Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BIURA REGIONALNE ORIFLAME POLAND

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BIURA REGIONALNE ORIFLAME POLAND"— Zapis prezentacji:

1

2 BIURA REGIONALNE ORIFLAME POLAND

3 Witamy w krainie Biur Regionalnych!
Jeśli jesteś pełen zapału i optymizmu oraz chcesz jeszcze dynamiczniej rozwijać swoją karierę w Oriflame, skorzystaj z naszej niepowtarzalnej oferty – załóż własne Biuro Regionalne! Jeżeli pragniesz zwiększyć obroty swojej grupy, regularnie spotykać się z Członkami Klubu Oriflame, mieć bliski kontakt z Oriflame, czyli aktywnie rozwijać swój biznes - Biuro Regionalne jest właśnie dla Ciebie! To dla Ciebie przygotowaliśmy kompendium wiedzy o Biurach Regionalnych. Zapraszamy do lektury!

4 Biuro Regionalne To placówka Oriflame, założona i prowadzona przez Konsultanta zarejestrowanego w Klubie Oriflame, który działa zgodnie z ustalonymi zasadami współpracy oraz Kodeksem Etycznym. Biuro Regionalne to miejsce, gdzie każdy Członek Klubu Oriflame może bezpłatnie skorzystać z pakietu usług i możliwości. To tutaj trafiają także potencjalni klienci i kandydaci na Członków Klubu Oriflame. Biuro Regionalne to przede wszystkim „ambasada” Oriflame! Każdy, kto tu wstąpi, będzie wiedział, że współpracujesz z firmą, która kojarzy się z naturalnością, wysoką jakością produktów oraz miłą obsługą. To miejsce, gdzie każdy może odnaleźć swoją szansę na sukces oraz lepsze jutro. Ty możesz dać tę szansę innym!

5 Rola Biura Regionalnego:
1. Miejsce regularnych spotkań i szkoleń 2. Otwarte dla wszystkich 3. Budowanie wizerunku firmy i Członków Klubu Oriflame 4. Zapewnienie podstawowego serwisu i komunikacji 5. Dystrybucja produktów i materiałów Serwis i Dystrybucja Wizerunek Wsparcie rozwoju

6 Biuro Regionalne może prowadzić:
Konsultant, który: - osiągnął poziom minimum 12% w ciągu ostatnich 8 katalogów należy do Klubu Oriflame co najmniej 12 miesięcy, bezkonfliktowo współpracuje z Oriflame Poland, prowadzi działalność gospodarczą, zaproponuje lokal, który zostanie zaakceptowany przez Oriflame Poland, udostępni na potrzeby Biura swój telefon komórkowy dysponuje w lokalu komputerem i łączem internetowym

7 Korzyści z prowadzenia Biura Regionalnego:
Biuro jest naturalnym centrum życia Twojej grupy oraz całej społeczności Oriflame (Członkowie Klubu Oriflame, klienci) na danym terenie. Biuro to doskonałe narzędzie umożliwiające lepszą pracę Twojej grupy i jej rozwój, a co za tym idzie – kolejne sukcesy. Możliwość uzyskania wynagrodzenia, uzależnionego od obrotów biura. Budujesz swój prestiż zarówno w oczach Członków Klubu Oriflame, jak klientów i konkurencji. Rzetelna obsługa i terminowe dostawy zrealizowanych zamówień. Koszt transportu dostarczanych zamówień do Biura Regionalnego ponosi Oriflame. Możliwość wprowadzania zamówień bezpośrednio na kontach Członków Klubu Oriflame w obsługiwanych w Twoim Biurze Regionalnym, jak również odznaczania płatności. Możliwość szybkiej rejestracji nowego Członka Klubu Oriflame . Informacje o Twojej placówce będą prezentowane na stronie internetowej Obsługi/Kontakt/Placówki Oriflame – tysiące Członków Klubu Oriflame dowie się o Twoim Biurze! Otrzymasz podświetlany kaseton reklamowy i tabliczkę, dzięki którym Twoje Biuro będzie łatwe do odnalezienia, materiały reklamowe oraz kosmetyki, które będziesz mógł prezentować na ekspozycji.

