Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zasoby Internetowe Oxford University Press Niniejsza prezentacja podaje krótki opis Oxford Index. Mówi: czym jest Oxford Index jak może Ci pomóc jak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zasoby Internetowe Oxford University Press Niniejsza prezentacja podaje krótki opis Oxford Index. Mówi: czym jest Oxford Index jak może Ci pomóc jak."— Zapis prezentacji:

1

2 Zasoby Internetowe Oxford University Press

3 Niniejsza prezentacja podaje krótki opis Oxford Index. Mówi: czym jest Oxford Index jak może Ci pomóc jak odnaleźć w nim informację Prezentacja trwa około 4 minut.

4 Oxford Index jest bezpłatnym narzędziem wyszukiwawczo - odkrywczym Oxford University Press. Pozwala na przeszukiwanie większości publikacji Oxford University Press z jednego miejsca w sieci. Oxford Index zostal zaprojektowany po to, by pomóc Ci rozpocząć podróż badawczą przy pomocy wygodnego w użyciu portalu skupiającego dzieła naukowe z Oxfordu oraz instytucji partnerskich, a następnie wskazać najbardziej istotne i powiązane materiały źródłowe. Pojedyncze wyszukiwanie odkrywa najwyższej jakości treści w unikalny i niemożliwy do tej pory sposób.

5 Oxford Index zawiera katalog składający się z blisko miliona kart ewidencyjnych, gdzie każda karta reprezentuje pojedynczy artykuł, rozdział, czasopismo, książkę. Katalog można przeszukiwać krzyżowo. Karty ewidencyjne zawierają najważniejsze informacje (łącznie z abstraktami i słowami kluczowymi) na temat danej kwestii - pomocne w ocenie wagi i istoty badanego materiału.

6 Strona domowa - zaprojektowana w odpowiedzi na informację zwrotną od użytkowników - pozwala na szybkie rozpoczęcie analizy blisko miliona zindeksowanych kart przy pomocy funkcji wyszukiwania lub przeglądania. Użytkownicy mogą również sprawdzić subskrypcje bibliotek zlokalizowanych w pobliżu swojego aktualnego miejsca przebywania.

7 mondrian Jeśli Twoja biblioteka posiada subskrypcję do danego zasobu internetowego, będziesz mógł wykorzystać link do pełnego tekstu hasła.

8 Oxford Index zawiera również około stron przeglądowych, podających zwięzłe informacje na temat indywidualnych haseł tematycznych i umożliwiających szybkie zapoznanie się z daną kwestią. treaty of versailles Ogólnodostępne w sieci i bezpłatne dla wszystkich użytkowników strony przeglądowe - podadzą wykaz powiązanych wyników w Oxford Index jak również wśród samych stron przeglądowych.

9 Wyszukiwanie możesz zawęzić do tematyki, rodzaju publikacji, produktu, jak również do pełnego tekstu. W praktyce oznacza to, że możesz zawęzić wyniki wyszukiwania do tych treści, do których Twoja biblioteka ma pełny dostęp.

10 Dalsza pomoc Ta prezentacja ukazuje zaledwie małą część Oxford Index. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej, proponujemy: zapoznać się z przewodnikiem po Oxford Indexzapoznać się z przewodnikiem po Oxford Index zapoznać się z informacjami na temat portaluzapoznać się z informacjami na temat portalu uczestniczyć w demonstracjach na żywo napisać do nas na adres

11 Podobne prezentacje na temat innych zasobów internetowych Oxford University Press są dostępne w Librarian Resource Centre

12 Online Products, Oxford University Press Great Clarendon Street, Oxford, OX2 6DP +44 (0) (0) Aby uzyskać więcej informacji na temat wszystkich zasobów Oxford University Press, bezpłatnego dostępu testowego lub cennika prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną za zbiory Państwa biblioteki lub bezpośrednio z nami:


Pobierz ppt "Zasoby Internetowe Oxford University Press Niniejsza prezentacja podaje krótki opis Oxford Index. Mówi: czym jest Oxford Index jak może Ci pomóc jak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google