Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 jeden z elementów dzieła muzycznego oznaczający, jak szybko utwór ma być wykonany.  Miarą tempa jest częstotliwość podawana w uderzeniach na minute.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " jeden z elementów dzieła muzycznego oznaczający, jak szybko utwór ma być wykonany.  Miarą tempa jest częstotliwość podawana w uderzeniach na minute."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4  jeden z elementów dzieła muzycznego oznaczający, jak szybko utwór ma być wykonany.  Miarą tempa jest częstotliwość podawana w uderzeniach na minute.  f – częstotliwość n – liczba drgań t – czas, w którym te drgania zostały wykonane.

5  szereg dźwięków określającym długość ich trwania i odległości między nimi.  sama melodia jest powiązana przede wszystkim z rytmem.

6  Termin "metrum" (lub "takt") oznacza ile jednostek czasu trwa każdy takt w danym utworze.  Rozróżnia się dwie zasadnicze grupy metrum: parzyste i nieparzyste

7  Zbiór utworów zapisanych daną notacją

8

9  Pierwsze dwa wyrazy tego ciągu są równe 1, a każdy następny jest sumą dwóch poprzednich wyrazów.

10  Jedną z właściwości ciągu Fibonacciego jest to, że jego kolejne elementy podzielone przez siebie oddają coraz dokładniej proporcje „złotej liczby”. W muzyce złota liczba była bardzo popularna w okresie renesansu i baroku. Również Bach często używał jej w swoich utworach, np. w „Passacaglia”. Występuje ona m.in. w podziale utworu na części.

11

12

13  Monika Habina  Katarzyna Krawczyk  Aleksandra Krześniak  Monika Zubok


Pobierz ppt " jeden z elementów dzieła muzycznego oznaczający, jak szybko utwór ma być wykonany.  Miarą tempa jest częstotliwość podawana w uderzeniach na minute."

Podobne prezentacje


Reklamy Google