Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

135 metrów pod ziemią na III poziomie Kopalni w komorach: Jezioro Wessel i Stajnia Gór Wschodnich 135 metrów pod ziemią na III poziomie Kopalni w komorach:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "135 metrów pod ziemią na III poziomie Kopalni w komorach: Jezioro Wessel i Stajnia Gór Wschodnich 135 metrów pod ziemią na III poziomie Kopalni w komorach:"— Zapis prezentacji:

1

2 135 metrów pod ziemią na III poziomie Kopalni w komorach: Jezioro Wessel i Stajnia Gór Wschodnich 135 metrów pod ziemią na III poziomie Kopalni w komorach: Jezioro Wessel i Stajnia Gór Wschodnich Uzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka” świadczy usługi medyczne: na powierzchni w zabytkowym budynku „Młyn Solny” na powierzchni w zabytkowym budynku „Młyn Solny”

3 Leczniczy mikroklimat komór solnych: Unikatowy mikroklimat występujący pod ziemią w Wieliczce, będący podstawowym bodźcem leczniczym w komorach solnych, cechuje: wyjątkowa czystość bakteriologiczna, wyjątkowa czystość bakteriologiczna, wysoka zawartość jonów chlorku sodu (10 razy większa niż w uzdrowisku nadmorskim lub tężniowym na powierzchni), wysoka zawartość jonów chlorku sodu (10 razy większa niż w uzdrowisku nadmorskim lub tężniowym na powierzchni), bogactwo mikroelementów, takich jak jony magnezu czy wapnia, bogactwo mikroelementów, takich jak jony magnezu czy wapnia, brak alergenów, zanieczyszczeń oraz szkodliwego promieniowania, brak alergenów, zanieczyszczeń oraz szkodliwego promieniowania, izolacja od czynników zewnętrznych i hałasu. izolacja od czynników zewnętrznych i hałasu. Unikatowy mikroklimat występujący pod ziemią w Wieliczce, będący podstawowym bodźcem leczniczym w komorach solnych, cechuje: wyjątkowa czystość bakteriologiczna, wyjątkowa czystość bakteriologiczna, wysoka zawartość jonów chlorku sodu (10 razy większa niż w uzdrowisku nadmorskim lub tężniowym na powierzchni), wysoka zawartość jonów chlorku sodu (10 razy większa niż w uzdrowisku nadmorskim lub tężniowym na powierzchni), bogactwo mikroelementów, takich jak jony magnezu czy wapnia, bogactwo mikroelementów, takich jak jony magnezu czy wapnia, brak alergenów, zanieczyszczeń oraz szkodliwego promieniowania, brak alergenów, zanieczyszczeń oraz szkodliwego promieniowania, izolacja od czynników zewnętrznych i hałasu. izolacja od czynników zewnętrznych i hałasu.

4 Uzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka” Leczenie w podziemnym Uzdrowisku Kopalnia Soli „Wieliczka” jest adresowane do pacjentów cierpiących na schorzenia pulmonologiczno-alergologiczne, takie jak m.in.: astma oskrzelowa atopowa i nieatopowa, astma oskrzelowa atopowa i nieatopowa, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), alergia pyłkowa w okresie objawów, alergia pyłkowa w okresie objawów, przewlekłe alergiczne zapalenie nosa i zatok, przewlekłe alergiczne zapalenie nosa i zatok, przewlekłe niezakaźne nieżyty oskrzeli i płuc, przewlekłe niezakaźne nieżyty oskrzeli i płuc, choroby nosa, zatok, gardła i krtani. choroby nosa, zatok, gardła i krtani. Leczenie w podziemnym Uzdrowisku Kopalnia Soli „Wieliczka” jest adresowane do pacjentów cierpiących na schorzenia pulmonologiczno-alergologiczne, takie jak m.in.: astma oskrzelowa atopowa i nieatopowa, astma oskrzelowa atopowa i nieatopowa, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), alergia pyłkowa w okresie objawów, alergia pyłkowa w okresie objawów, przewlekłe alergiczne zapalenie nosa i zatok, przewlekłe alergiczne zapalenie nosa i zatok, przewlekłe niezakaźne nieżyty oskrzeli i płuc, przewlekłe niezakaźne nieżyty oskrzeli i płuc, choroby nosa, zatok, gardła i krtani. choroby nosa, zatok, gardła i krtani. Pobyty pod ziemią są także doskonałą formą rekreacji dla osób zdrowych, aktywnych, szukających odpoczynku czy ucieczki od stresu obecnego w życiu codziennym.

