Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Konkurs dla Szkolnych Kas Oszczędności edycja 2013/2014.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Konkurs dla Szkolnych Kas Oszczędności edycja 2013/2014."— Zapis prezentacji:

1 Konkurs dla Szkolnych Kas Oszczędności edycja 2013/2014

2 - to hasło towarzyszyło nam przez cały rok i przyniosło wymierne rezultaty Przed nami było ważne zadanie - zbyt małymi kroczkami wchodziliśmy w „nowe SKO” i trzeba było to zmienić. W dużym stopniu udało nam się sprostać temu zadaniu podczas trwania tegorocznego konkursu Nasza szkoła liczy 75 uczniów (klasy O – VI), ale zgodnie z zasadami (wiek od 6 lat) do SKO należy 69 uczniów ( 100% uprawnionych), a 51 posiada już SKO konto dla ucznia SKO-wicze zebrali na swoich kontach 28 227,99 złotych Kinga, Marysia i Klaudia to Aktyw SKO czyli nieoceniona pomoc opiekunkom SKO w realizacji całorocznych działań. My, opiekunki SKO: Małgorzata Borzęcka i Beata Filutowska jesteśmy przekonane co do słuszności SKO-wskich działań. Sprawiają one wiele satysfakcji i radości całej szkolnej społeczności. Nasze działania zostały docenione m.in. przez organ prowadzący szkołę – podczas gminnej uroczystości z okazji DEN otrzymałyśmy nagrodę Wójta Gminy Głuchów.

3 www.szkolneblogi.pl/SKO/blogi/sko-michowice Nasz blogowy sukces: zwycięstwo w Konkursie „SKO Blog Miesiąca” w miesiącu listopadzie. To już nasz trzeci blogowy laptop Data założenia bloga: 21.10.2011r. Dane blogowe na dzień 30.05.2014r. Liczba wpisów: 597 Liczba odwiedzin: 167 413 Liczba „oceń bloga – podoba mi się”: 71 014 Słonecznik to logo naszego bloga Na blogu zamieszczamy aktualne tematycznie wpisy z działań naszego SKO, ogłaszamy mnóstwo blogowych konkursów z nagrodami, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z innymi blogami. Wyjątkowe spotkanie blogowej rodzinki 28 marca 2014 roku odbyło się w Warszawie spotkanie autorów najlepszych Szkolnych Blogów. Odpowiadając z wielką radością na zaproszenie, opiekunka SKO p. Beata Filutowska, uczestniczyła w tym wyjątkowym pod każdym względem spotkaniu. Nasze SUPER blogowiczki Spotkanie z blogową przyjaciółką Anią Babij opiekunką SKO Wąsosz woj. dolnośląskie

4 W ramach działalności SKO podejmujemy z uczniami i rodzicami różnorakie akcje dochodowe. Naszym głównym zadaniem jest wyzwalanie inicjatywy i pomysłowości w samodzielnym wypracowaniu dochodów, a przy tym wspaniała wspólna zabawa. Nowością w akcjach zarobkowych jest zrywanie kwiatów truskawek w Instytucie Ogrodnictwa Filia w Prusach – 14.05.2014r. 9.10.2013r. - defoliacja drzewek jabłoni Zbiórka jabłek w gospodarstwie sadowniczym to przyjemna akcja zarobkowa – 25.10.2013r. Bufety podczas dyskotek szkolnych (zapiekanki, pizza, hot-dogi, tosty i napoje) to wspaniała forma akcji dochodowych, które realizowaliśmy w ramach SKO. Klasa VI wyhodowała kwiatki doniczkowe rozsadzając te, które rosły u nich w klasie. Zielone kiermasze odbyły się 7 i 22 maja 2014 roku. Kiermasze kwiatków to specjalność naszych uczniów. Kl. II wyhodowała kasztanowce, a kl. III pelargonie.

5 Kiermasz ozdób świątecznych na zebraniu z rodzicami - 16.12.2013r. 10-11.04. 2014 r. tradycyjny kiermasz palemek wielkanocnych Kiermasze książek – mikołajkowy i wiosenny. Dzięki nim wzbogacamy księgozbiór szkolnej biblioteki. Kiermasz zniczy 30.10.2013r. W działania SKO bardzo chętnie angażują się rodzice naszych uczniów. Ich pomoc w organizacji akcji dochodowych jest bezcenna.

