Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zasoby internetowe Oxford University Press Niniejsza prezentacja podaje krótki opis Oxford Dictionaries online. Mówi o tym, czym są Oxford Dictionaries.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zasoby internetowe Oxford University Press Niniejsza prezentacja podaje krótki opis Oxford Dictionaries online. Mówi o tym, czym są Oxford Dictionaries."— Zapis prezentacji:

1

2 Zasoby internetowe Oxford University Press

3 Niniejsza prezentacja podaje krótki opis Oxford Dictionaries online. Mówi o tym, czym są Oxford Dictionaries jak mogą Ci pomóc jak odnaleźć w nich informację Prezentacja trwa około 4 minut.

4 Website: www.oxforddictionaries.com Oxford Dictionaries oferują dostęp online do współczesnego i autorytatywnego słownika języka angielskiego oraz haseł tezaurusa, jak również pierwszej klasy językowych źródeł referencyjnych. Słowniki i tezaurusy oksfordzkie cieszą się popularnością i uznaniem na świecie. Dzieje się to dzięki inwestycjom w badania naukowe, których rezultatem jest zapewnienie dostępu do najświeższych haseł, wyrażeń i definicji.

5 Website: www.oxforddictionaries.com Znajdziesz tu zatem 350 000 definicji i haseł oraz ponad 600 000 synonimów i antonimów… …ponad 800 000 haseł i wyrażeń hiszpańskich oraz ponad 600 000 w języku francuskim, niemieckim i włoskim… Stąd bedziesz miał również dostęp do 1 900 000 pełnych zdań przykładowych. Będziesz mógł również skorzystać z funkcji ‘słowo dnia’, artykułów badających język oraz ‘cytatu dnia’.

6 Stąd też będziesz miał dostęp do artykułów z bloga językowego, quizów, informacji na temat pochodzenia wyrazów oraz odpowiedzi na liczne pytania dotyczące języka. Możesz konsultować prace referencyjne, posługiwać się przykładową korespondencją, badać pisownię i korzystać z wielu innych dostępnych opcji... Website: www.oxforddictionaries.com

7 Proces wyszukiwania jest łatwy i prosty… … zauważ, że w menu dostępna jest opcja wybrania konkretnego języka lub danego źródła referencyjnego. nice Website: www.oxforddictionaries.com

8 Funkcja audio umożliwi wysłuchanie brytyjskiej lub amerykańskiej wymowy… Website: www.oxforddictionaries.com

9 Przykłady zdań pozwolą sprawdzić dodatkowy kontekst… Alternatywne słownictwo uzyskasz korzystając ze zbiorów synonimów.

10 Website: www.oxforddictionaries.com Informacje możesz przesłać mailem…

11 Website: www.oxforddictionaries.com …jak również dzielić się wiadomościami na Twitter’ze, Facebook’u oraz Google+. …możesz też korzystać z funkcji cytowania…

12 Ta demonstracja pokazuje zaledwie część możliwości Oxford Dictionaries. Jesli chciałbyś dowiedzieć się więcej proponujemy: odwiedzić portalodwiedzić portal zapoznać się z FAQzapoznać się z FAQ skorzystać z demonstracji na żywoskorzystać z demonstracji na żywo napisać do nas na adres: onlinemarketing@oup.comonlinemarketing@oup.com Dalsza pomoc

13 Podobne prezentacje na temat innych zasobów internetowych Oxford University Press są dostępne w Librarian Resource Centre. www.oup.com/uk/academic/online/librarians

14 Online Products, Oxford University Press Great Clarendon Street, Oxford, OX2 6DP onlineproducts@oup.com +44 (0) 1865 353705 +44 (0) 1865 353308 Aby uzyskać więcej informacji na temat wszystkich zasobów Oxford University Press, bezpłatnego dostępu testowego lub cennika prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną za zbiory Państwa biblioteki lub bezpośrednio z nami:


Pobierz ppt "Zasoby internetowe Oxford University Press Niniejsza prezentacja podaje krótki opis Oxford Dictionaries online. Mówi o tym, czym są Oxford Dictionaries."

Podobne prezentacje


Reklamy Google