Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

LIGA WOLNYCH STREF: „FUTBOL PONAD WSZYSTKO”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "LIGA WOLNYCH STREF: „FUTBOL PONAD WSZYSTKO”"— Zapis prezentacji:

1 LIGA WOLNYCH STREF: „FUTBOL PONAD WSZYSTKO”

2 W 2013 roku dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia Nadzieja Rodzinie, Liga Wolnych Stref  była zauważalnym w Kielcach i okolicach cyklem rozgrywek piłkarskich dzieci i młodzieży. LWS od samego początku dedykowana była szczególnie dla osób, które nie są związane pasją piłkarską z klubami sportowymi, lecz dla młodych piłkarzy, którzy nie rzadko obdarzeni talentem, bardzo często z przyczyn ekonomicznych i logistycznych nie mogą trenować piłki nożnej w klubach piłkarskich.

3 Wolne Strefy i Młode Strefy przy realizacji LWS maja te bariery niwelować, co w poprzednich sezonach się nam udało i stanowiło zarazem nasz największy atut.

4 Zauważyli to nasi partnerzy: Korona Kielce, Gazeta Wyborcza, Radio eM i Radio Wolna Strefa, którzy angażując się we współpracę, dali wyraz aprobacie takich działań. Liga Wolnych Stref w mediach była bardzo dobrze i regularnie ukazywana co zwiększyło jej popularność.

5 Do WS i MS zaczęli uczęszczać młodzi ludzie, którzy wcześniej nie należeli do społeczności WS i MS ale w konsekwencji LWS się nimi stali. To pokazuje jak uniwersalne są działania polegające na kontynuacji i rozwijaniu LWS.

6 Jednak jak każda akcja, działanie tak i LWS musi się stale rozwijać
Jednak jak każda akcja, działanie tak i LWS musi się stale rozwijać. Na kolejny sezon przygotowaliśmy równie atrakcyjny system premiowania i nagradzania podobnie jak w profesjonalnych ligach, gdzie mimo turniejów/rozgrywek towarzyszących najważniejszą role odgrywa liga.

7 Realizacja zadania W tym sezonie przewidujemy sędziowanie spotkania przez dwóch arbitrów, co ma na celu zredukowanie sytuacji spornych, gdyż tzw. ”challenge” póki co w piłce nożnej nie znalazł zastosowania. Nowością będą też  obiekty rozgrywek: „Orliki” w Ćmińsku i w Kielcach ul. Toporowskiego 96 Samo zadanie opierać się będzie na realizowanych rozgrywkach w roku 2013 pomiędzy drużynami sportowymi reprezentującymi Kluby Wolna Strefa i Młoda Strefa mieszczących się na terenie gmin: Kielce, Chmielnik, Pińczów, Pierzchnica, Miedziana Góra oraz Mniów. Rozgrywki te cieszyły się dużym zainteresowaniem i realizacja przedmiotowego przedsięwzięcia jest niewątpliwym sukcesem.

8 Z tego względu zainteresowani jesteśmy organizacją podobnego zadania w tym sezonie skierowanego do młodszych piłkarzy w wieku ≤ 13. Dodatkowym atutem będzie fakt że, w klubach pracują entuzjaści futbolu, często znający kulisy tego sportu od strony organizacyjnej.

9 WSPARCIE POLSKICH PIŁKARZY
Ponadto po doświadczeniach z lat poprzednich, kiedy to zaangażowali się w nasze rozgrywki znani polscy piłkarze: napastnik reprezentacji Polski legenda Korony Kielce -Grzegorz Piechna czy grający na pozycji bramkarza, ówczesny trener bramkarzy Korony Kielce Pan Maciej Szczęsny i ich deklaracji na przyszłość, spodziewamy się progresji w działaniu polegającym na organizacji rozgrywek LWS i popularyzacji tego sportu, który jak inne sporty zespołowe wiąże młodych ludzi, wyłania wspólne cele i scenariusze osiągnięcia sukcesu, jednoczy w działaniu oraz pozwala rozwijać się pod względem koordynacyjno-ruchowym i logistycznym.