6 12.12.2013 r. odbyła się w naszej szkole AUKCJA 2013 :) Była to już V AUKCJA i tym razem przeprowadzona na rzecz Fundacji „Akogo?” i Klinikę Budzik – 702,20 zł W październiku 2013 r. rozprowadzaliśmy cegiełki dla fundacji „Pomóż i TY”. Od kilku lat zbieramy nakrętki dla fundacji „Dziecięcy Uśmiech” ze Skierniewic. W czasie trwania konkursu zebraliśmy 88 276 szt. co daje 310 kg nakrętek. XI 2013r. - I 2014r. akcja „Góra Grosza” dla Towarzystwa „Nasz Dom” to 124,30 zł. W tym roku po raz kolejny wzięliśmy udział w akcjach: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (XII 2013r.) i Jałmużna Wielkopostna (IV 2014r.)

7 11.01.2014 r. uczniowie naszej szkoły po raz ósmy kwestowali na rzecz WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. W czasie kwesty zebraliśmy 853,25 zł:) 4.12.2013 r. po raz siódmy braliśmy udział w Mikołajkowym Koncercie Charytatywnym „Dar Serca” w Sali Kongresowej w Warszawie, który organizowany jest na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Pieniądze z zakupionych biletów-cegiełek przeznaczone są na Ich rehabilitację. 12.12.2013r. - akcja „SERCE ZA SERCE” - zbiórka słodyczy na rzecz podopiecznych Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Skierniewicach. Coroczna świąteczna zbiórka produktów żywnościowych z długim terminem ważności oraz zbiórka odzieży dla Fundacji „DZIECIĘCY UŚMIECH”.

8 Przez cały październik realizowaliśmy projekt edukacyjny „Młodzi oszczędni 2013 ”, który już na stałe zagościł w naszej szkole. Jest to projekt autorski opiekunek SKO. W ramach projektu zorganizowaliśmy szereg konkursów, akcji, zbiórek i zajęć z edukacji ekonomicznej. Punktem kulminacyjnym projektu była uroczystość finalna młodych oszczędnych, która w tym roku szkolnym przypadła na 31 października czyli podczas Światowego Dnia Oszczędzania. Klasa V i VI podczas lekcji z Albumem „Tradycja i nowoczesność. 1919-2009 ” o historii PKO BP. Prezentacja prac plakatowych dotyczących Światowego Dnia Oszczędzania.

9 Podczas finału projektu podsumowaliśmy 3 konkursy: „Co mi dało oszczędzanie”, „Moneta z wizerunkiem Janusza Korczaka”, i „Moja skarbonka”. Zorganizowaliśmy również wystawę prac konkursowych. Na wystawie „Moja skarbonka” znalazło się 56 skarbonek naszych SKO-wiczów. Na podsumowaniu projektu nagrodziliśmy wszystkich uczestników październikowych konkursów. Dzięki naszym SKO-wiczom i nauczycielom powstała bogata wystawa starych banknotów i monet. Każda klasa otrzymała kalendarz SKO.

10 12 marca 2014 r. nasze SKO po raz siódmy zorganizowało Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas I – III pn. „Zadania z oszczędzania”. Konkurs ma formę pisemną, a każdy uczestnik rozwiązuje zestaw zadań związanych z oszczędzaniem, kupowaniem i wydawaniem pieniędzy. Główne cele konkursu to: popularyzacja wiedzy ekonomicznej, rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych, zachęcanie do oszczędzania w SKO, promocja PKO Bank Polski. W konkursie udział wzięło 17 uczniów z 6 -ciu szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Cieszy nas fakt, że ponownie wszystkie szkoły odpowiedziały na nasze zaproszenie Konkurs uświetnili swoją obecnością dyrektor PKO BP Oddział 1 w Skierniewicach p. Paweł Nowakowski oraz p. asystent Małgorzata Wojda. Miło jest dostać nagrodę z rąk p. dyrektora.

