Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zasoby Internetowe Oxford University Press Niniejsza prezentacja podaje krótki opis Oxford Index. Mówi: czym jest Oxford Index jak może Ci pomóc jak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zasoby Internetowe Oxford University Press Niniejsza prezentacja podaje krótki opis Oxford Index. Mówi: czym jest Oxford Index jak może Ci pomóc jak."— Zapis prezentacji:

1

2 Zasoby Internetowe Oxford University Press

3 Niniejsza prezentacja podaje krótki opis Oxford Index. Mówi: czym jest Oxford Index jak może Ci pomóc jak odnaleźć w nim informację Prezentacja trwa około 4 minut.

4 http://oxfordindex.oup.com Oxford Index jest bezpłatnym narzędziem wyszukiwawczo - odkrywczym Oxford University Press. Pozwala na przeszukiwanie większości publikacji Oxford University Press z jednego miejsca w sieci. Oxford Index zostal zaprojektowany po to, by pomóc Ci rozpocząć podróż badawczą przy pomocy wygodnego w użyciu portalu skupiającego dzieła naukowe z Oxfordu oraz instytucji partnerskich, a następnie wskazać najbardziej istotne i powiązane materiały źródłowe. Pojedyncze wyszukiwanie odkrywa najwyższej jakości treści w unikalny i niemożliwy do tej pory sposób.

5 http://oxfordindex.oup.com Oxford Index zawiera katalog składający się z blisko miliona kart ewidencyjnych, gdzie każda karta reprezentuje pojedynczy artykuł, rozdział, czasopismo, książkę. Katalog można przeszukiwać krzyżowo. Karty ewidencyjne zawierają najważniejsze informacje (łącznie z abstraktami i słowami kluczowymi) na temat danej kwestii - pomocne w ocenie wagi i istoty badanego materiału.

6 http://oxfordindex.oup.com Strona domowa - zaprojektowana w odpowiedzi na informację zwrotną od użytkowników - pozwala na szybkie rozpoczęcie analizy blisko miliona zindeksowanych kart przy pomocy funkcji wyszukiwania lub przeglądania. Użytkownicy mogą również sprawdzić subskrypcje bibliotek zlokalizowanych w pobliżu swojego aktualnego miejsca przebywania.

7 http://oxfordindex.oup.com mondrian Jeśli Twoja biblioteka posiada subskrypcję do danego zasobu internetowego, będziesz mógł wykorzystać link do pełnego tekstu hasła.

8 http://oxfordindex.oup.com Oxford Index zawiera również około 300 000 stron przeglądowych, podających zwięzłe informacje na temat indywidualnych haseł tematycznych i umożliwiających szybkie zapoznanie się z daną kwestią. treaty of versailles Ogólnodostępne w sieci i bezpłatne dla wszystkich użytkowników strony przeglądowe - podadzą wykaz powiązanych wyników w Oxford Index jak również wśród samych stron przeglądowych.

9 http://oxfordindex.oup.com Wyszukiwanie możesz zawęzić do tematyki, rodzaju publikacji, produktu, jak również do pełnego tekstu. W praktyce oznacza to, że możesz zawęzić wyniki wyszukiwania do tych treści, do których Twoja biblioteka ma pełny dostęp.

10 http://oxfordindex.oup.com/ Dalsza pomoc Ta prezentacja ukazuje zaledwie małą część Oxford Index. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej, proponujemy: zapoznać się z przewodnikiem po Oxford Indexzapoznać się z przewodnikiem po Oxford Index zapoznać się z informacjami na temat portaluzapoznać się z informacjami na temat portalu uczestniczyć w demonstracjach na żywo napisać do nas na adres onlinemarketing@oup.comonlinemarketing@oup.com

11 Podobne prezentacje na temat innych zasobów internetowych Oxford University Press są dostępne w Librarian Resource Centre www.oup.com/uk/academic/online/librarians

12 Online Products, Oxford University Press Great Clarendon Street, Oxford, OX2 6DP onlineproducts@oup.com +44 (0) 1865 353705 +44 (0) 1865 353308 Aby uzyskać więcej informacji na temat wszystkich zasobów Oxford University Press, bezpłatnego dostępu testowego lub cennika prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną za zbiory Państwa biblioteki lub bezpośrednio z nami:


Pobierz ppt "Zasoby Internetowe Oxford University Press Niniejsza prezentacja podaje krótki opis Oxford Index. Mówi: czym jest Oxford Index jak może Ci pomóc jak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google