Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wyniki ankiet uczniów, rodziców i nauczycieli podsumowujące 2-letni Projekt Comenius Projekt: „Przedsiębiorczy może być każdy”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wyniki ankiet uczniów, rodziców i nauczycieli podsumowujące 2-letni Projekt Comenius Projekt: „Przedsiębiorczy może być każdy”"— Zapis prezentacji:

1 Wyniki ankiet uczniów, rodziców i nauczycieli podsumowujące 2-letni Projekt Comenius Projekt: „Przedsiębiorczy może być każdy”

2 Czy znasz/zna Pan/Pani temat Projektu Comenius realizowanego przez ostatnie 2 lata w naszej szkole?

3 Czy byłaś/łeś / był/a Pan/i zaangażowany w działania projektowe?

4 Czy Państwa dziecko brało czynny udział w zadaniach projektowych? Czy pomagali Państwo swojemu dziecku w realizacji zadań projektowych?

5 Skąd dowiedzieli się Państwo o realizacji międzynarodowego projektu edukacyjnego? Co skłoniło Cię do wzięcia udziału w projekcie?

6 Czy informacje dotyczące realizacji zadań projektu w naszej szkole były dla Państwa wystarczająco dostępne? Czy wie Pani/Pan wystarczająco dużo o projekcie, czy chciałaby Pani/chciałby Pan wiedzieć więcej?

7 Czy Państwa zdaniem praca nad realizacją projektu wpłynęła korzystnie na pracę Państwa dziecka w szkole? Jeśli tak, w jaki sposób praca nad realizacją projektu wpłynęła korzystnie na pracę Państwa dziecka w szkole?

8 Jakie korzyści uzyskałeś/uzyskałaś z udziału w projekcie?

9 Czy uzyskał/a Pani/Pan jakieś korzyści z tego udziału? (Nauczyciele) Wiele się nauczyłam w pracy metodą projektów, w pracy międzynarodowej, koordynacji uczniów w pracach indywidualnych jak i zespołowych, nowych narzędzi komputerowych jak i konstruowania ankiet internetowych. Rozwój w planowaniu wycieczek, czasu uczniów podczas wyjazdów jak i przyjazdów gości, wzrost w planowaniu i realizowaniu budżetu projektu. Wiedza o innych systemach oświatowych w Europie innych sposobach oceniania uczniów i pracy nauczycieli. Dostrzegłam zaangażowanie uczniów i ich otwarcie na świat - to dla mnie korzyść. Dużo korzyści: - możliwość wymiany doświadczeń z zagraniczną placówką; - możliwość szkolenia języka angielskiego; - poznanie kultury i szwedzkiego systemu edukacyjnego - poznanie Szwecji; - wzmocnienie przedsiębiorczości w Szkole Samuel. Wymiana doświadczeń z nauczycielami z innego kraju

10 Czy uzyskał/a Pani/Pan jakieś korzyści z tego udziału? (Nauczyciele) Moja klasa doświadczyła korzyści, a przez to i ja jako ich wychowawca. Ponadto mogłam napisać prace dyplomową o realizacji tego projektu w naszej szkole. Definitywnie tak. Nauczyciele z naszej partnerskiej szkoły są dużo bardziej doświadczeni od naszych nauczycieli w wielu dziedzinach i mogliśmy się dużo od nich nauczyć zarówno z obserwacji ich relacji z uczniami jak i podczas seminarium prowadzonego przez jednego ze Szwedzkich dyrektorów. Ponadto zostałam ubogacona wspólnie spędzonym nieformalnym czasem. Tak, znajomości zagraniczne, metody pracy w szkołach za granicą, znajomość dobrych praktyk pedagogicznych Tak, możliwość lepszego poznania naszych uczniów oraz poszerzenie horyzontów dzięki poznaniu nauczycieli/młodzieży z innego kraju. Nie (dwie osoby)

11 Czy dzięki udziałowi w projekcie lepiej komunikujesz się w języku angielskim? Czy uważasz, że dzięki udziałowi w projekcie zdobyłeś/aś wiedzę na temat kultury i tradycji państwa partnerskiego? Czy udział w projekcie zachęcił Cię do bycia przedsiębiorczym w życiu?

