Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Www.ws.coozpn.pl Odprawa Przedmeczowa Jak powinna wyglądać?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Www.ws.coozpn.pl Odprawa Przedmeczowa Jak powinna wyglądać?"— Zapis prezentacji:

1 Odprawa Przedmeczowa Jak powinna wyglądać?

2 Odprawa przedmeczowa powinna być krótka i szybka, ale TREŚCIWA.
Odprawa powinna trwać maksymalnie od 2 min do 5 min. Poniżej prezentujemy przykład odprawy przedmeczowej meczu, który ma się odbyć o godzinie 17:00.

3 1. Powitanie wszystkich Witam wszystkich na odprawie przedmeczowej. 2. Przedstawienie siebie, asystentów, obserwatora oraz delegata (o ile będzie) Moja godność to Nowak Jan i będę sędzią głównym dzisiejszego spotkania. Asystentem nr 1 będzie Kowalski Piotr, asystentem nr 2 Małpka Maciej. Obserwatorem dzisiejszego spotkania będzie pan Piotrowski Grzegorz. Delegatem PZPN będzie pan Nowakowski Kajetan .

4

5 3. Stroje drużyn Bardzo ważne jest to, aby kierownicy drużyn na odprawę przedmeczową zabrali ze sobą stroje zawodników (koszulka, spodenki, getry – należy ich uprzedzić o tym podczas informowania ich na którą godzinę jest planowana odprawa przedmeczowa) oraz bramkarza (rezerwowego również). Pozwoli to uniknąć niepotrzebnego konfliktu, jeśli chodzi o stroje. Drużyna gości ma następujące kolory strojów: koszulka czarna, spodenki, białe, getry różowe. Bramkarz ma cały ubiór zielony. Drużyna gospodarzy ma następujące kolory strojów: szara koszulka, niebieskie spodenki, seledynowe getry. Bramkarz ma cały ubiór żółty. My (sędziowie) wyjdziemy w pomarańczowych koszulkach, czarnych spodenkach i getrach.

6

7 4. System gry piłkami W tym miejscu ważne jest to, aby zapytać się ile będzie piłek oraz czy będą chłopcy/dziewczynki do ich podawania. Zazwyczaj będą dwie piłki. Jeśli jednak okaże się, że będą chłopcy/dziewczynki do podawania piłek to przed meczem trzeba dostać te piłki, którymi będą rozgrywane zawody, aby móc je sprawdzić. Musi być też wyznaczona osoba odpowiedzialna za te osoby (chłopcy/dziewczynki). Ważne też jest, aby powiedzieć, żeby te osoby do podawania piłek odróżniały się od zawodników i sędziów będących na boisku. Ile będzie piłek do gry? Czy są chłopcy/dziewczynki do podawania piłek? Jeśli są to: poprosimy przed meczem o piłki, którymi będą zawodnicy grali oraz wyznaczenie osoby odpowiedzialnej za chłopców/dziewczynki. Osoby te muszą różnić się od zawodników (oraz sędziów) występujących na boisku (nie mogą mieć takich samych strojów)

8

9 5. Rozgrzewka zawodników
W tym miejscu proponujemy miejsce rozgrzewki oraz ilość maksymalną zawodników, którzy mogą się rozgrzewać w czasie trwania spotkania. Warto dodać również, aby zawodnicy rozgrzewający byli w innym kolorze ubioru niż zawodnicy występujący na boisku (mogą być w narzutkach). Przed tym pytaniem warto zadać pytanie w którym miejscu zazwyczaj odbywają się rozgrzewki zawodników rezerwowych) Za bramkami jest wystarczająco dużo miejsca, aby można było przeprowadzać rozgrzewkę zawodników rezerwowych w czasie trwania meczu (Warto zapytać tutaj czy kierownicy chcą, aby wszyscy zawodnicy się rozgrzewali czy np. maksymalnie 4 osoby z drużyny).

10

11 5. Czy zawodnicy schodzą do szatni
Pytamy się kierowników drużyn czy drużyny po rozgrzewce schodzą do szatni. Jeśli schodzą to informujesz, że spotykamy się w tunelu/w miejscu wyznaczonym 7 min przed planowaną godziną rozpoczęcia meczu (zazwyczaj w 99% przypadków zawodnicy się spóźniają…  ) oraz spytać się kierowników czy zawodnicy chcą, aby 12 min przed rozpoczęciem meczu sędzia dał im znać za pomocą gwizdka. Czy drużyny schodzą po rozgrzewce do szatni? (pada odpowiedź: TAK) - To spotykamy się w tunelu za 7 (czyli o 16:53).

12

13 7. Managment, czyli zarządzanie
W tym miejscu warto powiedzieć, aby kierownicy przekazali zawodnikom i trenerom oraz osobom oficjalnie towarzyszących drużynie o to, aby nie utrudniali sędziom pracy i nie wywierali na nich wpływu oraz nie stosowali mobbingu. Na koniec chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na to, aby zawodnicy, trenerzy i osoby siedzące na ławce rezerwowych nie wywierały wpływu na decyzje sędziów. Jednym słowem proszę o spokój. 8. Czy są jeszcze jakieś pytania? W tym miejscu pytamy czy ktoś ma jeszcze jakieś pytania? Jeśli nie to życzymy każdemu powodzenia  Sprawna odprawa przedmeczowa zajmuje 3 min 


Pobierz ppt "Www.ws.coozpn.pl Odprawa Przedmeczowa Jak powinna wyglądać?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google