Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Plan prezentacji Idea projektu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Plan prezentacji Idea projektu"— Zapis prezentacji:

1

2 Plan prezentacji Idea projektu
Wymagania funkcjonalne i niefunkcjonalne Schemat Opis działania

3 Idea projektu Monitoring w sklepach
Śledzenie ruchu klientów w sklepach Analiza ruchu klientów

4 Wymagania funkcjonalne
Rozpoznanie topologii sieci Komunikacja bezprzewodowa Rozpoznawanie osób Gromadzenie statystyk Szczegółowy opis wymagań funkcjonalnych zawarto w dokumencie specyfikacji wymagań.

5 Wymagania niefunkcjonalne
System musi działać poprawnie przy wykorzystaniu tanich kamer (minimalna rozdzielczość obrazu dostarczanego z kamer 640x480). System analizujący obrazy, musi działać sprawnie na sprzęcie o niskiej wydajności i ograniczonych zasobach. Wykorzystanie biblioteki OpenCV do rozpoznawania obrazów. Komunikacja między jednostkami musi odbywać się z wykorzystaniem komunikacji bezprzewodowej opartej na protokole ZigBee. Interfejs aplikacji zarządzającej systemem i prezentującej wyniki musi być czytelny, intuicyjny.

6 Schemat obszar obejmowany przez daną kamerę ścieżka ruchu klientów
półki sklepowe

7 Opis działania Przetwarzanie obrazów jest realizowane z wykorzystaniem biblioteki Open CV. Na podstawie dostarczonych danych oprogramowanie rejestruje ścieżkę ruchu. Jednostki przekazują między sobą informację w momencie gdy klient przechodzi z jednego obszaru działania kamery na drugi. Komunikacja między jednostkami odbywa się bezprzewodo z wykorzystaniem protokołu ZigBee. Cała ścieżka ruchu klienta po sklepie zapisywana jest do centralnej bazy danych. Oprogramowanie ma również umożliwić analizę zgromadzonych danych.

8 Dziękujemy za uwagę monitoring2010.wordpress.com


Pobierz ppt "Plan prezentacji Idea projektu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google