Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wszyscy jesteśmy Achillesami

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wszyscy jesteśmy Achillesami"— Zapis prezentacji:

1 Wszyscy jesteśmy Achillesami

2 Achilles podobnie jak niektórzy ludzie pragną sławy, zwycięstwa, podziwu, rozgłosu i szacunku. Dążą do celu za wszelką cenę.

3 Dziś współcześni ludzie cenią inne wartości, które były cechami starożytnych ideałów. Są to: wytrwałość, miłość, umiejętność przebaczania, wiara, docenianie roli rodziny. Może nie jest to dokładne odwzorowanie z eposu Homera, ale gdy już dojdzie do ''pojedynku” o coś co jest dla nas ważne , ma jakąś wartość potrafimy, podobnie jak Achilles, nie mieć litości, nie myślimy w takich momentach, że nasza mściwość może wyrządzić wiele złego .Ile razy stajemy w sytuacji, gdy w sposób honorowy chcemy wygrać za wszelką cenę.  Achilles, to wybuchowy, impulsywny wojownik, który zbyt często kieruje się emocjami. Zna swoją wartość i wie, na co go stać w walce.

4 Często pod koniec "walki" miękniemy podobnie jak Achilles na widok ojca Hektora. Robiąc coś, dopiero potem zdajemy sobie z tego sprawę i żałujemy.

5 Jedną z dobrych cech Achillesa jest dobroć łagodność i miłość
Jedną z dobrych cech Achillesa jest dobroć łagodność i miłość. Z zewnątrz możemy być twardzi jak skała, a w środku krusi jak szkło. Każdy z nas jest Achillesem mamy wspólne cechy i tak jak on każdy ma swój słaby punkt.

6 Wszyscy jesteśmy Achillesami!

7

8

9

10

11

12

13


Pobierz ppt "Wszyscy jesteśmy Achillesami"

Podobne prezentacje


Reklamy Google