Pion Szkolenia WZPN Poznań prezentuje:

Prezentacja na temat: "Pion Szkolenia WZPN Poznań prezentuje:"— Zapis prezentacji:

1 Pion Szkolenia WZPN Poznań prezentuje:
Regulamin rozgrywek młodzieżowych Na terenie WZPN Poznań Sezon 2014/2015 Wybrane przepisy z unifikacji PZPN

2 Informacja Zespoły młodzieżowe w rozgrywkach WZPN Poznań może prowadzić trener lub instruktor piłki nożnej z licencją (ważną)wydaną przez WZPN Poznań! Licencję sprawdza osobiście sędzia zawodów poprzez zaproszenie do pokoju sędziowskiego i wpisaniu do protokołu numeru licencji i daty jej ważności

3 Junior Starszy A1-A Wymiary boiska: boisko pełnowymiarowe wg przepisów gry w piłce nożnej 11-osobowej Czas gry: 2x45’ Składy: 1+10 Bramki: 2,44x7,32 Rzut karny: 11 m Pole karne: 16,5x 40,32 Zmiany zawodników: trener może wykonać 7 zmian, bez prawa powrotu zawodnika zmienianego na boisko. Piłka: nr 5 Obuwie: dowolne, lanki lub wkręty

4 Junior Młodszy B1-B i 1999 Wymiary boiska: boisko pełnowymiarowe wg przepisów gry w piłce nożnej 11-osobowej Czas gry: 2x40’ Składy: 1+10 Bramki: 2,44x7,32 Rzut karny: 11 m Pole karne: 16,5x 40,32 Zmiany zawodników: trener może wykonać 7 zmian, bez prawa powrotu zawodnika zmienianego na boisko. Piłka: nr 5 Obuwie: dowolne, lanki lub wkręty

5 Trampkarze C1-C i 2001 Wymiary boiska: boisko pełnowymiarowe wg przepisów gry w piłce nożnej 11-osobowej Czas gry: C1 2X40’; C2 I GRUPY MIESZANE C1 C2 - 2x35’ Składy: 1+10 Bramki: 2,44x7,32 Rzut karny: 11 m Pole karne: 16,5x 40,32 Zmiany zawodników: ilość dowolna, zmiany hokejowe, po wcześniejszym zgłoszeniu do sędziego w czasie przerwy w grze Piłka: nr 5 Obuwie: dowolne, lanki lub wkręty

6 Młodzicy D1 i D i 2003 Wymiary boiska: Szerokość : szerokość boiska pełnowymiarowego, długość: bramki ustawione są na linii pola karnego, czyli tzw „szesnastce”. Boisko może być wyznaczone „talerzami” czyli palikami (linie końcowe, boczne i pole karne). Czas gry: 2x30’ Składy: 1+8 DZIEWCZYNY: mogą grać max 2 dziewczyny na boisku (4 w kadrze) w wieku odpowiadającym tej kategorii wiekowej Bramki: 2x5 Rzut karny: 9 m Pole karne: 9m od słupka wzdłuż linii końcowej, 9m do środka boiska. Rzut rożny: z punktu oddalonego o 9,15 m od linii bocznej w kierunku bramki Zmiany zawodników: ilość dowolna, zmiany hokejowe, po wcześniejszym zgłoszeniu do sędziego w czasie przerwy w grze Piłka: nr 4 (350 g) Obuwie: lanki Wprowadzenie piłki do gry: Rzut od bramki: tzw „trójka” piłka musi opuścić pole karne, auty – wrzut zza głowy, Spalony: obowiązuje. Kary: 3,5,10 minut oraz wykluczenie z gry do końca meczu (czerwona kartka) .