8 Zakres działań Biura Regionalnego:
W Biurze Regionalnym można: Spotkać ludzi, którzy o Oriflame wiedzą naprawdę dużo i chętnie pomogą rozwiązać trudności pojawiające się w pracy Konsultanta. Zapoznać się z najnowszymi wiadomościami, promocjami i ofertami. Obejrzeć i przetestować podstawowe produkty Oriflame. Złożyć lub zarejestrować wniosek o przyjęcie do Klubu Oriflame. Złożyć i odebrać zamówienie. Złożyć i odebrać reklamacje. Zostawić i odebrać korespondencję z Oriflame. Po prostu porozmawiać o Oriflame.

9 Wymagania stawiane prowadzącym i ich Biurom Regionalnym:
Oriflame Poland, umożliwiając Ci prowadzenie Biura, pozwala korzystać z wielu przywilejów i dodatkowych korzyści. Pociąga to za sobą również pewne oczekiwania. 1. Biuro Regionalne jest ogólnodostępne, czyli mogą korzystać z niego wszyscy Członkowie Klubu Oriflame, niezależnie od przynależności do struktury sieciowej i miejsca zamieszkania. 2. Konsultant prowadzący Biuro Regionalne reprezentuje firmę Oriflame Poland. Oczekujemy od niego sumienności, rzetelności i równego traktowania wszystkich Członków Klubu Oriflame odwiedzających prowadzone przez niego Biuro, niezależnie od ich statusu i przynależności do struktury. 3. Prowadzący Biuro nie pobiera żadnych opłat od odwiedzających go Członków Klubu Oriflame. 4. Biuro Regionalne jest czynne co najmniej 2 dni w tygodniu, przez co najmniej 5 godzin. 5. Na zewnątrz Biura Regionalnego musi znajdować się skrzynka do wkładania zamówień w dniach i godzinach, kiedy Biuro jest zamknięte. 6. Biuro Regionalne ma ściśle określony termin składania zamówień i ich realizacji. 7. Dostawa zrealizowanych zamówień do Biura Regionalnego odbywa się raz w tygodniu w określonym umową dniu, na koszt Oriflame. W miarę wzrostu obrotów Biura Regionalnego, zaproponujemy także dodatkowy transport! 8. Reklamacje, zwroty nieodebranych paczek i inne dokumenty związane z bieżącym funkcjonowaniem Biura odsyłane są raz w tygodniu kurierem na koszt Oriflame. Oriflame Poland zastrzega prawo do odmowy nawiązania współpracy także w przypadku spełniania założeń.

10 Lokal i lokalizacja Biura Regionalnego:
1. Jakie wymagania powinien spełniać proponowany lokal: a) położenie w „dobrym punkcie miasta” lub przy uczęszczanej ulicy, zapewniające łatwy dojazd, parking dla klientów b) wejście publiczne, przeznaczenie wyłącznie na działalność Biura Regionalnego c) sugerowana lokalizacja na parterze (możliwość łatwego doręczenia zamówień przez kuriera) d) metraż min. 15 m2, aby móc spełniać wszystkie podstawowe funkcje Biura Regionalnego: przeprowadzanie szkoleń organizowanie spotkań przechowywanie dostarczonych do Biura zrealizowanych zamówień, - odbieranie zamówień przez Członków Klubu Oriflame , sprawdzanie przez Członków Klubu Oriflame zawartości odbieranych zamówień, e) nie preferujemy lokalu przeznaczonego na BR typu: dom, mieszkanie.

11 2. Na elewacji budynku w widocznym miejscu powinien być powieszony kaseton reklamowy, który otrzymasz od Oriflame wraz z tabliczką informującą o dniach i godzinach pracy Twojej placówki. 3. Biuro Regionalne to placówka Oriflame. Możesz je łatwo rozpoznać także po wspólnych cechach wystroju wnętrza. Przygotowując lokal do pracy, powinieneś zastosować obowiązujące w firmie wyposażenie (kolorystyka i meble). Oriflame wspiera zakup wskazanych mebli kwotą 1500 zł netto. BR Żory BR Lublin 3

12 4. Sugerowana kolorystyka ścian – biała, i zielona („Ryżowe Pola’’ firmy Dulux) Wystrój wnętrza to także kosmetyki. Oto, jak prezentujemy je w naszych placówkach:

