Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

RAZ, DWA, TRZY ANTONINEK PATRZY

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "RAZ, DWA, TRZY ANTONINEK PATRZY"— Zapis prezentacji:

1 RAZ, DWA, TRZY ANTONINEK PATRZY

2 Historia szkół w Antoninku dawniej i dziś.

3 SP 51 mieściła się na terenie obecnego Volkswagena.

4 Obecna SP 87 im. Stefana Żeromskiego wybudowana w 1994r.

5 SP 87-historia Od 1936 r. rolę placówki oświatowo - wychowawczej w Antoninku pełniła Szkoła Podstawowa Nr 51 przy ul. Warszawskiej. 29 lipca 1964 r. kuratorium Okręgu Szkolnego Poznańskiego nadało nowej szkole nazwę: "Szkoła Podstawowa Nr 87 im. Stefana Żeromskiego„. W roku szkolnym 1972/73 połączono dwie szkoły Nr 51 i Nr 87 w jedną "Szkołę Podstawową Nr 87". Prawie dwadzieścia lat później, w roku szkolnym 1991/92 w związku ze stale zwiększającą się liczbą uczniów podjęto decyzję o rozbudowie naszej szkoły. Prace trwały nieprzerwanie przez dwa lata. 10 października 1994 r. zajęcia dydaktyczno - wychowawcze rozpoczęły się w rozbudowanej Szkole Podstawowej Nr 87.

6 Wywiad z p. dyr. Beatą Gruszecką
Dnia br. Udaliśmy się do p. dyr. Beaty Gruszeckiej (która zastępuje p. dyr. Alinę Głowacką),aby zdobyć dla nas cenne informacje na temat wyglądu i historii pierwszej szkoły w Antoninku. Otrzymaliśmy od niej bardzo nam potrzebne zdjęcia.

7

8 KRONIKA Z SP 87

9 Gimnazjum 22-wcześniej w tym budynku mieściła się SP 87 do 1999 r.

10 Gimnazjum 22

11 Wywiad w Gimnazjum 22 z p. dyr. Violettą Nowak
Dnia udaliśmy się z wizytą do p. dyr. Violetty Nowak, aby zdobyć cenne informacje na temat naszego gimnazjum –jego wyglądu i przeszłości…

12 Rozmawialiśmy…

13 Oglądaliśmy kroniki…Gimnazjum 22

14

15 Gimnazjum 22-historia 1 września 2000r. wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego dla budynku szkoły rozpoczął się nowy etap, gdyż oddzielnie zaczęła funkcjonować szkoła podstawowa i nasze gimnazjum. Rok 2001 wniósł do szkoły wiele tradycji. Po raz pierwszy odbyło się pasowanie pierwszoklasistów, po raz pierwszy również zorganizowano Gimnazjadę na 11 listopada, która odbywa się każdego roku, a jej celem jest uczczenie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 11 listopada 1918r. Tradycją stała się również od tamtego momentu akcja „Sprzątania świata", która uświadamia nam, że warto dbać o środowisko. W maju 2002r. Gimnazjum nr 22 po raz pierwszy wzięło udział w Targach Edukacyjnych. Tego samego roku miesiąc później zorganizowany został pierwszy Dzień Sportu celebrowany do dnia dzisiejszego. Rok 2002 przyniósł nam również pierwszych absolwentów Gimnazjum. W roku szkolnym 2002/2003 zostały podjęte pierwsze działania zmierzające do wyboru patrona. W głosowaniu wśród uczniów zwyciężył Dezydery Chłapowski pokonując Jana Kochanowskiego, Juliusza Słowackiego, Przemysła II i Polskich Noblistów. 4 czerwca 2004r. nasza szkoła oficjalnie przyjęła imię Dezyderego Chłapowskiego, czego symbolem jest głaz z pamiątkową tablicą upamiętniającą postać patrona. Jego projektantem i wykonawcą jest rzeźbiarz Stanisław Mystek.

16 Historia-Przedszkole nr 4
Przedszkole jest obiektem o nowoczesnej architekturze zewnętrznej i wewnętrznej. Jest to budynek parterowy wolnostojący. Posiada nowoczesny i świetnie wyposażony plac zabaw z nawierzchnią gumową Ilość oddziałów - 4 po 25 dzieci w grupie.

17 Wywiad z p. dyr. Jolantą Raczyńską oraz panią Wiesławą Dąbrowską.
Dnia r przybyliśmy do Przedszkola nr 4 Antoninku, do którego niegdyś część z nas uczęszczała, aby przeprowadzić wywiad z p. dyr. Jolantą Raczyńską. W spotkaniu uczestniczyła też pierwsza p. dyr. Wiesława Dąbrowska. Otrzymaliśmy cenne zdjęcia, które wykorzystaliśmy w projekcie.

18 Przedszkole nr 4

19 Bibliografia Wywiady z p. dyr. Violettą Nowak, p. dyr. Jolantą Raczyńską, p. dyr. Wiesławą Dąbrowską, p. dyr. Beatą Gruszecką. /historia m Kroniki z SP 87, Gimnazjum 22 oraz Przedszkola nr 4

20 Prezentacje wykonali:
Kamil Rybarczyk Szymon Kumiszcza


Pobierz ppt "RAZ, DWA, TRZY ANTONINEK PATRZY"

Podobne prezentacje


Reklamy Google