11 Każdego roku podczas trwania Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności organizujemy szereg konkursów plastycznych oraz konkursów wiedzy Konkursy plastyczne:  „Co mi dało oszczędzanie” (X 2013)  „Moneta z wizerunkiem Janusza Korczaka” (X 2013)  „Moja skarbonka” (X 2013)  plakat o oszczędzaniu w SKO – praca zbiorowa (X 2013)  „Miś dla SKO” (XI 2013)  „Szalik dla żyrafki Lokatki” (XI 2013)  „Bombka z motywem SKO” (XII 2013)  „Choinka SKO” (XII 2013)  „Kartka świąteczna z życzeniami dla żyrafki Lokatki” (XII 2013)  „Walentynka dla SKO” (II 2014)  „Logo SKO Michowice” (III 2014)  „Pisanka dla SKO” (IV 2014)  „Kartka świąteczna z motywem SKO” (IV 2014) Konkursy wiedzy:  „Historia polskiego pieniądza” (X 2013)  dyktando z SKO – tekst związany z oszczędzaniem, pieniędzmi i edukacją ekonomiczną ( I 2014)  „Historia naszego SKO” (I 2014)  VII gminny konkurs matematyczny dla klas I – III pn. „Zadania z oszczędzania” (III 2014)  konkurs na hasło o oszczędzaniu (IV 2014)  konkurs na najsystematyczniejsze oszczędzanie i największe zgromadzone oszczędności (X 2013 i III 2014)  szereg konkursów ogłaszanych na blogu sko-michowice

12 Wszystkie konkursy ogłoszone przez SKO podsumowywane były na uroczystościach i apelach szkolnych, na których nagradzano ich uczestników. „Co mi dało oszczędzanie?” „Moja skarbonka” „Bombka z motywem SKO” „Miś dla SKO” „Kartka świąteczna z życzeniami dla żyrafki Lokatki” „Choinka SKO”

13 Kontynuujemy ubiegłoroczną akcję Planeta bez PETa i zbieramy z ogromnym powodzeniem plastikowe butelki. Tegoroczny wynik to 24 195 szt. czyli 754 kg. Zebraliśmy i sprzedaliśmy 3 985 szt. puszek aluminiowych. Waga na skupie pokazała 50 kg. Nasza przygoda z ekologią zaczęła się dzięki działaniom SKO, podczas których kształtujemy u uczniów przede wszystkim nawyk segregacji odpadów, czego przykładem są zbierane każdego roku, ogromne ilości surowców wtórnych. Rekordową ilość baterii dostarczyli: Natalka i Dominik Cieryt (1 045 szt.) oraz Gabrysia Grala (853 szt.) Razem zaś zebraliśmy 1 990 szt. baterii Makulaturę wywoziliśmy 2 razy, a łącznie zebraliśmy 1726 kg.

14 Zawsze obchodzimy Dzień Ziemi i Święto Drzewa. Współpracując z leśniczym p. Grzegorzem Kowalskim pomagaliśmy w sprzątaniu lasu i gościliśmy na ognisku przy leśniczówce, które sponsorowało SKO Od tego roku zbieramy stare telefony komórkowe. Podczas sprzątania najbliższej okolicy często pozyskujemy surowce wtórne. W ramach SKO dbamy o przyszkolne rabaty i przyrodnicze ścieżki dydaktyczne. Zakupione jesienią cebulki tulipanów i krokusów cieszyły nasze oczy wczesną wiosną. Jesteśmy dumni z sukcesu naszej SKO-wiczki Ady, która w konkursie plastycznym „Brawo Bank” pt. „Akcja segregacja” Zajęła I miejsce w kraju.

15 Jak każdego roku, w czasie trwania konkursu przeprowadziliśmy szereg lekcji z edukacji ekonomicznej, ekologii i przedsiębiorczości:  „Oferta SKO konto dla ucznia – lekcja bankowa” (kl. O - VI)  „Poradniki bankowe i Brawo Bank” – lekcja biblioteczna (kl. IV)  „Przygody Kuby Pieniążka i żyrafy Lokatki” (kl. O - III) – lekcje z dziecięcym przewodnikiem po świecie pieniędzy  „Świątecznie z SKO” (kl. O)  „ Skąd się biorą pieniądze?” (kl. III)  „Fabryka pieniędzy” (kl. VI)  „W banku czy w skarbonce?” (kl. II)  „W świecie monet i banknotów” (kl. II)  „Historia Szkolnych Kas Oszczędności” (kl. VI)  Lekcja z Albumem „Tradycja i nowoczesność. 1919-2009 ” (kl. V i VI)  „Bankowe origami” (kl. VI)  „Historia pieniądza. Nowe banknoty w naszych rękach” (kl. V)  „Dochody i wydatki mojej rodziny” (kl. IV)  „Czy pieniądze są nam potrzebne? (kl. I)  „Ekonomia jest prosta” (kl.V)  „Sprzedawcy marzeń” – czyli co warto wiedzieć o reklamie (kl. VI)  „Historia w portfelu, czyli wizerunki polskich władców na banknotach” (kl. IV)  „Pieniądze ze śmieci czyli rady na odpady” (kl. III)  „Nasz budżet, czyli jak gospodarować pieniędzmi” (kl. VI)  „Jak w banku, czyli o oszczędzaniu” (kl. I)

