Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

System wyborczy – web serwis Tworzenie licencji operatora.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "System wyborczy – web serwis Tworzenie licencji operatora."— Zapis prezentacji:

1 System wyborczy – web serwis Tworzenie licencji operatora

2 Przeglądanie spływu protokołów z wybranych instytucji

3 X oznacza brak krosa

4 Wyszukiwarka protokołu przy użyciu skanera do barkodów. Istnieje możliwość wprowadzanie ręcznie kodu do wyszukiwarki

5 Generowanie klucza w celu odblokowania wskazanego protokołu poszczególnego obwodu

6 Lista licencji z możliwością wywołania akcji Zatwierdź/Unieważnij. Istnieje opcja masowego zatwierdzania.

7 Wyszukiwanie użytkowników z informacjami czy użytkownik wygenerował hasło oraz czy aktywowana jest licencja.

8 Wyszukiwarka daje możliwość wydrukowania lub wycofania hasła wielu osobom.

9 Frekwencja z możliwością aktualizacją danych oraz informacją źródła tych danych.

10 Dodanie operatora Wybieramy z zakładek na stornie głównej zakładkę „Licencje i użytkownicy” a następnie podzakładkę „Dodaj operatora

11 Wypełnienie danych dla nowego operatora Wypełnienie wymaganych pól by stworzyć nowego operatora. Email nie jest wymagany. Określamy do jakiej gminy lub powiatu będzie miał dostęp dany operator. Funkcja „Możesz podpisać” służy do określenia czy ta osoba jest uprawniona do wysyłki i podpisu protokołów przez kalkulator wyborczy.

12 Wygenerowany plik pdf po kliknięciu w przycisk „dodaj” Plik pdf jest generowany automatycznie przez system wyświetlany w oknie przeglądarki lub ściągany jako plik pdf(w zależności od przeglądarki i własnych ustawień) Strona pliku jest specjalnie zaprojektowana by po złożeniu kartki dane: login i hasło były zakryte przez czarny prostokąt Dane użytkownika są w takim miejscu by idealnie pasowały do standardowego formatu kopert. Login oraz hasło służą do wyrobienia unikalnego klucza prywatnego. Klucz prywatny będzie służył do wyrobienia licencji operatora.(dalsza część prezentacji)

13 Logowanie się operatora na login i hasło z koperty do web serwisu.

14 Generowanie licencji dla zalogowanego operatora

15 Podanie dwa razy własnego unikalnego hasła do klucza prywatnego następnie kliknięcie w przycisk potwierdź Hasło to nie jest hasłem z koperty!

16 1a)Zapisanie własnego klucza prywatnego w bezpiecznym miejscu na dysku komputera. Należy zapisać plik w miejscu gdzie plik nie zostanie przypadkowo usunięty!

17 1b)Zapisanie własnego klucza prywatnego w bezpiecznym miejscu na dysku komputera. Należy zapisać plik w miejscu gdzie plik nie zostanie przypadkowo usunięty!

18

19 Po zmianie statusu na „Przyznany” pojawi się przycisk do pobrania licencji. Należy w niego kliknąć by przenieść się do kolejnego okna.

20 Wymagane jest wgranie klucza prywatnego z dysku- kliknięcie w przycisk „Przeglądaj”

21 Wybieramy nasz klucz prywatny zapisany na dysku komputera i klikamy „Otwórz”

22 Po otworzenie wskazanego pliku obok przycisku „przeglądaj” pojawia się nazwa klucza prywatnego Następnie klikamy w przycisk „wgraj”

23 Podanie hasła do klucza prywatnego, które potwierdzi tożsamość operatora Następnie kliknięcie przycisku „potwierdzam”

24 Zapisanie w bezpiecznym miejscu na dysku certyfikatu

25 Tak wygenerowany certyfikat jest pełnoprawną licencją operatora, która posłuży do wypełnienia oraz przesłania protokołów za pomocą kalkulatora wyborczego.