5 Komora Jezioro Wessel – turnusy rehabilitacyjne: 15- do 24-dniowe pobyty w trybie dziennym, 15- do 24-dniowe pobyty w trybie dziennym, możliwość odbywania zjazdów rano (8.00-14.30) lub możliwość odbywania zjazdów rano (8.00-14.30) lub popołudniu (14.00-20.30) w grupach do 60 osób, w programie: aktywna rehabilitacja oddechowa w warunkach oddziaływania naturalnego mikroklimatu komór solnych, elementy muzykoterapii, profilaktyka zdrowotna w programie: aktywna rehabilitacja oddechowa w warunkach oddziaływania naturalnego mikroklimatu komór solnych, elementy muzykoterapii, profilaktyka zdrowotna możliwość skorzystania z inhalacji solankowych. możliwość skorzystania z inhalacji solankowych. 15- do 24-dniowe pobyty w trybie dziennym, 15- do 24-dniowe pobyty w trybie dziennym, możliwość odbywania zjazdów rano (8.00-14.30) lub możliwość odbywania zjazdów rano (8.00-14.30) lub popołudniu (14.00-20.30) w grupach do 60 osób, w programie: aktywna rehabilitacja oddechowa w warunkach oddziaływania naturalnego mikroklimatu komór solnych, elementy muzykoterapii, profilaktyka zdrowotna w programie: aktywna rehabilitacja oddechowa w warunkach oddziaływania naturalnego mikroklimatu komór solnych, elementy muzykoterapii, profilaktyka zdrowotna możliwość skorzystania z inhalacji solankowych. możliwość skorzystania z inhalacji solankowych.

6 pobyty komercyjne lub refundowane przez NFZ (kieruje lekarz specjalista: laryngolog, alergolog, pulmonolog lub lekarz rehabilitacji medycznej), pobyty komercyjne lub refundowane przez NFZ (kieruje lekarz specjalista: laryngolog, alergolog, pulmonolog lub lekarz rehabilitacji medycznej), przyjmowane są osoby dorosłe oraz małe dzieci, przyjmowane są osoby dorosłe oraz małe dzieci, pobyty refundowane przez NFZ są dostępne dla pacjentów z całej Polski. pobyty refundowane przez NFZ są dostępne dla pacjentów z całej Polski. pobyty komercyjne lub refundowane przez NFZ (kieruje lekarz specjalista: laryngolog, alergolog, pulmonolog lub lekarz rehabilitacji medycznej), pobyty komercyjne lub refundowane przez NFZ (kieruje lekarz specjalista: laryngolog, alergolog, pulmonolog lub lekarz rehabilitacji medycznej), przyjmowane są osoby dorosłe oraz małe dzieci, przyjmowane są osoby dorosłe oraz małe dzieci, pobyty refundowane przez NFZ są dostępne dla pacjentów z całej Polski. pobyty refundowane przez NFZ są dostępne dla pacjentów z całej Polski. Komora Jezioro Wessel – turnusy rehabilitacyjne:

7 Komora Jezioro Wessel – turnusy rehabilitacyjne: CO Z KOLEJKĄ??? Od początku 2013 roku przyjmujemy kuracjuszy w tzw. systemie ciągłym, co przekłada się na zmniejszanie się dotychczasowego czasu oczekiwania na turnus rehabilitacyjny – w niedalekiej przyszłości kolejki na refundację NFZ znikną całkowicie. CO Z KOLEJKĄ??? Od początku 2013 roku przyjmujemy kuracjuszy w tzw. systemie ciągłym, co przekłada się na zmniejszanie się dotychczasowego czasu oczekiwania na turnus rehabilitacyjny – w niedalekiej przyszłości kolejki na refundację NFZ znikną całkowicie. SYSTEM CIĄGŁY – CO TO ZNACZY?

