Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZLACHETNA PACZKA 2012 Przygotujmy Paczkę w firmie!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZLACHETNA PACZKA 2012 Przygotujmy Paczkę w firmie!"— Zapis prezentacji:

1 SZLACHETNA PACZKA 2012 Przygotujmy Paczkę w firmie!

2 Jak działa SZLACHETNA PACZKA?

3 Zapraszamy do dołączenia do SZLACHETNEJ PACZKI
Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze! SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy ubogim rodzinom. Przeszkoleni wolontariusze SuperW odwiedzają wskazane rodziny w potrzebie, weryfikują ich sytuację życiową, poznają przyczyny trudnego życia i ich konkretne potrzeby. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy ( Z niej darczyńca może wybrać konkretną rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc.

4 Zapraszamy do dołączenia do SZLACHETNEJ PACZKI
Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze! SZLACHETNA PACZKA w 2011 roku: Projekt SZLACHETNA PACZKA jest realizowany od 12 lat. Z roku na rok dynamicznie się rozwija i podnosi standardy udzielania pomocy. Wartość przekazywanej pomocy rośnie. W 2011 roku rodzin otrzymało pomoc o wartości 18 mln zł.

5 Zapraszamy do dołączenia do SZLACHETNEJ PACZKI
Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze! W 2011 roku świąteczne paczki odpowiadające na konkretne potrzeby rodzin przygotowało 150 tysięcy darczyńców. Byli z nami m.in.: Para Prezydencka, Papież Benedykt XVI, Jerzy Dudek, Ronaldo, siostry Radwańskie, polska reprezentacja siatkarzy, wielu innych sportowców, aktorzy, ludzie kultury, polityki.

6 Dlaczego warto się zaangażować?

7 Dlaczego SZLACHETNA PACZKA?
Zapraszamy do dołączenia do SZLACHETNEJ PACZKI Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze! Dlaczego SZLACHETNA PACZKA? skuteczna pomoc najbardziej potrzebującym w najbliższej okolicy – firma zaangażowana lokalnie. istotą projektu jest nie tylko przekazywanie pomocy, ale także zmienianie mentalności - inwestycja w rozwój wszystkich zaangażowanych osób (także darczyńców, którzy uczą się mądrze pomagać)

8 Zapraszamy do dołączenia do SZLACHETNEJ PACZKI
Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze! innowacyjny projekt, który zmienia podejście do pomagania – mądre pomaganie to takie, które daje szansę na zmianę, nie pomagamy wszystkim, nie pomagamy osobom roszczeniowym, które chcą utrzymywać się ze swojej biedy, pomagamy tym, dla których pomoc może być inspiracją do zmiany wysokie standardy pomagania – konkretna pomoc dla konkretnych osób, darczyńcy przekazują pomoc dostosowaną do potrzeb, a często także udaje im się spełnić marzenia poszczególnych członków rodziny i sprawić, że poczują się kimś wyjątkowym, w Paczkach nie dają tego, czego im zbywa, starych czy niepotrzebnych rzeczy

9 Jak zrobić paczkę w firmie?

10 4 kroki jak zrobić Paczkę
1. Z internetowej bazy z opisami sytuacji potrzebujących rodzin wybieramy taką, dla której chcemy przygotować pomoc. Od 17 listopada można dokonać wyboru rodziny z bazy na stronie:

11 4 kroki jak zrobić Paczkę
2. Zbieramy grupę, z którą wspólnie przygotujemy paczkę.

12 4 kroki jak zrobić Paczkę
3. Przygotujemy paczkę zgodnie z listą potrzeb i marzeń członków rodziny. W przygotowaniu pomocy pokieruje Państwa wolontariusz - opiekun wybranej rodziny.

13 4 kroki jak zrobić Paczkę
4. W weekend 8 i 9 grudnia gotową paczkę należy dostarczyć do wyznaczonego magazynu. Stamtąd wolontariusz dostarczy ją do rodziny, a Państwo otrzymacie niesamowity prezent – relację z rozpakowywania paczki.

14 Jak może zaangażować się firma?
Zapraszamy do dołączenia do SZLACHETNEJ PACZKI Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze! Jak może zaangażować się firma? Zachęcić pracowników do włączania się w projekt SZLACHETNA PACZKA. Pomóc pracownikom udostępniając przestrzeń biurową, kolorowy papier do pakowani prezentów, przydzielając czas na zrobienie zakupów zawiezienie paczek do magazynu. Organizację projektu można także wesprzeć finansowo – przekazując darowiznę, zostając partnerem projektu w województwie lub mecenasem SZLACHETNA PACZKA.

15 Zapraszamy do dołączenia do SZLACHETNEJ PACZKI
Więcej informacji na udzieli: Lider Rejonu Milanówek: Aleksandra Strzałkowska Tel: Mail:


Pobierz ppt "SZLACHETNA PACZKA 2012 Przygotujmy Paczkę w firmie!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google