12 Czy doświadczył/a Pani/Pan z tego powodu jakiś strat? Czy udało się Panu/Pani włączyć zagadnienia realizowane w ramach projektu do programu nauczania swojego przedmiotu? Zmęczenie Dezorganizacja pracy w czasie wymiany międzynarodowej Nie

13 W ciągu ostatnich dwóch lat zorganizowano wiele działań związanych z tematyką projektu. W których z nich wziąłeś/wzięłaś udział?

14 W realizacji których z wymienionych poniżej działań projektowych wzięli Państwo udział (indywidualnie bądź z uczniami)?

15 Czy Państwa dziecko uczestnicząc w zadaniach projektowych miało możliwość zdobywania pozytywnych ocen? Czy miałaś/miałeś wcześniej jakieś doświadczenie z projektami międzynarodowymi Comenius?

16 Co Ci się najbardziej podobało w projekcie?

17 Co uważają Państwo za najważniejszą zaletę projektów międzynarodowych w szkole?

18 Czy chciał(a)by Pani/Pan wziąć udział w innym projekcie międzynarodowym, jeśli będzie jakiś realizowany w naszej szkole? Jeżeli miałbyś/miałabyś możliwość wzięcia udziału w kolejnym projekcie to czy byłbyś chętny/byłabyś chętna? Czy uważają Państwo, że szkoła powinna w przyszłości włączyć się w realizację podobnych projektów?

19 Czy uczestnictwo w Projekcie Comenius wpływa, według Państwa, na wizerunek szkoły?

20 Jak oceniasz/ocenia Pan/Pani udział swój/szkoły/ dziecka w projekcie "Przedsiębiorczy może być każdy”?

21 Czy masz jakieś uwagi na temat projektu? Uczniowie Dziękuję, że mogłam uczestniczyć we wszystkich działaniach. Bardzo fajny, dobra współpraca szkół, dobre znajomości.

22 Czy ma Pani/Pan jakieś uwagi na temat całego przebiegu realizacji projektu Comenius w naszej szkole? Jeśli tak to jakie? Nauczyciele Warto w okresie planowania realizacji projektu prowadzić indywidualne rozmowy z nauczycielami na temat ich zadań. Inne terminy przyjazdu gości(nie na początku roku). Uważam, że była to bardzo wartościowa możliwość rozwoju, zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Ogromna wdzięczność dla UE/Narodowej Agencji za zachętę do wzięcia udziału i ufundowanie tego międzykulturowego doświadczenia. Projekt był bardzo dobrze zorganizowany i przedstawiony. Udział w projekcie pozytywnie wpłynął na zachowanie młodzieży. Ułatwił pracę wychowawczą z uczniami, otworzył ich na naukę i kulturę. Uczniowie zdobyli swobodę wypowiedzi w języku angielskim. Przejęli rolę odpowiedzialnych gospodarzy w domach i w szkole oraz godnych reprezentantów w Szwecji. Wrócili zmotywowani i zintegrowani. Nie. Dobrze wykonane zadanie.

23 Czy mają Państwo jakieś uwagi na temat całego przebiegu realizacji projektu Comenius w naszej szkole? Jeśli tak to jakie? Rodzice Projekt świetnie zorganizowany, i bardzo atrakcyjny. Był dla nas i naszej córki niezapomnianym przeżyciem. Dziękujemy! Bardzo dobra inicjatywa. Wspaniałe doświadczenie dla dziecka. Możliwość poznawania innego kraju i kultury. Bardzo rozwijające. Dziękuję serdecznie za możliwość udziału Marty w wymianie młodzieży. To bardzo wartościowa inicjatywa, która bardzo korzystnie wpłynęła na moją córkę. Projekt był zrealizowany na bardzo wysokim poziomie. Nie mam najmniejszych zastrzeżeń co do jego realizacji. Gratuluję serdecznie i jeszcze raz dziękuję.


Pobierz ppt "Wyniki ankiet uczniów, rodziców i nauczycieli podsumowujące 2-letni Projekt Comenius Projekt: „Przedsiębiorczy może być każdy”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google