko 21 dni do zakończenia konkursu. Czas zacząć odwiedzać ciekawe miejsca w Bytomiu, wpisane w Karcie uczestnictwa, którą dostałem."— Zapis prezentacji:

1 poznaje Bytom

2 Zostało tylko 21 dni do zakończenia konkursu. Czas zacząć odwiedzać ciekawe miejsca w Bytomiu, wpisane w Karcie uczestnictwa, którą dostałem od Pani w przedszkolu i zebrać wszystkie części układanki. Wreszcie przestało padać i możemy wyruszyć w drogę.

3 Pierwsza wizyta: Zgodnie ze wskazówkami z Karty uczestnictwa szukamy pokoju 413. Ciekawe co w nim jest ???

4

5

6 idziemy do Opery Śląskiej, w której wystawiane są także przedstawienia dla dzieci: 1. Królewna Śnieżka 2. Zaczarowany bal 3. Dziadek do orzechów. W kasie Opery dostaję drugą część układanki.

7 Dzisiaj wędrujemy w odwiedziny do Biura Promocji Miasta na Rynku. Miły Pan odpowiada na moje pytania: - jak nazywa się najstarsza ulica Bytomia i jak nazywała się dawniej? - jaką maskotkę ma Bytom?

8 1. Najstarsza ulica Bytomia to Zaułek, dawniej ulica Różana

9 2. Maskotką Bytomia jest LEW (dobrze, że śpi)

10 W tym dniu postanowiłem zadać pytania o Bytomiu pracownikom Urzędu Miejskiego. Od Pań w punkcie informacyjnym dowiedziałem się, że: 1. W Bytomiu jest aż 4 683 przedszkolaków !!! JA jestem jednym z nich, ale niestety już niedługo, bo po wakacjach idę do szkoły. 2. Prezydentem miasta jest Pan Damian Bartyla, który urzęduje na I piętrze. A oto nasz budynek Urzędu Miejskiego

11

12 W Muzeum zwiedzamy najpierw wystawę przyrodniczą, na której znalazłem 3 małe dziki i 1 dużego (był wielki). Potem szukałem obrazu z kobietami obierającymi ziemniaki. Dowiedziałem się, że jego autorem jest Włodzimierz Tetmajer, a obraz ma tytuł: Obieranie ziemniaków. A to obraz który widziałem:

13 Na końcu zwiedzamy wystawę etnograficzną. Tutaj musiałem znaleźć pojemniki na różne produkty. W kuchni na kredensie stały pojemniki i butelki na: - cukier - oliwę - kawę - ryż - kaszę - ocet To już koniec wycieczki dostałem ostatnią część układanki!!!

14 Poznajecie??? To nasze Przedszkole Nr 8 !!!

15 Staś Popławski


Pobierz ppt "Poznaje Bytom. Zostało tylko 21 dni do zakończenia konkursu. Czas zacząć odwiedzać ciekawe miejsca w Bytomiu, wpisane w Karcie uczestnictwa, którą dostałem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google