16 Przeprowadziliśmy szereg lekcji uczących oszczędzania pieniędzy, wody, prądu, gazu czy zdrowia. Podczas zajęć wykorzystane były materiały opracowane w ramach programu SKO przez PKO BP oraz prezentacje multimedialne i filmy animowane z wykorzystaniem portalu edukacji ekonomicznej www. nbportal.pl Kilka lekcji przeprowadzonych było na podstawie pakietu edukacyjnego „Moje dochody, wydatki, oszczędności. Edukacja ekonomiczna w scenariuszach lekcji” opracowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Na gazetce ściennej SKO publikowaliśmy cykl lekcji „Wokół oszczędzania”

17 Z wizytą w banku PKO BP Oddział 1 w Skierniewicach 3.04.2014r. Wszystkich wchodzących do naszej szkoły wita naklejka z informacją „Nasza szkoła jest w SKO”. 3.10.2014r. - nasze SKO promowaliśmy podczas VI Dnia Latawca, który zorganizowało SKO Gimnazjum w Głuchowie. Jeden z naszych latawców z motywem SKO zajął II miejsce i zdobył puchar. Działania naszego SKO i PKO promowaliśmy na zebraniach z rodzicami. Informowaliśmy o aktualnych akcjach SKO i produktach PKO Dziewczęta z Aktywu służyły nam pomocą Nasi wspaniali uczniowie promowali SKO na każdym kroku, zabierając ze są plecaki i czapeczki z logo SKO

18 Od początku istnienia SKO nasze działania związane z oszczędzaniem i szeroko pojętą edukacją ekonomiczną często zauważane są i opisywane na łamach lokalnej prasy. Naszym prasowym sprzymierzeńcem jest oczywiście lokalny tygodnik: Gazetka ścienna Szkolnej Kasy Oszczędności pełni funkcję informacyjną oraz edukacyjną. Podczas tegorocznej edycji konkursu wykonaliśmy 14 gazetek SKO. Zawsze pomocą służyły nam dziewczęta z Aktywu. Gazetki są potwierdzeniem naszych SKO-wskich działań.

19 Dzięki SKO uczniowie byli na basenie w Rawie Maz. - 25.04.2014r. SKO było sponsorem nagród w wielu szkolnych konkursach Pączki dla całej szkoły w Tłusty Czwartek też były od SKO Każda klasa otrzymała od SKO zieloną konewkę Świnki skarbonki dla klasy I z okazji ślubowania 18.10.2013r. Z wypracowanych środków oraz z nagród SKO zakupione zostały nagrody dla aktywnych SKO-wiczów oraz mnóstwo pomocy dydaktycznych. Naszą dumą jest nowy sklepik szkolny, tablica interaktywna i doposażony plac zabaw

20 Naszą tegoroczną MOC OSZCZĘDZANIA podsumował Rajd Młodych Oszczędnych oraz wykonanie przez każdą klasę plakatów obrazujących szeroko pojętą działalność SKO Pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy za uwagę Małgorzata Borzęcka i Beata Filutowska opiekunki SKO SP Michowice Pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy za uwagę Małgorzata Borzęcka i Beata Filutowska opiekunki SKO SP Michowice Po ogromnych sukcesach w poprzednich latach nie spoczęliśmy na laurach i działamy dalej Sprawia nam to bowiem wiele radości, ale jednocześnie wymaga od nas systematyczności i pełnego zaangażowania. Wiemy, że możemy na siebie liczyć: uczniowie, rodzice i cała szkolna społeczność. I to mobilizuje wszystkich do jeszcze większej pracy 19.05.2014r.


Pobierz ppt "Konkurs dla Szkolnych Kas Oszczędności edycja 2013/2014."

Podobne prezentacje


Reklamy Google