Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Myśl przyszłościowo – kształć się zawodowo” Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Pobożnego w Legnicy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Myśl przyszłościowo – kształć się zawodowo” Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Pobożnego w Legnicy."— Zapis prezentacji:

1 „Myśl przyszłościowo – kształć się zawodowo” Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Pobożnego w Legnicy

2 Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej to szerokoprofilowy zawód, umożliwiający specjalizację z energetyki: - wodnej - wiatrowej - geotermalnej - wodorowej - słonecznej

3 Wykonywać urządzenia i systemy energetyki odnawialnej. Organizować montaż urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

4 Konserwować oraz naprawiać urządzenia i systemy energetyki odnawialnej. Kontrolować prace urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

5 Sporządzać kosztorysy oraz oferty i umowy dotyczące urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Wspierać administrację publiczną i samorządową.

6 Biegle posługiwać się językiem obcym- technicznym w wykonywanym zawodzie. Planować pracę związaną z montażem urządzeń stosowanych w systemach energetyki odnawialnej.

7 Określać warunki lokalizacji urządzeń stosowanych do wytwarzania energii cieplnej, mechanicznej i elektrycznej. Obliczać koszty materiałów i robót instalacyjnych.

8 Dlaczego wybrałaś/wybrałeś ten kierunek kształcenia? - Ponieważ jest to zawód z przyszłością. - Jest on bardzo interesujący. - Zaciekawił mnie sam kierunek. - Osobiście interesuję się ochroną i dbaniem o planetę, dlatego wybrałem kierunek związany z ochroną środowiska i rodzajami energii odnawialnej. - Wybrałem tę klasę, ponieważ jest tutaj dużo moich znajomych z podwórka i byłej szkoły.

9

10

11 firmy instalacyjne specjalizujące się w projektowaniu i wykonawstwie związanym z : - energetyką wodną, wiatrową, geotermalną i słoneczną - budownictwem energooszczędnym administracja publiczna i samorządowa przedsiębiorstwa zajmujące się przepisami prawa i normami dotyczącymi ochrony środowiska budownictwo doradztwo energetyczne własna działalność gospodarcza w branży instalatorstwa urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, chłodniczych i klimatyzacyjnych. CZEKAJĄ NA CIEBIE:

12

13

14 I ty możesz zostać technikiem urządzeń i systemów energii odnawialnej !


Pobierz ppt "„Myśl przyszłościowo – kształć się zawodowo” Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Pobożnego w Legnicy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google