Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."— Zapis prezentacji:

1 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

2 W roku szkolnym 2009/ 2010 oraz 2010/ 2011 nasza szkoła brała udział w projekcie unijnym. Uczestniczyliśmy w zajęciach „Ozorków...moje miasto”, współfinansowanych przez Unię Europejską. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

3 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Na zajęciach pilnie pracowaliśmy na komputerach… Pisaliśmy sprawozdania, reklamy, notatki, wywiady. Szukaliśmy informacji o naszym mieście. Tworzyliśmy folder turystyczny o Ozorkowie.

4 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Nasze zajęcia noszą nazwę „Ozorków- moje miasto”. Chodziliśmy na nie raz w tygodniu. Dużo uczyliśmy się o naszym mieście. Na zajęciach korzystaliśmy z Otwartej Platformy Edukacyjnej FRONTER. Dzięki projektowi dowiedzieliśmy się dużo o naszym mieście. Spotkaliśmy ciekawych ludzi, odwiedziliśmy interesujące miejsca.

5 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Zajęcia przygotowały i prowadziły nasze nauczycielki: p. J. Kubiak, p. J. Pisera, p. M. Turzańska i p. I. Kaczkowska. Na zajęciach odwiedzała nas p. A. Iwicka –Okońska.

6  Wycieczka po Ozorkowie  Wyjazd do Muzeum Fabryki w Łódzkiej Manufakturze  Sonda uliczna w Ozorkowie Podczas zajęć odwiedziła nas Barbara Kaszyńska i Elżbieta Łuniewska. Rywalizowaliśmy w konkursie :Dlaczego Łódź a nie Ozorków? Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

7 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Dnia 10 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę po Ozorkowie. Nasz przewodnik pan Stanisław Frątczak- znawca historii Ozorkowa- mówił nam o zabytkach i tajemniczych miejscach w naszym mieście..

8 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Podczas prawie trzygodzinnej wycieczki dowiedzieliśmy się m.in. o najstarszej aptece w Ozorkowie, pierwszej poczcie. Poznaliśmy wiele ciekawostek związanych z naszym miastem.

9 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Czy każdy ozorkowianin wie, że tak kiedyś wyglądał rynek w naszym mieście? Teraz znajduje się tam Plac Jana Pawła II. Obok stoi kościół p.w. św. Józefa.

10 Ozorków to miasto położone na źródłach termalnych. Woda wypływająca ze studni ma 22 stopnie C. Może kiedyś staniemy się miastem- uzdrowiskiem? Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

11 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Mamy piękny pałac… Jednym z najważniejszych i najlepiej zachowanych zabytków Ozorkowa jest pałac Schlosserów. Mieszkali w nim założyciele i właściciele fabryki tkanin bawełnianych- MANUFAKTURY SCHLOSSEROWSKIEJ.

12 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego W Muzeum Fabryki szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: Dlaczego Łódź stała się potęgą przemysłu bawełnianego, a nie Ozorków? Zobaczyliśmy maszyny, które w XIX w. służyły do produkcji tkanin.

13 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Poznaliśmy dawne rozmieszczenie budynków w Manufakturze- zakładach Izraela Poznańskiego. Dowiedzieliśmy się o tym, co kiedyś znajdowało się w obecnych pomieszczeniach i gdzie znajdowały się najważniejsze elementy fabryki.

14 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Pani przewodnik opowiedziała nam o bawełnie, z której robiono przędzę i z jakiego kraju ona pochodziła.

15 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego W czasie zwiedzania rywalizowaliśmy między sobą. Za każde dobrze wykonane zadanie dostawaliśmy sto rubli.

16 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Z zainteresowaniem oglądaliśmy stare maszyny do produkcji tkanin. Dowiedzieliśmy się, do czego służy czółenko, które jest w herbie naszego miasta. ( Nie służy do pływania !)

17 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Na kilka minut zamieniliśmy się w drukarzy.

18 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Na koniec obejrzeliśmy film o łódzkich i ozorkowskich fabrykantach: Schlosserach, Scheiblerach.

19 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Podczas sondy ulicznej chodziliśmy z dyktafonem i zadawaliśmy pytania spotkanym przechodniom- mieszkańcom Ozorkowa. Pytaliśmy m.in. o znajomość historii naszego miasta. Szkoda, że ozorkowianie tak niewiele wiedzą o Ozorkowie.

20 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Na zajęciach gościliśmy panią Barbarę Kaszyńską- poetkę i Elżbietę Łuniewską- ilustratorkę. Rozmawialiśmy o tym jak pisać wiersze i jak je ciekawie ilustrować.

21 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Pod twórczą opieką napisaliśmy niepowtarzalne wiersze o Ozorkowie.

22 Spotkanie z Barbarą Kaszyńską i Elżbietą Łuniewską było bardzo ciekawe. Wielu z nas postanowiło pisać wiersze lub zająć się malarstwem. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

23 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Robiliśmy plakaty, afisze teatralne, zaproszenia, reklamy…

24 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Pisaliśmy scenariusz przedstawienia o Ozorkowie, a później staliśmy się aktorami, scenografami, reżyserami… Inscenizowaliśmy legendę o Ozorkowie, projektowaliśmy kostiumy i dekoracje.

25 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Poznaliśmy pracę dziennikarzy. Przygotowaliśmy artykuł o naszych zajęciach do szkolnej gazetki.

26 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Na zakończenie zajęć otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy.

27 Te zajęcia dostarczyły nam wiele ważnych informacji, które wykorzystamy w przyszłości. W czasie zajęć dobrze się bawiliśmy. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

28 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


Pobierz ppt "Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google