Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W ramach projektu edukacyjnego pt. „Kalejdoskop zawodów” pracę wykonał Dominik Grelak kl. 2 A Olecko, maj 2014.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W ramach projektu edukacyjnego pt. „Kalejdoskop zawodów” pracę wykonał Dominik Grelak kl. 2 A Olecko, maj 2014."— Zapis prezentacji:

1 W ramach projektu edukacyjnego pt. „Kalejdoskop zawodów” pracę wykonał Dominik Grelak kl. 2 A Olecko, maj 2014

2 Kim jest programista? Programista, zwany też koderem, zajmuje się tworzeniem programów przy pomocy specjalnych języków programowania: -C -C++ -Objective C -C# -Visual Basic -Java -Delphi -Cobol -PHP -Perl -Python -Ruby Najczęściej programista specjalizuje się w jednym z takich języków.

3 Czym się zajmuje programista? Programowanie jest sztuką projektowania, tworzenia, testowania oraz utrzymywania kodu programów komputerowych jak też urządzeń zbudowanych na mikro procesorach.

4 Typy programowania: - Obiektowe - gdzie wszystko definiuje się za pomocą obiektów - Hybrydowe - gdzie w kodzie określonego algorytmu używa się dwóch a czasem więcej algorytmów - Agentowe - które jest przeznaczone dla osób bardziej zaawansowanych

5 Zawód Obszar programowania należy do jednych z bardziej przyszłościowych i rozwojowych na świecie. W zawodzie tym cenniejsze jest niż wykształcenie. W pracy liczy się przede wszystkim pasja, zamiłowanie do komputerów i praktyczne umiejętności. Aby zostać programistą, należy lubić matematykę i komputery. Programiści są jednymi z najbardziej oczytanych ludzi, obok lekarzy czy prawników.

6 Jakie szkoły należy ukończyć? Programistą można zostać po ukończeniu technikum komputerowego jaki i po studiach takich jak chociażby inżynieria programowania. Studia kierunkowe nie zastąpią doświadczenia, dają jednak wiedzę umożliwiającą poruszanie się w obszarze programowania i stanowią podstawę dalszego rozwoju. Dynamika branży IT sprawia że wiedza programistów musi być stale aktualizowana.

7 Wymagania pracodawcy wobec programisty: - znajomość zasad bezpiecznego i optymalnego programowania. - umiejętność pracy z narzędziami: Ant, Eclipse, Tomcat. - dobra znajomość technologii Web, JSP/JSF, Servlet, Portlet. - znajomość baz danych (Oracle, PostgreSQL itd..) - znajomość języka angielskiego na poziome co najmniej dobrym. Programista musi posiadać szeroki wachlarz umiejętność i dużą wiedzę z zakresu: algorytmiki, baz danych, projektowania aplikacji, praktycznej znajomości języków programowania i narzędzi programistycznych.


Pobierz ppt "W ramach projektu edukacyjnego pt. „Kalejdoskop zawodów” pracę wykonał Dominik Grelak kl. 2 A Olecko, maj 2014."

Podobne prezentacje


Reklamy Google