8 Komora Stajnia Gór Wschodnich - turnusy uzdrowiskowe: - turnusy uzdrowiskowe: Komora Stajnia Gór Wschodnich - turnusy uzdrowiskowe: - turnusy uzdrowiskowe: to nowy produkt Uzdrowiska – pierwszy turnus uzdrowiskowy odbył się w sierpniu 2012, turnus trwa 3 tygodnie, grupy ok. 25 kuracjuszy, pobyty dzienne od poniedziałku do piątku (8.00-14.30), 12-godzinne pobyty nocne w noce z soboty na niedzielę (20.00-8.00).

9 Komora Stajnia Gór Wschodnich - turnusy uzdrowiskowe: - turnusy uzdrowiskowe: Komora Stajnia Gór Wschodnich - turnusy uzdrowiskowe: - turnusy uzdrowiskowe: pobyty dostępne komercyjnie lub refundowane przez NFZ, kieruje lekarz pierwszego kontaktu, kieruje lekarz pierwszego kontaktu, NFZ obsługuje i refunduje pobyty wyłącznie dla mieszkańców NFZ obsługuje i refunduje pobyty wyłącznie dla mieszkańców Małopolski (skierowania należy składać w siedzibie Małopolskiego Oddziału NFZ na ul. Batorego w Krakowie), bez kolejki! bez kolejki! UWAGA: w 2012 roku turnusy były organizowane wyłącznie dla osób dorosłych, od 2013 roku przyjmowane będą także dzieci. pobyty dostępne komercyjnie lub refundowane przez NFZ, kieruje lekarz pierwszego kontaktu, kieruje lekarz pierwszego kontaktu, NFZ obsługuje i refunduje pobyty wyłącznie dla mieszkańców NFZ obsługuje i refunduje pobyty wyłącznie dla mieszkańców Małopolski (skierowania należy składać w siedzibie Małopolskiego Oddziału NFZ na ul. Batorego w Krakowie), bez kolejki! bez kolejki! UWAGA: w 2012 roku turnusy były organizowane wyłącznie dla osób dorosłych, od 2013 roku przyjmowane będą także dzieci.

10 Zdrowy sen w Uzdrowisku KSW: 12-godzinne pobyty nocne w komorze Stajnia Gór Wschodnich, 12-godzinne pobyty nocne w komorze Stajnia Gór Wschodnich, z soboty na niedzielę (zmiana!) w godzinach 20.00-8.00, z soboty na niedzielę (zmiana!) w godzinach 20.00-8.00, 36 miejsc, 36 miejsc, przyjmowani są także turyści indywidualni (wymagana wcześniejsza rezerwacja). przyjmowani są także turyści indywidualni (wymagana wcześniejsza rezerwacja). 12-godzinne pobyty nocne w komorze Stajnia Gór Wschodnich, 12-godzinne pobyty nocne w komorze Stajnia Gór Wschodnich, z soboty na niedzielę (zmiana!) w godzinach 20.00-8.00, z soboty na niedzielę (zmiana!) w godzinach 20.00-8.00, 36 miejsc, 36 miejsc, przyjmowani są także turyści indywidualni (wymagana wcześniejsza rezerwacja). przyjmowani są także turyści indywidualni (wymagana wcześniejsza rezerwacja).