7 Orlicy E1-E i 2005 Boisko: rozgrywki toczą się na boiskach typu „Orlik” ze sztuczną nawierzchnią (musi być zweryfikowane przez OZPN) lub w przypadku braku „Orlika” na naturalnej trawie (boisku) z zachowaniem wymiarów boiska „Orlik” Wymiary boiska: Długość: 58m Szerokość : 26m, boisko naturalne może być wyznaczone „talerzami” czyli palikami (linie końcowe, boczne i pole karne). Czas gry: 2x25’ Składy: 1+6 DZIEWCZYNY: mogą grać max 2 dziewczyny na boisku (4 w kadrze) w wieku odpowiadającym tej kategorii wiekowej Bramki: 2x5 Rzut karny: 9 m Pole karne: 6m od słupka wzdłuż linii końcowej, 10 m do środka boiska. Zmiany zawodników: ilość dowolna, zmiany hokejowe, po wcześniejszym zgłoszeniu do sędziego w czasie przerwy w grze Piłka: nr 4 (350 g) Obuwie: lanki Wprowadzenie piłki: Rzut od bramki: w obrębie własnej połowy NOGĄ PRZEZ BRAMKARZA. Natomiast z gry bramkarz może grać dowolnie w obrębie całego boiska. Auty: poprzez samodzielne wprowadzenie piłki nogą przez zawodnika wykonującego aut (nie można wcześniej wykonać podania). Odległość przeciwnika – 3m. Zawodnik wprowadzający piłkę może zdobyć bramkę. Rzuty wolne: bramkę bezpośrednio można zdobyć tylko z połowy przeciwnika (odległość muru 5m). Natomiast w czasie gry z dowolnego miejsca na boisku. Rzuty karne: szkoleniowo (nauka) w przypadku remisu, seria rzutów karnych do wyłonienia zwycięzcy.

8 Żak F1-F i młodsi Boisko: rozgrywki toczą się na boiskach typu „Orlik” ze sztuczną nawierzchnią (musi być zweryfikowane przez OZPN) lub w przypadku braku „Orlika” na naturalnej trawie (boisku) z zachowaniem wymiarów boiska „Orlik” Wymiary boiska: Długość: 58m Szerokość : 26m, boisko naturalne może być wyznaczone „talerzami” czyli palikami (linie końcowe, boczne i pole karne). SYSTEM ROZGRYWEK OBOWIĄZKOWO TURNIEJOWY! Czas gry: w turnieju z udziałem trzech drużyn – 2x12 minut, PRZY 4 ZESPOŁACH – 2X10’, PRZY 5 ZESPOŁACH 2X8’, PRZY 6 ZESPOŁACH 2X6’ Składy: 1+6 DZIEWCZYNY: mogą grać max 2 dziewczyny na boisku (4 w kadrze) w wieku odpowiadającym tej kategorii wiekowej Bramki: 2x5 Rzut karny: 7 m Pole karne: 6m od słupka wzdłuż linii końcowej, 10 m do środka boiska. Zmiany zawodników: ilość dowolna, zmiany hokejowe, po wcześniejszym zgłoszeniu do sędziego w czasie przerwy w grze Piłka: nr 4 (290 g) Obuwie: lanki Wprowadzenie piłki: Rzut od bramki: w obrębie własnej połowy DOWOLNIE PRZEZ BRAMKARZA. Natomiast z gry bramkarz może grać dowolnie w obrębie całego boiska. Auty: poprzez samodzielne wprowadzenie piłki nogą przez zawodnika wykonującego aut (nie można wcześniej wykonać podania). Odległość przeciwnika – 3m. Zawodnik wprowadzający piłkę może zdobyć bramkę. Rzuty wolne: bramkę bezpośrednio można zdobyć tylko z połowy przeciwnika (odległość muru 5m). Natomiast w czasie gry z dowolnego miejsca na boisku. Rzuty karne: szkoleniowo (nauka) w przypadku remisu, seria rzutów karnych do wyłonienia zwycięzcy

9 Bambini i skrzaty G1-G2 2007 i młodsi
Drużyny , które się zgłosiły do tych rozgrywek będą informowane o festynach piłkarskich dla tej kategorii. Regulamin wg unifikacji PZPN. Gramy 4x4 bez bramkarzy w poprzek orlika, dwa mecze od razu na jednej i drugiej połowie boiska. Bramki – z tyczek. BEZ PODAWANIA WYNIKÓW I TABEL.

10 Na zakończenie…. Szanowni Państwo, trenerzy, opiekunowie, sędziowie, zawodnicy, rodzice…. Mając na względzie prawidłowy rozwój piłkarstwa młodzieżowego w naszym okręgu pozostajemy otwarci na wszelkie sugestie i propozycje. Zgłaszajcie nam swoje wątpliwości i obserwacje dotyczące rozgrywek. Wprowadzona unifikacja jest dokumentem , który ma ujednolicić system rozgrywek w całej Polsce. Za nieprzestrzeganie tych przepisów związkom grożą kary dyscyplinarne i finansowe. Zgłaszajcie, gdy ktoś nie będzie przestrzegał regulaminu. Pełna wersja Unifikacji: Nasz adres :

Pobierz ppt "Pion Szkolenia WZPN Poznań prezentuje:"