Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Analiza wyników ankiety o hałasie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Analiza wyników ankiety o hałasie."— Zapis prezentacji:

1 Analiza wyników ankiety o hałasie.
Ankieta została przeprowadzona w dniach 27 X 2014r. – 5 XI 2014r. wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie. Grupę badawczą stanowiło 460 uczniów (wszyscy uczniowie szkoły, którzy w danym dniu byli obecni na zajęciach).

2 Ankieta miała na celu pozyskanie informacji na temat: -wiedzy uczniów szkoły o hałasie, -czasie słuchania przez uczniów głośnej muzyki, -ilości uczniów, którzy badali słuch, -ilości uczniów jeżdżących na rowerze, rolkach ze słuchawkami, -najgłośniejszych miejsc w szkole, -zachowania się uczniów, gdyby w szkole były zainstalowane mierniki hałasu.

3 Ankieta była anonimowa, przez co uczniowie mogli się szczerze wypowiedzieć.
Zawierała ona 7 pytań, w których można było wybrać tylko jedną odpowiedź, z kilku proponowanych.

4 1. Ile godzin, w ciągu jednego dnia, słuchasz muzyki używając słuchawek lub poprzez głośno włączone głośniki:

5 2. Ile razy w życiu badałeś swój słuch u laryngologa:

6 3. Czy wiesz, jaki wpływ na Twoje zdrowie ma nadmierny hałas:

7 4. Czy chciałbyś/chciałabyś dowiedzieć się w szkole więcej o szkodliwości hałasu na Twój organizm:

8 5. Czy zdarza Ci się jeździć na rowerze (deskorolce, rolkach itp
5. Czy zdarza Ci się jeździć na rowerze (deskorolce, rolkach itp.) i jednocześnie słuchać przez słuchawki głośnej muzyki:

9 6. W których miejscach w naszej szkole panuje największy hałas:

10 7. Gdyby w szkole były zainstalowane mierniki hałasu i gdybyś zobaczył/ła, że bezpieczny dla Twojego zdrowia poziom hałasu jest przekroczony, zachowywałbyś/zachowywałabyś się ciszej:

11 Wnioski z przeprowadzonej ankiety:
61% uczniów naszej szkoły słucha głośnej muzyki codziennie do 1 godz., a 22% od 1 do 3 godzin (pozostali nie słuchają muzyki 25% lub słuchają powyżej 3 godzin dziennie 4%). 31% uczniów naszej szkoły nigdy nie badało słuchu u laryngologa, 42% badało słuch przynajmniej 1 raz, pozostali nie wiedzą, czy byli badani. 84% uczniów naszej szkoły wie (lub trochę o tym słyszało) jaki wpływ na zdrowie ma nadmierny hałas, pozostali nie wiedzą. 88% uczniów naszej szkoły zdecydowanie chce (lub raczej chce) dowiedzieć się w szkole więcej o szkodliwości hałasu na organizm człowieka (17% nie chce). 69% uczniów naszej szkoły deklaruje, że nie jeżdżą na rowerze (deskorolce, rolkach itp.) jednocześnie słuchając przez słuchawki głośnej muzyki (pozostali czasem lub zawsze tak jeżdżą - 31%). Zdaniem 81% uczniów naszej szkoły największy hałas panuje na holach w czasie przerw (pozostali wymieniają stołówkę, toalety i klasy - 19%). Aż 92% uczniów naszej szkoły deklaruję, że gdyby w szkole były zainstalowane mierniki hałasu i gdyby zobaczyli, że bezpieczny dla zdrowia poziom hałasu byłby przekroczony, zachowywaliby się ciszej, tylko 8% było przeciwnego zdania.


Pobierz ppt "Analiza wyników ankiety o hałasie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google