10 Niewykluczone iż, w przyszłości nasi wychowankowie poniosą ciężar organizacyjny podobnych do LWS rozgrywek i zorganizują je dla przyszłych pokoleń. Dobrym przykładem pasji sportowej/ piłkarskiej jest fakt podjęcia studiów trenerskich przez naszych wychowanków-niegdyś zawodników LWS.

11 Rekrutacja w szkołach W naszych klubach w roku szkolnym 2014/15 na wskutek promocji multimedialnej w okolicznych szkołach i pokazie obrazów z poprzednich sezonów, utworzone zostanie 15 drużyn z klubów Wolna Strefa i Młoda Strefa, które uczestniczyć będą w treningach i meczach poszczególnych kolejek Ligi oraz wystąpią z końcem sezonu w Finale Play Off Ligi Wolnych Stref. Ponadto w celu rekrutacji zwrócimy się z prośbą do proboszczów parafii na terenie których ulokowane są kluby WS i MS o odczytanie/opublikowanie w tablicy ogłoszeń informacji o rekrutacji i możliwości dołączenia się do danej powstającej drużyny

12 Lidze Wolnych Stref w tym sezonie będzie towarzyszyła doskonała atmosfera z uwagi na wspaniały Mundial, który trwał w Brazylii, i rozpalił wyobraźnie młodzieży zainteresowanej futbolem. Zakłada się zaangażowanie w działania sportowe min. 150 młodych osób w wieku lat, czyli roczniki od 2007 do W terminie od czerwca 2014 r. do 31 grudnia 2014 raz w tygodniu przez 1.5 godziny odbywać się będą treningi . Same mecze przeprowadzane będą na boiskach ze sztuczną nawierzchnią klasy „Orlik”, zaś faza Play Off- na dużej hali sportowej.

13 Całość rozpocznie się uroczystą Inauguracja Sezonu na wspaniałym obiekcie jakim jest Kompleks treningowy Korony Kielce przy ul. Ściegiennego 8 (Kolporter Arena), w towarzyszeniu występów artystycznych, muzycznych i pokazów zręcznościowych. Po uroczystej Inauguracji rozegrana zostanie 1 kolejka , gdzie będą odbywały się dwa mecze równolegle, co umożliwia ten właśnie obiekt.

14 Zasady rozgrywek Zasadnicze rozgrywki rozpoczną się tuż po Inauguracji i będą świetną ofertą dla młodych ludzi na aktywne spędzanie czasu wolnego od zajęć szkolnych. W jednym dniu w tygodniu odbywać się będą rozgrywki w lidze 15 -tu drużyn piłkarskich w ramach Ligi Wolnych Stref, w których drużyny będą zbierały punkty: 3 pkt za zwycięstwo, 1 pkt za remis i 0 za porażkę. Równolegle obowiązywać będzie bilans bramek strzelonych/ straconych , co doprecyzuje tabelę wyników. 4 najlepsze drużyny po ostatniej kolejce przejdą do fazy Play Off, która będzie finałem całorocznych rozgrywek sezonu piłkarskiego.

15 Drużyna która po wszystkich 12 kolejkach obejmie 1 lokatę w tabeli wygrywa LWS i nosić będzie tytuł mistrza Ligi Wolnych Stref . Turniej Play Off LWS odbędzie się po zakończeniu części punktowej., na Hali Legionów w Kielcach, gdzie istnieją optymalne warunki do tego typu rozgrywek a obsadzenie publiczności wszystkimi zawodnikami LWS z wszystkich 15 klubów oraz kibiców i zaproszonych gości, uczyni Play Off ważną imprezą sportową w skali województwa.

16


Pobierz ppt "LIGA WOLNYCH STREF: „FUTBOL PONAD WSZYSTKO”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google