11 Dodatkowa oferta Uzdrowiska pod ziemią: zwiedzanie podziemnej bazy leczniczej Uzdrowiska dla grup zorganizowanych, zwiedzanie podziemnej bazy leczniczej Uzdrowiska dla grup zorganizowanych, możliwość zorganizowania dodatkowego pobytu nocnego dla grup powyżej 10 osób, możliwość zorganizowania dodatkowego pobytu nocnego dla grup powyżej 10 osób, program profilaktyczno-zdrowotny „Lekcja zdrowia” dla szkół, program profilaktyczno-zdrowotny „Lekcja zdrowia” dla szkół, możliwość zorganizowania dyskoteki szkolnej w komorze jezioro Wessel, połączonej z noclegiem w Stajni Gór Wschodnich, możliwość zorganizowania dyskoteki szkolnej w komorze jezioro Wessel, połączonej z noclegiem w Stajni Gór Wschodnich, program „Głęboki relaks” w Stajni Gór Wschodnich dla grup osób dorosłych. program „Głęboki relaks” w Stajni Gór Wschodnich dla grup osób dorosłych. zwiedzanie podziemnej bazy leczniczej Uzdrowiska dla grup zorganizowanych, zwiedzanie podziemnej bazy leczniczej Uzdrowiska dla grup zorganizowanych, możliwość zorganizowania dodatkowego pobytu nocnego dla grup powyżej 10 osób, możliwość zorganizowania dodatkowego pobytu nocnego dla grup powyżej 10 osób, program profilaktyczno-zdrowotny „Lekcja zdrowia” dla szkół, program profilaktyczno-zdrowotny „Lekcja zdrowia” dla szkół, możliwość zorganizowania dyskoteki szkolnej w komorze jezioro Wessel, połączonej z noclegiem w Stajni Gór Wschodnich, możliwość zorganizowania dyskoteki szkolnej w komorze jezioro Wessel, połączonej z noclegiem w Stajni Gór Wschodnich, program „Głęboki relaks” w Stajni Gór Wschodnich dla grup osób dorosłych. program „Głęboki relaks” w Stajni Gór Wschodnich dla grup osób dorosłych.

12 Uzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka” komfortowe 1-, 2-, 3-, 4- osobowe pokoje z łazienkami (36 miejsc), śniadanie wliczone w cenę noclegu, sala wypoczynkowa z czytelnią. komfortowe 1-, 2-, 3-, 4- osobowe pokoje z łazienkami (36 miejsc), śniadanie wliczone w cenę noclegu, sala wypoczynkowa z czytelnią. Bazą noclegową dla kuracjuszy są Pokoje Gościnne „Młyn Solny”:

13 Źródło informacji o ofercie Uzdrowiska: Ponad połowa kuracjuszy (61%) dowiedziała się o ofercie Uzdrowiska od lekarza, a co czwarty ankietowany (26%) jako źródło informacji wskazał znajomych lub rodzinę. Co dziesiąty badany znalazł informację o ofercie Uzdrowiska w Internecie.

14 Cele pobytu kuracjuszy w Uzdrowisku KSW: Cele pobytu kuracjuszy w Uzdrowisku KSW: (Można było wskazać 3 odpowiedzi naraz)

15 Poradnia Pulmonologiczna z Pracownią Spirometryczną, Poradnia Pulmonologiczna z Pracownią Spirometryczną, Poradnia Rehabilitacyjna, Poradnia Rehabilitacyjna, Poradnia Medycyny Pracy, Poradnia Medycyny Pracy, Pracownia Fizjoterapii, Pracownia Fizjoterapii, Gabinet Pielęgnacji i Odnowy Skóry, Gabinet Pielęgnacji i Odnowy Skóry, Gabinet Zabiegowy oferujący pełen zakres diagnostyki. Gabinet Zabiegowy oferujący pełen zakres diagnostyki. Poradnia Pulmonologiczna z Pracownią Spirometryczną, Poradnia Pulmonologiczna z Pracownią Spirometryczną, Poradnia Rehabilitacyjna, Poradnia Rehabilitacyjna, Poradnia Medycyny Pracy, Poradnia Medycyny Pracy, Pracownia Fizjoterapii, Pracownia Fizjoterapii, Gabinet Pielęgnacji i Odnowy Skóry, Gabinet Pielęgnacji i Odnowy Skóry, Gabinet Zabiegowy oferujący pełen zakres diagnostyki. Gabinet Zabiegowy oferujący pełen zakres diagnostyki. „Młyn Solny” – baza leczniczo-zabiegowa na powierzchni:

