Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Konferencja wsp ó łfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Podsumowanie realizacji projektu „NOWY START” ANNA GRZEGOSZCZYK.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Konferencja wsp ó łfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Podsumowanie realizacji projektu „NOWY START” ANNA GRZEGOSZCZYK."— Zapis prezentacji:

1 Konferencja wsp ó łfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Podsumowanie realizacji projektu „NOWY START” ANNA GRZEGOSZCZYK Koordynator Projektu ZDZ Katowice Katowice, 25.06.2014r.

2 Konferencja wsp ó łfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt „Nowy start” realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Poddziałanie 8.1.2 Projekt „Nowy start” realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Poddziałanie 8.1.2 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie. Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie. Wartość projektu: 842 559,00 zł Wartość projektu: 842 559,00 zł Okres realizacji projektu: 01.02.2013 – 31.03.2014 (wydłużenie do: 31.07.2014)

3 Konferencja wsp ó łfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Geneza powstania: Odpowiedź na problem utrzymującego się wysokiego poziomu zwolnień grupowych w województwie śląskim, w szczególności w branżach motoryzacyjnej oraz hutniczej.

4 Konferencja wsp ó łfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Beneficjenci: Projekt skierowany do 228 pracujących osób dorosłych: pracowników pracodawców przechodzących procesy adaptacyjne i/lub modernizacyjne (w tym w szczególności osób znajdujących się w okresie wypowiedzenia) delegowanych przez pracodawcę do udziału w projekcie, mieszkających i/lub pracujących w województwie śląskim.

5 Konferencja wsp ó łfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Cel główny projektu: Zwiększenie kompetencji zawodowych i społecznych - 205 os. (w tym 123 kobiety) Zwiększenie kompetencji zawodowych i społecznych - 205 os. (w tym 123 kobiety) Cele szczegółowe projektu: Identyfikacja predyspozycji i zainteresowań zawodowych - 228 os. (w tym 137 kobiet)Identyfikacja predyspozycji i zainteresowań zawodowych - 228 os. (w tym 137 kobiet) Nabycie kwalifikacji zawodowych umożliwiających wykonywanie nowego zawodu – 205 os. (123 kobiety)Nabycie kwalifikacji zawodowych umożliwiających wykonywanie nowego zawodu – 205 os. (123 kobiety) Zwiększenie kompetencji społecznych i pomoc w podjęciu zatrudnienia – 205 os. (123 kobiety)Zwiększenie kompetencji społecznych i pomoc w podjęciu zatrudnienia – 205 os. (123 kobiety)

6 Konferencja wsp ó łfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Wartość dodana projektu: Świadczenie usług o wysokiej jakości, które bez EFS nie mogłyby zostać wdrożone na taką skalęŚwiadczenie usług o wysokiej jakości, które bez EFS nie mogłyby zostać wdrożone na taką skalę Zwiększenie ilości osób mających dostęp do szkoleń i kształcenia ustawicznego współfinansowanego z EFSZwiększenie ilości osób mających dostęp do szkoleń i kształcenia ustawicznego współfinansowanego z EFS Pośrednictwo pracyPośrednictwo pracy

7 Konferencja wsp ó łfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Oferowane wsparcie: Indywidualne Plany Działań, Indywidualne Plany Działań, Realizację szkoleń zawodowych, Realizację szkoleń zawodowych, Warsztatów aktywnego poszukiwania zatrudnienia, Warsztatów aktywnego poszukiwania zatrudnienia, Usługę pośrednictwa pracy. Usługę pośrednictwa pracy.

8 Konferencja wsp ó łfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Wśród oferowanych w ramach wsparcia szkoleń do wyboru były: 1. Opiekun/ka osób starszych i dzieci (3 edycje) 2. Drwal-operator pilarki (2 edycje) 2. Aranżacja wnętrz z florystyką (2 edycje) 3. Spawanie MAG/TIG (2 edycje) 4. Kelner-barman (2 edycje) 5. Kucharz (2 edycje) 6. Kosmetyczka (2 edycje)

9 Konferencja wsp ó łfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego 7. Operator koparko-ładowarek w zakresie III kl. Uprawnień (2 edycje) 8. Specjalista menedżersko administracyjny 9. Pracownik biura rachunkowego; księgowość MŚP 10. Monter rurociągów z tworzyw sztucznych 11. Uprawnienia elektryczne SEP do 1 kV 12. Kierowca operator wózków jezdniowych

