Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pierwsza POMOC - Apteczka. Co to jest pierwsza pomoc? Pierwsza pomoc — zespół czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pierwsza POMOC - Apteczka. Co to jest pierwsza pomoc? Pierwsza pomoc — zespół czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby."— Zapis prezentacji:

1 Pierwsza POMOC - Apteczka

2 Co to jest pierwsza pomoc? Pierwsza pomoc — zespół czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby w celu ochrony życia lub zdrowia poszkodowanego oraz zminimalizowania niekorzystnych następstw, zanim możliwe będzie udzielenie specjalistycznej pomocy medycznej (po przewiezieniu do szpitala).

3 Apteczka pierwszej pomocy jest zestawem leków, ś rodków opatrunkowych, a tak ż e niektórych przyborów i narz ę dzi lekarskich. Powinna by ć umieszczona w szafce lub odpowiedniej walizeczce oznakowanej czerwonym krzy ż em. Apteczk ę musi znajdowa ć si ę w miejscu łatwo osi ą galnym, ale niedost ę pnym dla dzieci. Powinna zawiera ć tylko proste leki podstawowe i to w niedu ż ych ilo ś ciach.

4 rolka plastra bez opatrunku Plaster z opatrunkiem kompres gazowy Opatrunek jałowy Opaska dziana Chusta trójkątna

5 Koc termiczny Rękawiczki ochronne Nożyczki Gaziki spirytusowe Maska do sztucznego oddychania Siatka opatrunkowa

6 Przemysłowa apteczka pierwszej pomocy jest gotowym zestawem przygotowanym z my ś l ą o zakładach pracy. Mo ż e by ć wykorzystana w zakładach przemysłowych, fabrykach a tak ż e w tych firmach, gdzie praca odbywa si ę w biurze. Bardzo cz ę sto apteczka przemysłowa sprzedawana jest w formie skrzynki-walizki wraz z dedykowanym uchwytem do monta ż u na ś cianie

7 Apteczka samochodowa jest tym rodzajem apteczki, który w szczególno ś ci wykorzystywany jest w wypadkach komunikacyjnych oraz innych zdarzeniach na drodze. Z tego te ż wzgl ę du, wyposa ż enie apteczki samochodowej w szczególno ś ci powinno zawiera ć, oprócz ś rodków zabezpieczaj ą cych osob ę udzielaj ą c ą pomocy, wszelkiego rodzaju materiały opatrunkowe, w jak najwi ę kszej ich ilo ś ci.

8 Apteczka ścienna najczęściej przybiera formę szafki wykonanej z drewna, metalu bądź plastiku. Jej cechą charakterystyczną jest stały montaż na ścianie i wynikający z tego brak mobilności apteczki. Pomimo tego, że apteczki ścienne nie stanowią optymalnego rozwiązania bezpieczeństwa w zakładzie pracy, ich popularność wciąż jest duża a sklepy oferują szeroki ich wybór.

9 Apteczka wyposażona w elementy dające szansę na skuteczne i prawidłowe udzielenie pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia. Jej kompaktowe rozmiary, zaledwie 20x14x10 cm zwiększają wygodę transportu i użytkowania w każdej sytuacji. Ze względu na swoją uniwersalność, szczególnie polecana dla turystów

10 Przy kompletowaniu zawartości apteczki najważniejsze są potrzeby, które w przypadku zakładu pracy wynikają z charakteru i specyfiki firmy. Liczba zatrudnionych pracowników nie ma wpływu na zawartość apteczki. Natomiast od niej zależy liczba apteczek i punktów pierwszej pomocy w zakładzie pracy


Pobierz ppt "Pierwsza POMOC - Apteczka. Co to jest pierwsza pomoc? Pierwsza pomoc — zespół czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby."

Podobne prezentacje


Reklamy Google