16 „Młyn Solny” – nowości: gimnastyka lecznicza dla osób dorosłych (osoby posiadające karnet miesięczny mogą bezpłatnie korzystać z porad lekarza rehabilitacji medycznej), gabinet masażu – masaże lecznicze i relaksacyjne gabinet masażu – masaże lecznicze i relaksacyjne gabinet pielęgnacji i zabiegów skóry – częste promocje dotyczące zabiegów kosmetologicznych gabinet pielęgnacji i zabiegów skóry – częste promocje dotyczące zabiegów kosmetologicznych w rejestracji sprzedawany jest specjalistyczny sprzęt medyczny, taki jak: inhalatory, trenażery oddechowe, pikflometry, piłki i taśmy rehabilitacyjne, maseczki do inhalacji. w rejestracji sprzedawany jest specjalistyczny sprzęt medyczny, taki jak: inhalatory, trenażery oddechowe, pikflometry, piłki i taśmy rehabilitacyjne, maseczki do inhalacji. gimnastyka lecznicza dla osób dorosłych (osoby posiadające karnet miesięczny mogą bezpłatnie korzystać z porad lekarza rehabilitacji medycznej), gabinet masażu – masaże lecznicze i relaksacyjne gabinet masażu – masaże lecznicze i relaksacyjne gabinet pielęgnacji i zabiegów skóry – częste promocje dotyczące zabiegów kosmetologicznych gabinet pielęgnacji i zabiegów skóry – częste promocje dotyczące zabiegów kosmetologicznych w rejestracji sprzedawany jest specjalistyczny sprzęt medyczny, taki jak: inhalatory, trenażery oddechowe, pikflometry, piłki i taśmy rehabilitacyjne, maseczki do inhalacji. w rejestracji sprzedawany jest specjalistyczny sprzęt medyczny, taki jak: inhalatory, trenażery oddechowe, pikflometry, piłki i taśmy rehabilitacyjne, maseczki do inhalacji.

17 Rok 2012 w liczbach: W 2012 roku przyjęliśmy 2050 kuracjuszy na turnusach rehabilitacyjnych w komorze jezioro Wessel, 70 osób na turnusach uzdrowiskowych w Stajni Gór Wschodnich, a z programów profilaktyczno-zdrowotnych skorzystało 760 osób. Kuracjusze zagraniczni przyjechali m. in. z takich krajów, jak Rosja, Ukraina, Węgry, Niemcy, Austria, Francja, Kanada, Włochy, Szwecja, Norwegia, Wielka Brytania, Australia, a nawet Peru. W 2012 roku przyjęliśmy 2050 kuracjuszy na turnusach rehabilitacyjnych w komorze jezioro Wessel, 70 osób na turnusach uzdrowiskowych w Stajni Gór Wschodnich, a z programów profilaktyczno-zdrowotnych skorzystało 760 osób. Kuracjusze zagraniczni przyjechali m. in. z takich krajów, jak Rosja, Ukraina, Węgry, Niemcy, Austria, Francja, Kanada, Włochy, Szwecja, Norwegia, Wielka Brytania, Australia, a nawet Peru.

