Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Oferta BIK dla konsumentów

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Oferta BIK dla konsumentów"— Zapis prezentacji:

1 Oferta BIK dla konsumentów

2 Trzy filary programu budowania wiarygodności finansowej konsumentów
Narzędzia do budowania wiarygodności Program partnerski Akcja edukacyjna „Buduj dobrą historię” Plan komunikacyjny realizowany także z partnerami publicznymi, podzielony na bloki tematyczne, powiązane z budowaniem historii kredytowej, oceną punktową i ochroną tożsamości. Powszechny dostęp do narzędzi BIK pozwalających kontrolować i budować swoją wiarygodność finansową. Portal z nową ofertą . Rozwój kanałów dostępu do informacji z BIK. Dedykowane oferty (korzyści) Partnerów dla klientów wiarygodnych finansowo. Potwierdzenie wartości wynikającej z „bycia wiarygodnym finansowo” –rzeczywiste korzyści finansowe związane z „dobrym” BIK-iem. Nowy produkt BIK Pass jako dowód wiarygodności finansowej, uprawniający do szeregu korzyści.

3 Gdzie uzyskać informację o danych w bik?
Oferta BIK dla konsumentów Gdzie uzyskać informację o danych w bik? Portal internetowy BIK Bankowość internetowa Centrum Operacyjnej Obsługi Klientów

4 Jak potwierdzić tożsamość w portalu bik?
Oferta BIK dla konsumentów Jak potwierdzić tożsamość w portalu bik?

5 oferta BIK - cennik Testuj przez 60 dni za darmo!
Oferta BIK dla konsumentów oferta BIK - cennik Testuj przez 60 dni za darmo! Konto Próbne: testowanie produktów BIK przez 60 dni. Czas na podjęcie decyzji, jakie konto i produkty są dla klienta najważniejsze. Konto Premium – narzędzie do zarządzania i monitorowania zmian w wiarygodności i ocenie punktowej.

6 Konto próbne Błyskawiczna rejestracja konta z potwierdzeniem tożsamości. Możliwość wypróbowania wszystkich produktów BIK bezpłatnie. Produkty: dostęp do historii kredytowej on-line (Profil Kredytowy Plus),ochrona przed wyłudzeniami i opóźnieniami w spłacie (Alerty BIK), przepustka do strefy korzyści (BIK Pass).

7 Profil Kredytowy Plus Oferta BIK dla konsumentów
Profil Kredytowy Plus to interaktywny raport BIK zawierający szczegółową historię Twoich zobowiązań kredytowych przetwarzanych przez BIK oraz wyliczaną na jej podstawie ocenę punktową. Produkt zawiera: Podsumowanie – zobowiązania w trakcie spłaty, liczba innych zobowiązań, liczba zapytań. Ocenę punktową. Zobowiązania w trakcie spłaty, w których klient przestał być stroną umowy, zamknięte, przetwarzane w celu stosowania metod statystycznych. Zapytania. Informację o upadłości konsumenckiej.

8 Bik pass Oferta BIK dla konsumentów
Syntetyczna informacja, która w przypadku pozytywnej historii kredytowej może stanowić certyfikat wiarygodności. Zawiera unikalny mechanizm potwierdzania autentyczności. BIK Pass umożliwia: Uwiarygodnienie swojej rzetelności finansowej, bez ujawniania wrażliwych danych finansowych. Sprawdzenie rzetelności innej osoby, którą można poprosić ją o udostępnienie BIK Pass-a. Potwierdzenie autentyczności otrzymanego BIK Pass-a on-line na portalu BIK. Do każdego wygenerowanego BIK Pass udostępniane są trzy kody dostępu, które posłużą partnerowi, do potwierdzenia autentyczności BIK Pass.

9 Alert Strażnik Kredytu
Oferta BIK dla konsumentów Alert Strażnik Kredytu Alert jest wysyłany jako SMS lub w przypadku zarejestrowania w BIK zapytania kredytowego (również z firm pożyczkowych). To skuteczna ochrona przeciw wyłudzeniom kredytu. Jeśli klient nie składał wniosku kredytowego, a otrzymał alert, może podejrzewać wyłudzenie danych. Specjalna procedura obsługi w BIK zgłoszenia zastrzeżenia. Otrzymanie alertu to informacja nt. rozpoczęcia przez bank/firmę pożyczkową procedury weryfikacji wiarygodności.

10 Alert Twoje kredyty Oferta BIK dla konsumentów
Alert jest wysyłany jako SMS lub wtedy, kiedy do BIK wpływa informacja o tym, że kredyt nie jest spłacany w terminie (również dot. to zobowiązań z firm pożyczkowych). Klient jest informowany o stanie danych w bazie BIK i wie, czy mimo spłaty, informacja o opóźnieniu nadal widnieje.

11 Korzyści Oferta BIK dla konsumentów
Gdy ubiegasz się o kredyt, możesz poznać punktową ocenę swojej wiarygodności kredytowej (tzw. scoring), zanim pójdziesz do banku. Gdy odmówiono Ci kredytu, możesz sprawdzić, czy to historia kredytowa była tego powodem. Gdy poręczyłeś kredyt, możesz na bieżąco kontrolować, czy spłacający wywiązuje się ze swoich zobowiązań i nie psuje Twojej dobrej opinii w bankach. Alerty BIK to prosty sposób, by chronić swoją dobrą historię kredytową. Za każdym razem, kiedy na Twoim lub poręczonym kredycie pojawi się opóźnienie, zostaniesz poinformowany o zaistniałej sytuacji. Za każdym razem, kiedy wpłynie wniosek kredytowy na Twoje nazwisko, dostaniesz o tym informacje, co skutecznie ochroni Cię przed wyłudzeniem. Twoja przepustka do finansowej wiarygodności! Już niedługo nowe możliwości wykorzystania BIK Pass!

12 Program Partnerski w portalu BIK
Premiowanie klientów z dobrą historią w BIK (wysoką oceną punktową). Dostęp klientów do korzystniejszych ofert z sektora bankowego, ubezpieczeniowego. Prezentacja zasad korzystania z programu wraz z listą partnerów.


Pobierz ppt "Oferta BIK dla konsumentów"

Podobne prezentacje


Reklamy Google