13 Kodeks etyczny Biura Regionalnego
Konsultant prowadzący Biuro Regionalne jest ambasadorem idei firmy Oriflame Poland. Konsultant prowadzący Biuro Regionalne jest zobowiązany do respektowania wszystkich warunków uczestnictwa i zasad działania zgodnie z Regulaminem działalności w Klubie Oriflame, zawartym m.in. w „Drodze do Sukcesu”. Biuro Regionalne nie może być wykorzystywane do działań niezgodnych z Regulaminem Działalności w Klubie Oriflame. W szczególności: „przesponsorowania”, sprzedaży i promocji produktów innych firm. W Biurze Regionalnym nie może być również prowadzona bezpośrednia sprzedaż produktów. W Biurze Regionalnym wszyscy Członkowie Klubu Oriflame są obsługiwani jednakowo rzetelnie i profesjonalnie, bez względu na ich przynależność do określonej struktury. Biuro Regionalne zobowiązane jest do przekazywania do Centrali Oriflame w Warszawie wszelkich informacji otrzymanych od obsługiwanych w Biurze Konsultantów. Usługi dla Konsultantów korzystających z Biura Regionalnego będą realizowane uprzejmie i terminowo. Wszelkie reklamacje oraz wymiana produktów będą załatwiane zgodnie z oficjalną procedurą Oriflame (druk reklamacji).

14 Sugerowany wizerunek BR*
SUGEROWANE NIEAKCEPTOWALNE meble biurowe Jednolity komplet w  kolorze klonu. Różne odcienie jasnego drewna zbliżone do wzorcowego klonu np.: sosna, buk, jesion, jednolity komplet Inne lub mieszane krzesła biurowe Firmowe; rama aluminiowa lub drewniana (kolor: biały, klonu,  stalowy, czarny) ; siedziska: białe, zieleń firmowa, odcienie szarości, klonu. Inne biurowe, jednolity komplet. nie biurowe kolor ścian biel, zieleń w odcieniach korporacyjnych (Ryżowe Pola ”Dulux’’) inne kolory oraz panele, płytki,  drewniane wykończenia, w innych kolorach niż firmowe, namalowane wzory, itp. * Weryfikacji dokonuje Kierownik Regionalny

15 FINANSOWANIE BIUR REGIONALNYCH

16 Zasady uzyskania wynagrodzenia za prowadzenie BR
Wysokość wypłaty liczona jako % od wartości OH, wypłata od OH zamówień odebranych w BR. Istnieje 5 poziomów stawek (2%, 2,5%, 3%, 3,5%, 4%). Poziom wypłat zależny jest jedynie od wartości PP zamówień odebranych w Biurze. Do wyliczeń bierzemy pod uwagę jedynie wyniki jednego katalogu, co katalog następuje nowe wyliczenie poziomów procentowych. By uzyskać wynagrodzenie za prowadzenie Biura wystarczy osiągnąć minimum 2250PP z zamówień odebranych w Biurze*. *Każde nowo powstające Biuro Regionalne będzie miało 8 katalogowy okres przejściowy co oznacza, że jeśli Biuro nie osiągnie w każdym z 8 katalogów 2250PP to i tak będzie naliczona co katalog premia 2 % za prowadzenie Biura.

17 * Okres przejściowy 8 katalogów
Stawka % Poziom stawki% Obrot PP 0%* do 2249* 2% 2250 – 5749 2.5% 5750 – 6749 3% 6750 – 10499 3.5% 10500 – 22499 4% ≥ 22500 * Okres przejściowy 8 katalogów

18 Zestawy nowości i katalogi w BR
Lp. Stawka % zestaw katalogi 1 Nowe BR „na początek” 2 2% mały 50 3 2,5% średni 4 3% 100 5 3,5% duży 6 4% 200

19 A teraz… Skontaktuj się z nami: telefon: 0-22 45-80-107 e-mail: kinga
A teraz… Skontaktuj się z nami: telefon: lub telefon: Dołącz do grona ponad 280 osób prowadzących Biura Regionalne! CZEKAMY na Ciebie!!! Oriflame Poland

20


Pobierz ppt "BIURA REGIONALNE ORIFLAME POLAND"

Podobne prezentacje


Reklamy Google