Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykonanie dowolnego zadania wg tematyki wybranej przez szkołę, dotyczącej kwestii bezpiecznej szkoły lub bezpieczeństwa uczniów. 14 IX 2012r. w naszej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykonanie dowolnego zadania wg tematyki wybranej przez szkołę, dotyczącej kwestii bezpiecznej szkoły lub bezpieczeństwa uczniów. 14 IX 2012r. w naszej."— Zapis prezentacji:

1 Wykonanie dowolnego zadania wg tematyki wybranej przez szkołę, dotyczącej kwestii bezpiecznej szkoły lub bezpieczeństwa uczniów. 14 IX 2012r. w naszej szkole obchodzono Święto Patrona Szkoły – Ks. Konstantego Damrota. Z tej okazji szkoła zorganizowała m.in. imprezy sportowe. Odbył się mecz uczniowski pomiędzy drużynami klas IV – VI. Młodsi uczniowie z klas I – III mieli okazję” pościgać” się w biegach oraz rzucali woreczkami do celu. Zabawa była wspaniała, a zawodnicy trzymali się gry „fair play” oraz bezpiecznego zachowywania się podczas imprez szkolnych. Następnie odbył się mecz Oldboyów pomiędzy drużynami ze Zwonowic i z Nędzy. Dzieci głośno kibicowały i dopingowały swoich rodziców, a także mogły popatrzeć na ich wspaniałą grę. Wszyscy uczestnicy imprezy wspaniale się bawili i mogli miło spędzić czas. Na koniec zmagań sportowych wręczono puchary i medale. Niespodzianką dla wszystkich był przepiękny koncert zespołu „Aniołki Waldiego”.

2

3

4

5

6 Również tego samego dnia, 14 IX szkolny zespół wokalny „The Power of Young” z wokalistą Adrianem Dudkiem z klasy IV, udał się do Raciborza na występ artystyczny. Młodzi artyści zaprezentowali dwie piosenki o tematyce zachowania bezpieczeństwa na drodze oraz grze „fair play”. Ten sam zespół, 15 IX 2012r. brał udział w Powiatowym Przeglądzie Zespołów Artystycznych w Czerwionce-Leszczynach. Przedstawiając piosenki o bezpieczeństwie zdobył wyróżnienie. 21 IX 2012r. w naszej szkole odbyła się pogadanka z uczniami dotycząca bezpiecznego zachowania na drodze. W czasie tego spotkania uczniowie przypomnieli sobie, jak bezpiecznie poruszać się po drodze będąc pieszym i jak ważną rolę odgrywa znaczek odblaskowy umieszczony na tornistrze. Wszyscy uczniowie otrzymali znaczki i opaski odblaskowe. Uczniowie klasy I pokazali wszystkim kolegom, jak pięknie wyglądają ich tornistry z odblaskami.

7

8

9

10 Od 17 – 20 IX 2012r. uczniowie klas I – III wraz ze swoimi wychowawcami udali się na przejście dla pieszych znajdujące się w pobliżu szkoły. Z przejścia tego korzysta wielu uczniów zmierzających do szkoły i wracających ze szkoły do domu. Dzieci, znajdując się w pobliżu pasów miały możliwość nauczyć się i utrwalić pięć podstawowych zasad przechodzenia przez jezdnię i zastosować je w praktyce, na ulicy.

11 08 II 2013r. to w naszej szkole DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU. Z tej okazji odbyło się spotkanie, podczas którego uczniowie przypomnieli sobie, jak bezpiecznie i świadomie korzystać z Internetu. Przedstawiono prezentację multimedialną dotyczącą tego tematu. Uczniowie chętnie wypowiadali się na temat korzyści i zagrożeń wynikających z korzystania z sieci internetowej. Przeprowadzono też konkurs plastyczny na plakat promujący bezpieczne i rozsądne korzystanie z zasobów Internetu. Wyniki tego konkursu zostały ogłoszone podczas spotkania. W tym samym dniu przeprowadzono też pogadankę z uczniami dotyczącą bezpiecznego i zdrowego spędzania ferii zimowych. Pan dyrektor życzył wszystkim uczniom i nauczycielom, aby dobrze, zdrowo i przede wszystkim bezpiecznie wykorzystali czas zimowego wypoczynku.

12

13

14

15

16

17

18 Zadania przewidziane do realizacji podczas trwania konkursu były bardzo „trafione”, gdyż poruszały problemy, z jakimi spotyka się środowisko szkolne. Podczas realizacji kolejnych zadań uczniowie mieli możliwość swobodnych wypowiedzi, poznali nową formę spotkania – debatę. Uczestniczyli w wielu spotkaniach z przedstawicielami różnych instytucji i organizacji. Chętnie brali udział w konkursach plastycznych. Przekonali się również, jak ważna i potrzebna jest pomoc drugiemu człowiekowi. Dowiedzieli się też, że są narażeni na negatywne wpływy rówieśników, ale podczas spotkań w ramach konkursu nauczyli się, jak mówić „NIE”. Zagadnienia zawarte w programie konkursu są ciągle realizowane w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej. Po zrealizowaniu zadań konkursowych stan bezpieczeństwa w naszej szkole oraz jej otoczeniu poprawił się. Uczniowie czują się bezpieczniej, a w razie jakiegoś kłopotu czy niebezpieczeństwa wiedzą, do kogo zwrócić się o pomoc, wiedzą, że nie są sami. Mają świadomość, że wokół są ludzie i instytucje, które zawsze są gotowe pomóc.

19 Dziękuję za uwagę

20 Prezentację przygotowała Wiesława Durczok szkolny koordynator konkursu „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń”


Pobierz ppt "Wykonanie dowolnego zadania wg tematyki wybranej przez szkołę, dotyczącej kwestii bezpiecznej szkoły lub bezpieczeństwa uczniów. 14 IX 2012r. w naszej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google