Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

7 cudów świata Klaudia Nowaczyk. 1. Co to jest piramida? 2. Wielka Piramida 3. Piramida Cheopsa na zdjęciu 4. Jak powstała piramida? 5. Piramida Cheopsa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "7 cudów świata Klaudia Nowaczyk. 1. Co to jest piramida? 2. Wielka Piramida 3. Piramida Cheopsa na zdjęciu 4. Jak powstała piramida? 5. Piramida Cheopsa."— Zapis prezentacji:

1 7 cudów świata Klaudia Nowaczyk

2 1. Co to jest piramida? 2. Wielka Piramida 3. Piramida Cheopsa na zdjęciu 4. Jak powstała piramida? 5. Piramida Cheopsa –budowa 6. Ciekawostki: 7.Wnętrze piramidy

3  grobowiec osoby prywatnej albo podbudowa dla świątyni.  Kształt piramidy to najczęściej ostrosłup lub forma w ogólnych zarysach do niego zbliżona. Piramidy spotykane są m.in. w Egipcie i prekolumbijskiej Afryce.

4  Egipska piramida, znajdująca się w Gizie nieopodal Kairu,  wzniesiona ok. 2560 r. p.n.e prawdopodobnie wg projektu Hemona, będąca częścią nekropolii memfickiej,  Miejsce pochówku faraona Cheopsa,  piramida Cheopsa, uznana została przez starożytnych Greków za jeden z Siedmiu Cudów Świata

5

6 O budowie piramidy pisał już Herodot: Cheops na wystawienie piramidy potrzebował dwudziestu lat. Wszystkim Egipcjanom kazał na siebie pracować. Jednym rozporządzono z łomów kamienia w górach arabskich włóczyć skały do Nilu, innym sprowadzone na łodziach przez rzekę kazał odbierać. Pracowało tak bez przerwy do stu tysięcy ludzi. Budowano zaś piramidę w kształt schodów. Symulacja zewnętrznej rampy użytej do budowy Piramidy Cheopsa

7 Budowa piramidy: Schemat przekroju pionowego przez Piramidę Cheopsa:  Zbudowano ją na sztucznie wyrównanym terenie.  Cała budowla składa się z ponad 2,3 mln bloków.

8 Sfinks na tle piramidy Piramida Cheopsa oraz piramidy Chefrena i Mykerinosa

9  Do dnia dzisiejszego Piramida zabiera rocznie kilka ofiar.  Z wejściem nie ma problemu, natomiast zejście sprawia duże kłopoty nawet osobom wysportowanym. Upadek z takich wysokości zazwyczaj kończy się śmiercią...

10  Jeden korytarz prowadzi w dół, do nie dokończonej komory grobowej.  Drugi wznosi się w górę, do leżącej w samym środku monumentu komory króla.

11


Pobierz ppt "7 cudów świata Klaudia Nowaczyk. 1. Co to jest piramida? 2. Wielka Piramida 3. Piramida Cheopsa na zdjęciu 4. Jak powstała piramida? 5. Piramida Cheopsa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google