18 W Młynie Solnym liczba pacjentów wyniosła: 1720 osób w Poradni Chorób Płuc w Młynie Solnym, 1720 osób w Poradni Chorób Płuc w Młynie Solnym, 630 osób w Poradni Rehabilitacyjnej, 630 osób w Poradni Rehabilitacyjnej, 1820 osób w Poradni Medycyny Pracy, 1820 osób w Poradni Medycyny Pracy, 1370 osób w Pracowni Fizjoterapii, 1370 osób w Pracowni Fizjoterapii, 310 osób w gabinecie kosmetycznym i odnowy biologicznej. 310 osób w gabinecie kosmetycznym i odnowy biologicznej. W Pokojach Gościnnych „Młyn Solny” pojawiło się 1240 gości. W Młynie Solnym liczba pacjentów wyniosła: 1720 osób w Poradni Chorób Płuc w Młynie Solnym, 1720 osób w Poradni Chorób Płuc w Młynie Solnym, 630 osób w Poradni Rehabilitacyjnej, 630 osób w Poradni Rehabilitacyjnej, 1820 osób w Poradni Medycyny Pracy, 1820 osób w Poradni Medycyny Pracy, 1370 osób w Pracowni Fizjoterapii, 1370 osób w Pracowni Fizjoterapii, 310 osób w gabinecie kosmetycznym i odnowy biologicznej. 310 osób w gabinecie kosmetycznym i odnowy biologicznej. W Pokojach Gościnnych „Młyn Solny” pojawiło się 1240 gości. Rok 2012 w liczbach:

19 Zmiany organizacyjne: W 2011 roku podziemne wyrobiska Kopalni Soli „Wieliczka” uzyskały, na mocy decyzji Ministra Zdrowia, status uzdrowiska, pierwszego tego typu w Polsce. W połowie roku 2012, po przeprowadzonym audycie, nastąpiły zmiany organizacyjne : Dotychczasowa nazwa NZOZ Podziemny Ośrodek Rehabilitacyjno-Leczniczy została zastąpiona nazwą UZDROWISKO KOPALNIA SOLI „WIELICZKA”, Dotychczasowa nazwa NZOZ Podziemny Ośrodek Rehabilitacyjno-Leczniczy została zastąpiona nazwą UZDROWISKO KOPALNIA SOLI „WIELICZKA”, Uzdrowisko KSW stało się oddziałem Trasy Turystycznej Sp. z o.o., Uzdrowisko KSW stało się oddziałem Trasy Turystycznej Sp. z o.o., Dyrektorem Uzdrowiska KSW został Jakub Czerwiński, a Zastępcą Dyrektora ds. Lecznictwa została lek. med. Magdalena Paciorek. Dyrektorem Uzdrowiska KSW został Jakub Czerwiński, a Zastępcą Dyrektora ds. Lecznictwa została lek. med. Magdalena Paciorek. W 2011 roku podziemne wyrobiska Kopalni Soli „Wieliczka” uzyskały, na mocy decyzji Ministra Zdrowia, status uzdrowiska, pierwszego tego typu w Polsce. W połowie roku 2012, po przeprowadzonym audycie, nastąpiły zmiany organizacyjne : Dotychczasowa nazwa NZOZ Podziemny Ośrodek Rehabilitacyjno-Leczniczy została zastąpiona nazwą UZDROWISKO KOPALNIA SOLI „WIELICZKA”, Dotychczasowa nazwa NZOZ Podziemny Ośrodek Rehabilitacyjno-Leczniczy została zastąpiona nazwą UZDROWISKO KOPALNIA SOLI „WIELICZKA”, Uzdrowisko KSW stało się oddziałem Trasy Turystycznej Sp. z o.o., Uzdrowisko KSW stało się oddziałem Trasy Turystycznej Sp. z o.o., Dyrektorem Uzdrowiska KSW został Jakub Czerwiński, a Zastępcą Dyrektora ds. Lecznictwa została lek. med. Magdalena Paciorek. Dyrektorem Uzdrowiska KSW został Jakub Czerwiński, a Zastępcą Dyrektora ds. Lecznictwa została lek. med. Magdalena Paciorek.