26 Kalkulator Wyborczy

27 Okno startowe Kalkulator w pierwszej kolejności weryfikuje, czy posiada ważne licencje. Jeżeli posiada więcej niż jedną licencję, wybiera licencje, na której chce dalej pracować („przejdź”). Istnieje możliwość wyeksportowania aktywnej licencji we wskazane miejsce („Zapisz”) lub całkowite jej usuniecie („Usuń”)

28 Okno startowe W przypadku, gdy nie posiada ważnych licencji kalkulator umożliwia pobranie ich z sieci („wnioskuj o licencję”) lub z dysku („znajdź licencję na komputerze”)

29 Wnioskowanie o Licencje-zalecana forma generowania licencji Pobranie licencji z sieci odbywa się na podstawie loginu i hasła z kartek w przypadku złego zalogowania się pojawi się komunikat o błędnym haśle lub loginie z przyciskiem „ok”, po zapoznaniu się z komunikatem okno logowania zostaje zamknięte.

30 Wnioskowanie o Licencje W przypadku poprawnego zalogowania mamy możliwość wnioskowania o licencje „wyślij wniosek o licencje”. Po kliknięciu przycisku pojawia się okno z prośba o ustawienie hasła do licencji, następnie zostaje wysłane zgłoszenie do Web Service, i zamkniecie okna wnioskowania o licencje. Licencje o które się staramy widnieją w liście „Licencje oczekujące”

31 Znajdź licencję na komputerze Pobieranie licencji z dysku polega na wskazaniu gdzie znajduje się licencja

32 Logowanie na licencje Po kliknięciu „Przejdź” przy aktywnej licencji

33 Lista protokołów dla danej licencji Wraz z zalogowaniem się na licencję, kalkulator pobiera pliki definicyjne w formacie XML dla danej akcji wyborczej z internetu lub z dysku. Można ta operacje wywołać recznie. Przycisk Drukuj wywoła wydrukowanie prtokołu Przycisk Nowy powoduje całkowite wyczyszczenie poprzedniego protokołu i ponową edycje Przycisk Edytuj powoduje przejście do formularza i możliwość uzupełnienia wskazanego formularza.

34 Formularz Krok1 Krok z wypełnianiem pól góra-dół. Po kliknieciu „dalej” na końcu formularza przechodzimy do kroku 2.

35 Następuje walidacja uzupełnionych pół w kroku 1

36 Formularz Krok2 Krok z wypełnianiem pól dół -góra. Po kliknięciu „dalej” na końcu formularza przechodzimy do kroku 3.

37 Formularz Krok3 Krok zawiera wszystkie pola z kroku poprzedniego, z ta różnicą że są nie edytowalne. Zawiera również pola adnotacji. Po kliknięciu „dalej” jeśli nie ma błędów twardych ani ostrzeżeń twardych przechodzi do kroku 4.

38 Formularz Krok4 Krok służy do wybrania członków komisji. W każdej chwili można zaktualizować plik definicyjny komisji Musi być wybrany Przewodniczący lub Zastępca, i musi zebrać się kworum aby przejść do podpisu protokołu

39 Formularz Krok5 Należy wybrać i zalogować się na licencje, którą będzie podpisywany protokół.

40 Formularz Krok5 Klikamy przycisk podpisz. Wyskoczy komunikat w celu uwierzytelnienia osoby podpisującej protokół. Poprawne podanie hasła automatycznie wywołuje funkcje do wysłania protokołu

41 Czekamy na przesłanie protokołu na serwer. Zakończenie wysyłania uruchomi funkcję do zapisu protokołu na dysku

42 Wybieramy miejsce klikając przycisk przeglądaj

43 Wybieramy bezpieczne miejsce do zapisu pliku z protokołem.

44 Wybieramy drukarkę za pomocą, której zostanie wydrukowany protokół. Dodatkowo wybieramy ilość kopi tego protokołu.

45 Zmiana statusu protokołu na wysłany. Istnieje możliwość ponownego wydruku, zapisu do pliku PDF, uzupełnienia od nowa lub


Pobierz ppt "System wyborczy – web serwis Tworzenie licencji operatora."

Podobne prezentacje


Reklamy Google