Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Razem dla Mazowsza – Edukacja w działaniu” Projekt systemowy „Razem dla Mazowsza – Edukacja w działaniu” Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej współfinansowany.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Razem dla Mazowsza – Edukacja w działaniu” Projekt systemowy „Razem dla Mazowsza – Edukacja w działaniu” Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej współfinansowany."— Zapis prezentacji:

1 „Razem dla Mazowsza – Edukacja w działaniu” Projekt systemowy „Razem dla Mazowsza – Edukacja w działaniu” Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Poddziałanie 7.1.3 Zadanie 8: Kampanie www.mcps.mazovia.pl www.mcps-efs.pl

2 W 2011 roku realizujemy cztery kampanie promujące: pracę socjalną i instytucje aktywnej integracji i ich rolę w aktywizacji osób wykluczonych pod hasłem „Zawsze pomocni”, aktywną integrację w społecznościach lokalnych, przeciwdziałanie dziedziczeniu biedy i wykluczeniu społecznemu oraz podmioty ekonomii społecznej, wolontariat i jego rolę w aktywnej integracji osób wykluczonych. Do stałej współpracy w realizacji kampanii zaprosiliśmy: Polskie Radio S.A. – Program 1, Radio Dla Ciebie, Telewizję Polską – Oddział w Warszawie.

3

4 „Aktywna integracja – jak pomagać rodzinom w potrzebie” Wspólna kampania społeczna Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej i Programu 1 Polskiego Radia S.A. 29.08.-23.09. 2011 roku Zrealizowana w 4 cyklach tematycznych: Skąd się biorą środki na pomaganie? Tworzenie projektów dla pomocy społecznej. Pomoc dla osób pozostających poza rynkiem pracy. Realizacja PAL – Programów Aktywności Lokalnej.

5 „Aktywna integracja – jak pomagać rodzinom w potrzebie” Przygotowywali tę kampanię dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia S.A.: red. Ewa Syta, red. Agnieszka Jas, red. Alicja Dusza, red. Dorota Świerczyńska, red. Zuzanna Dąbrowska, red. Bogumił Husejnow, red. Grzegorz Ślubowski W nagraniach uczestniczyli m.in. pracownicy: PCPR w Grodzisku Mazowieckim, Ożarowie Mazowieckim, Łosicach, Siedlcach, Szydłowcu, Węgrowie i Wyszkowie, MOPR w Siedlcach, MOPS w Płocku, Szydłowcu, Węgrowie i Wyszkowie, OPS dzielnicy Targówek i Wola w Warszawie, GOPS w Słupnie i w Tłuszczu.

6 O wolontariacie w radiowej Jedynce Kolejna kampania MCPS we współpracy z radiową Jedynką rusza 28 listopada br. Tym razem będzie promować wolontariat i jego rolę w aktywnej integracji osób wykluczonych. Program audycji wkrótce na: www.mcps-efs.pl Zapraszamy!

7

8 „Nie daj się biedzie” Wspólna kampania społeczna promująca przeciwdziałanie dziedziczeniu biedy i wykluczeniu społecznemu oraz podmioty ekonomii społecznej Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej i Radia Dla Ciebie 19.10.-30.11. 2011 roku Czym jest ekonomia społeczna i w jaki sposób przeciwdziała dziedziczeniu biedy oraz wykluczeniu społecznemu? W jaki sposób można zostać podmiotem ekonomii społecznej? Kim są ludzie wykluczeni społecznie i w jaki sposób mogą skorzystać z mechanizmów ekonomii społecznej? Jak sobie radzą różne podmioty ekonomii społecznej na Mazowszu? Jak zmieniają się postawy osób wykluczonych społecznie dzięki zatrudnieniu w podmiotach ekonomii społecznej?

9 „Nie daj się biedzie” Realizują tę kampanię dziennikarze Radia Dla Ciebie: red. Dagmara Kowalska, red. Ewa Wasążnik, red. Robert Łuchniak W nagraniach uczestniczyli dotąd m.in. pracownicy: GOPS w Słupnie, Rolniczego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stanisławowie, OPS w Kampinosie, MOPR w Siedlcach, Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Warszawie.