20 Zmiany dotyczące Uzdrowiska i organizacji ruchu turystycznego: Zmiany dotyczące Uzdrowiska i organizacji ruchu turystycznego: Od ubiegłego roku kuracjusze i personel zjeżdżają na zabiegi do podziemnego Uzdrowiska wyłącznie szybem Regis: skróciła się droga dojścia do komór Uzdrowiska, skróciła się droga dojścia do komór Uzdrowiska, kuracjusze nie czekają na wyjazd razem z turystami. kuracjusze nie czekają na wyjazd razem z turystami. Od ubiegłego roku kuracjusze i personel zjeżdżają na zabiegi do podziemnego Uzdrowiska wyłącznie szybem Regis: skróciła się droga dojścia do komór Uzdrowiska, skróciła się droga dojścia do komór Uzdrowiska, kuracjusze nie czekają na wyjazd razem z turystami. kuracjusze nie czekają na wyjazd razem z turystami.

21 Zmiany dla kuracjuszy w Uzdrowisku KSW: Od końca 2012 roku kuracjusze mogą skorzystać z usług firmy cateringowej i kupić pod ziemią ciepły posiłek, śniadanie itp. W 2013 roku zostanie też zniesiony obowiązek noszenia kasków na drodze dojściowej do komór Uzdrowiska. Kaski będą przechowywane w komorach wyłącznie na wypadek ewentualnej ewakuacji z użyciem dróg ucieczkowych. Na co dzień nie będzie obowiązku codziennego pobierania i zdawania kasków przez kuracjuszy, co znacznie ułatwi i usprawni zjazdy do Uzdrowiska.

22 Badania naukowe i kliniczne w Uzdrowisku: Od początku 2012 roku na terenie podziemnej bazy Uzdrowiska prowadzony jest monitoring biologiczny: badania składu powietrza. Monitoring prowadzi Szpital Uniwersytecki Collegium Medicum UJ. W 2013 roku uruchamiane będą badania kliniczne prowadzone także przez Collegium Medicum UJ, dotyczące wpływu podziemnego mikroklimatu na leczenie chorób dróg oddechowych. Od początku 2012 roku na terenie podziemnej bazy Uzdrowiska prowadzony jest monitoring biologiczny: badania składu powietrza. Monitoring prowadzi Szpital Uniwersytecki Collegium Medicum UJ. W 2013 roku uruchamiane będą badania kliniczne prowadzone także przez Collegium Medicum UJ, dotyczące wpływu podziemnego mikroklimatu na leczenie chorób dróg oddechowych.

23 Wyróżnienie „Odys 2012”: W grudniu 2012 roku Uzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka” dostało prestiżowe wyróżnienie „Odys 2012” za „ pierwszeństwo w uzdrawianiu pod ziemią ”. Wyróżnienie zostało przyznane za nowy produkt Uzdrowiska, Wyróżnienie zostało przyznane za nowy produkt Uzdrowiska, jakim są ambulatoryjne turnusy uzdrowiskowe w komorze Stajnia Gór Wschodnich. W grudniu 2012 roku Uzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka” dostało prestiżowe wyróżnienie „Odys 2012” za „ pierwszeństwo w uzdrawianiu pod ziemią ”. Wyróżnienie zostało przyznane za nowy produkt Uzdrowiska, Wyróżnienie zostało przyznane za nowy produkt Uzdrowiska, jakim są ambulatoryjne turnusy uzdrowiskowe w komorze Stajnia Gór Wschodnich.