10 Konferencja wsp ó łfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany był w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Katowicach Centrach/Ośrodkach Kształcenia Zawodowego w: Częstochowie Częstochowie Katowicach Katowicach Mysłowicach Mysłowicach Pszczynie Pszczynie Pyskowicach Pyskowicach Ustroniu Ustroniu Wodzisławiu Śląskim Wodzisławiu Śląskim Żywcu Żywcu

11 Konferencja wsp ó łfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Rozszerzenie zakresu projektu: Z uwagi na zrealizowanie pierwotnych założeń projektu i osiągnięcie założonych wskaźników zdecydowano się na wydłużenie okresu jego realizacji o 4 miesiące, realizację 4 dodatkowych szkoleń i zwiększenie grupy docelowej o 48 osób).

12 Konferencja wsp ó łfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Objęto wsparciem: 278 osób (plan 276 os.) Ukończyło szkolenia: 216 osób (plan 248 os.) w trakcie szkoleń: 49 osób Objętych pośrednictwem pracy: 216 (plan 248 os.) Osiągnięte wskaźniki / rezultaty Stan na 25 czerwca 2014r

13 Konferencja wsp ó łfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego OGÓŁEM: 278 osób w tym: - Kobiet: 150 - Mieszkańców terenów wiejskich: 123 - Osób z co najwyżej wykształceniem średnim: 220 Struktura Uczestników Projektu

14 Konferencja wsp ó łfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Wypowiedź jednej z uczestniczek projektu do Biuletynu Dobrych Praktyk Co było na kursie najciekawszego, czego nowego się Pani nauczyła Na kursie bardzo ciekawe były zajęcia z psychologiem. Uczyliśmy się porozumiewać z drugim człowiekiem. Do starszych ludzi, bo kurs dotyczył nie tylko opieki nad dziećmi, ale i nad starszymi osobami, trzeba mieć odpowiednie podejście, gdyż oni nie są tak cierpliwi, jak młodzi. Mieliśmy kurs pierwszej pomocy. Pracując w żłobku nie miałam takiego praktycznego kursu. Na kursie mieliśmy też pomoc medyczną nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci, bo pierwsza pomoc w tym zakresie się od siebie różni. Te zajęcia były bardzo, bardzo ciekawe i na pewno mogą mi się przydać.

15 Konferencja wsp ó łfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego A pozostałe zajęcia? Wykładowcy uczyli nas jak przebrać i wykąpać starszą osobę, jak zbadać poziom cukru, ciśnienie. Uczyliśmy się, jak bawić się z dziećmi, wymyślać zabawy, jak zająć dziecko, żeby się nie nudziło. Awansowałam i zostałam zatrudniona na stanowisko opiekunki. Dla mnie była to zmiana zawodu.

16 Konferencja wsp ó łfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Opinia uczestniczki na temat projektu Kurs „Pracownik biura rachunkowego, księgowość MŚP”, w którym miałam możliwość uczestniczyć był dla mnie bardzo cennym doświadczeniem. Zajęcia prowadzone zarówno w postaci wykładów jak i warsztatów uważam za dobre rozwiązanie, które pozwoliło mi zdobytą wiedzę sprawdzać samej w praktyce. W obecnej pracy wiedzę zdobytą na kursie wykorzystuję na bieżąco przy wystawianiu faktur, wprowadzaniu i wydawaniu towarów w magazynie oraz bilansowania przychodów. Warsztaty aktywnego poszukiwania zatrudnienia pomogły mi w swobodnym poruszaniu się po rynku pracy i znalezienia nowego pracodawcy.

17 Konferencja wsp ó łfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Opinia uczestnika kursu „Drwal-operator pilarki” Najbardziej na kursie podobały mi się zajęcia praktyczne, które prowadzone były w lesie. Instruktor nauczył nas obalania, okrzesywania, kwalifikowania i asortymentacji drzew. W mojej sytuacji jednym z najważniejszych czynników było to, że nie pokrywałem kosztów ani za kurs, ani za badania, ani za dojazdy. Pozostałe zajęcia podniosły mnie na duchu i dzisiaj mam pewną i stabilną pracę w nowym zawodzie.

18 Konferencja wsp ó łfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Dziękuję za uwagę Anna Grzegoszczyk - Koordynator projektu


Pobierz ppt "Konferencja wsp ó łfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Podsumowanie realizacji projektu „NOWY START” ANNA GRZEGOSZCZYK."

Podobne prezentacje


Reklamy Google