10

11 „Dni Otwarte Mazowieckich Domów Pomocy Społecznej 2011” organizowane w ramach kampanii MCPS promującej wolontariat i jego rolę w aktywnej integracji osób wykluczonych 19-21.10.2011 roku DPS „Pracownika Oświaty” w Warszawie, DPS im. „Matysiaków” w Warszawie, DPS „Pod Brzozami” w Warszawie, DPS Fundacji „Pomocna Dłoń” w Warszawie, DPS w Zielonce, DPS w Bramkach, DPS w Czubinie, DPS im. Waleriana Łukasińskiego w Górze Kalwarii, DPS w Makowie Mazowieckim.

12 „Dni Otwarte Mazowieckich Domów Pomocy Społecznej 2011” zrealizowaliśmy we współpracy z ekipą telewizyjną z firmy AURUM Film Production z Lublina Efekty to m.in.: rejestracja wydarzeń w DPS-ach uczestniczących w Dniach Otwartych, filmowa prezentacja poszczególnych placówek, reportaż telewizyjny „Dobre praktyki wolontariatu w Domach Pomocy Społecznej". Realizowały to zadanie 2 profesjonalne ekipy filmowe a bezpośrednio współpracowali z nami: Leszek Bodzak (producent), Urszula Hasiec (autor reportażu), Anna Chruścicka (kierownik produkcji).

13

14 „Przywrócić marzenia” Wspólna kampania społeczna Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej i Telewizji Polskiej – Oddział w Warszawie 28.11.-23.12. 2011 roku promująca: aktywną integrację w społecznościach lokalnych, przeciwdziałanie dziedziczeniu biedy i wykluczeniu społecznemu oraz podmioty ekonomii społecznej. W realizacji: 8 reportaży, w których pokażemy m.in.: codzienną pracę OPS-u, PCPR-u, funkcjonowanie spółdzielni socjalnej i zakładu aktywności zawodowej. Telewidzów zaprosimy także do kuźni kadr, czyli Kolegium Pracowników Służb Społecznych Dziennikarze prowadzący kampanię w TVP Warszawa: red. Miłka Skalska, red. Edyta Mikołajczyk i red. Monika Michalak

15

16 „Zawsze pomocni” Kampania MCPS promująca pracę socjalną i instytucje aktywnej integracji i ich rolę w aktywizacji osób wykluczonych Wrzesień – grudzień 2011 Zainaugurowana dwudniową konferencją w Hotelu Novotel Warszawie z udziałem przedstawicieli służb współpracujących z pomocą społeczną oraz mediów – prasy, radia i telewizji. Kampania „Zawsze pomocni” to m.in.: warsztaty dziennikarskie dla pracowników instytucji pomocy i integracji społecznej, filmy edukacyjne na temat metod prowadzenia pracy socjalnej z dzieckiem i rodziną, tworzenia podmiotów ekonomii społecznej, sposobów aktywizacji społecznej osób niepełnosprawnych, realizacji Programu Aktywności Lokalnej, audycje w radiu i telewizji z udziałem pracowników socjalnych z Mazowsza, poradniki dla beneficjentów pomocy społecznej, promocja dobrych praktyk instytucji pomocy i integracji społecznej.

17

18 „Razem dla Mazowsza – Edukacja w działaniu” Wydział ds. Realizacji POKL zaprasza do współpracy Kontakt: Halina Guzowska tel. 22 622 42 32 wew. 36, halina.guzowska@mcps-efs.pl Więcej na www.mcps-efs.plwww.mcps-efs.pl


Pobierz ppt "„Razem dla Mazowsza – Edukacja w działaniu” Projekt systemowy „Razem dla Mazowsza – Edukacja w działaniu” Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej współfinansowany."

Podobne prezentacje


Reklamy Google