24 Turystyka medyczna – fundusze UE: W 2012 roku Ministerstwo Gospodarki uruchomiło unijny program propagujący rozwój turystyki medycznej w Polsce i jej promocję na rynkach międzynarodowych. Uzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka” zgłosiło się do udziału w tym programie i otrzymało dofinansowanie z Unii Europejskiej w kwocie 486 tys. zł. Dzięki pozyskanym funduszom, Uzdrowisko będzie drukować ulotki, katalogi, bannery, a także będzie brać udział w: International Medical Travel Exhibition and Conference 2013 w Monaco (w marcu), International Medical Travel Exhibition and Conference 2013 w Monaco (w marcu), Destination Health. The Health & Medical Tourism Show 2013 w Londynie (w lipcu), Destination Health. The Health & Medical Tourism Show 2013 w Londynie (w lipcu), World Medical Tourism Global Healthcare Congress 2013 w Las Vegas, USA, (w październiku).World Medical Tourism Global Healthcare Congress 2013 w Las Vegas, USA, (w październiku). W 2012 roku Ministerstwo Gospodarki uruchomiło unijny program propagujący rozwój turystyki medycznej w Polsce i jej promocję na rynkach międzynarodowych. Uzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka” zgłosiło się do udziału w tym programie i otrzymało dofinansowanie z Unii Europejskiej w kwocie 486 tys. zł. Dzięki pozyskanym funduszom, Uzdrowisko będzie drukować ulotki, katalogi, bannery, a także będzie brać udział w: International Medical Travel Exhibition and Conference 2013 w Monaco (w marcu), International Medical Travel Exhibition and Conference 2013 w Monaco (w marcu), Destination Health. The Health & Medical Tourism Show 2013 w Londynie (w lipcu), Destination Health. The Health & Medical Tourism Show 2013 w Londynie (w lipcu), World Medical Tourism Global Healthcare Congress 2013 w Las Vegas, USA, (w październiku).World Medical Tourism Global Healthcare Congress 2013 w Las Vegas, USA, (w październiku).

25 Komora „Smok”: W grudniu 2013 roku zostanie oddana do użytku kuracjuszy komora Smok – gdzie prowadzone będą zajęcia z aktywnej Rehabilitacji leczniczej, oraz komora III/232 – która pełnić ma Funkcję rekreacyjno-wypoczynkową. W grudniu 2013 roku zostanie oddana do użytku kuracjuszy komora Smok – gdzie prowadzone będą zajęcia z aktywnej Rehabilitacji leczniczej, oraz komora III/232 – która pełnić ma Funkcję rekreacyjno-wypoczynkową.

26 Szkolenia przewodnickie: Od lipca do grudnia 2012 roku zostały przeprowadzone obowiązkowe szkolenia dla przewodników na temat aktualnej oferty Uzdrowiska. Za uczestnictwo w szkoleniach chcielibyśmy Państwu serdecznie podziękować – mamy nadzieję, że będziecie Państwo mieli okazję, aby zdobytą wiedzę przekazywać turystom. Życzymy Państwu wielu miłych grup, a także dużo zdrowia w 2013 roku. Zapraszamy do dalszej współpracy z Uzdrowiskiem Kopalnia Soli „Wieliczka”! Szczęść Boże! Od lipca do grudnia 2012 roku zostały przeprowadzone obowiązkowe szkolenia dla przewodników na temat aktualnej oferty Uzdrowiska. Za uczestnictwo w szkoleniach chcielibyśmy Państwu serdecznie podziękować – mamy nadzieję, że będziecie Państwo mieli okazję, aby zdobytą wiedzę przekazywać turystom. Życzymy Państwu wielu miłych grup, a także dużo zdrowia w 2013 roku. Zapraszamy do dalszej współpracy z Uzdrowiskiem Kopalnia Soli „Wieliczka”! Szczęść Boże!

27 Park Kingi 1 bud. I (Młyn Solny), 32-020 Wieliczka tel. +48 12 278 73 68 fax. +48 12 288 27 73 e-mail: www.uzdrowisko.kopalnia.pl e-mail: uzdrowisko@kopalnia.pl www.uzdrowisko.kopalnia.pluzdrowisko@kopalnia.pl Park Kingi 1 bud. I (Młyn Solny), 32-020 Wieliczka tel. +48 12 278 73 68 fax. +48 12 288 27 73 e-mail: www.uzdrowisko.kopalnia.pl e-mail: uzdrowisko@kopalnia.pl www.uzdrowisko.kopalnia.pluzdrowisko@kopalnia.pl Uzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka” Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "135 metrów pod ziemią na III poziomie Kopalni w komorach: Jezioro Wessel i Stajnia Gór Wschodnich 135 metrów pod ziemią na III poziomie Kopalni w komorach:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google