Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja powstała w związku z udziałem szkoły w programie Szkoła z klasą 2.0. Celem uczestnictwa w programie było kształcenie umiejętności uczniów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja powstała w związku z udziałem szkoły w programie Szkoła z klasą 2.0. Celem uczestnictwa w programie było kształcenie umiejętności uczniów."— Zapis prezentacji:

1

2 Prezentacja powstała w związku z udziałem szkoły w programie Szkoła z klasą 2.0. Celem uczestnictwa w programie było kształcenie umiejętności uczniów w zakresie wykorzystania narzędzi TIK (technologii informacyjno-komunikacyjnej) Organizator programu to Centrum Edukacji Obywatelskiej.

3 W pierwszym etapie programu pisaliśmy nasz kodeks szkoły z klasą. W drugim etapie pracowaliśmy nad projektami interdyscyplinarnymi, w których korzystaliśmy z narzędzi TIK. Projektów było aż 6. Oto one:  1. Historia Szkoły.  2. „ Travelling Through the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland” (“Podróż przez Królestwo Zjednoczone Wielkiej Brytanii i Północnej Irlandii”).  3. Szlakiem Parków Narodowych w Polsce.  4. „Dużo wiem – zdrowo jem.”  5. „Dary rzeki Wisły”  6. „Savoir vivre na co dzień i od święta”

4 Niniejsza prezentacja powstała w wyniku prac nad projektem nr 1 czyli Historia szkoły. Podczas prac korzystaliśmy z zapisków w kronikach szkolnych oraz opracowania Pani Krystyny Szczepanek w kwartalniku „W zakolu Raby i Wisły”.

5

6 Początki szkoły

7 Początki powstania szkoły na wsi Wola Przemykowska sięgają roku 1867. Właścicielem dóbr na tych terenach był Oswald Lebowski - Dziedzic z Przemykowa. Pierwsze zapisy w kronice szkoły to zapis jaki dokonał dziedzic Oswald Lebowski - właściciel Woli Przemykowskiej.

8

9 Zachęcona powyższym zapisem gmina, czując potrzebę lepszej oświaty postanowiła zaprowadzić u siebie uregulowaną naukę szkolną i w tym celu wspólnie z Wielmożnym Panem Oswaldem Lebowskim oraz duszpasterzem z Parafii Zaborów Księdzem Franciszkiem Wolffem sporządziła akt fundacyjny.

10

11

12

13

14

15

16 W 1911 roku ze względu na liczbę uczniów (350) zorganizowano w przysiółku Zamłynie jednoklasową szkołę. Orzeczeniem Kuratorium Szkolnego Krakowskiego z 12 grudnia 1924 roku szkołę w Woli Przemykowskiej przemianowano z dwuklasowej na trzyklasową.

17

18

19

20 W 1968 roku poczynił on starania o budowę nowej szkoły. Kiedy odbyły się wybory do Sejmu i Rad Narodowych we wnioskach i planach potwierdzono, że na Woli Przemykowskiej zostanie wybudowany nowy budynek szkolny.

21

22 Od 1970 roku dzieci uczyły się w nowym budynku szkolnym. Uroczyste otwarcie odbyło się w październiku 1970 roku. Szkoła otrzymała imię Majora Henryka Sucharskiego - dowódcy obrony Westerplatte w 1939 roku. Odsłonięcia pamiątkowej tablicy dokonała siostra Henryka Sucharskiego - Anna Bugajska. Od 1966 roku szkoła była ośmioklasowa. Od 1970 roku dzieci uczyły się w nowym budynku szkolnym. Uroczyste otwarcie odbyło się w październiku 1970 roku. Szkoła otrzymała imię Majora Henryka Sucharskiego - dowódcy obrony Westerplatte w 1939 roku. Odsłonięcia pamiątkowej tablicy dokonała siostra Henryka Sucharskiego - Anna Bugajska. Od 1966 roku szkoła była ośmioklasowa.

23

24 Z dniem 1 września 1999 roku wprowadzono w życie nową reformę oświatową. Szkoła stała się sześcioklasową szkołą podstawową. Naukę rozpoczęło 88 uczniów. Zajęcia rozpoczęły się również w oddziale przedszkolnym.

25 Absolwenci Publicznej Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego kontynuują naukę w Publicznym Gimnazjum w Zaborowie. Setki zapisanych kart kronik szkolnych to bogate źródło wiedzy o powstaniu, rozwoju i osiągnięciach placówki. Na przestrzeni lat szkoła ciągle się zmieniała, dokonywano remontów zmieniano wyposażenie.

26

27

28

29

30

31

32 Jak bardzo szkoła się zmieniła można zobaczyć na przygotowanej wystawie fotograficznej, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Obszerną historię szkoły od roku 1869 do 2004 znaleźć można w kwartalniku w Zakolu Raby i Wisły z roku 2009 i 2010. Spisała ją Pani Krystyna Szczepanek. Zapraszamy do lektury w bibliotece w Szczurowej lub na stronie http://www.szczurowa.pl/gazeta_lokalna.html

33 W trakcie prac nad projektem Historia szkoły powstały też wywiady z nauczycielami oraz trzema pokoleniami uczniów naszej szkoły. Szczegóły wkrótce w gazetce szkolnej.

34 Pracując nad projektem dokonaliśmy też pomiarów naszej szkoły. Jak to zrobiliśmy popatrzcie.

35

36

37 A teraz popatrzcie co z tego mierzenia powstało.

38

39

40

41


Pobierz ppt "Prezentacja powstała w związku z udziałem szkoły w programie Szkoła z klasą 2.0. Celem uczestnictwa w programie było kształcenie umiejętności uczniów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google