Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Na popularność witryny mają wpływ różne czynniki: szata graficzna, treść, łatwość nawigacji odpowiednie przygotowanie jej struktury tak, aby wyszukiwarki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Na popularność witryny mają wpływ różne czynniki: szata graficzna, treść, łatwość nawigacji odpowiednie przygotowanie jej struktury tak, aby wyszukiwarki."— Zapis prezentacji:

1 Na popularność witryny mają wpływ różne czynniki: szata graficzna, treść, łatwość nawigacji odpowiednie przygotowanie jej struktury tak, aby wyszukiwarki internetowe i użytkownicy mogli odnaleźć w gąszczu setek tysięcy innych witryn.

2 POZYCJONOWANIE Optymalizacja strony – przebudowa strony, która sprawia że google „lubi te stronę”, dobrze ją indeksuje, słowa w stronie są w odpowiednich miejscach, odpowiednie słowa kluczowe, strona jest odpowiednio zbudowana, posiada nagłówki, wyróżnienia w tekście, pogrubienia, wypunktowania, odpowiednio opisane obrazki, odpowiednie adresy URL Analiza konkurencji Optymalizacja techniczna, optymalizacja treści

3 POZYCJONOWANIE Postrzeganie przez google flasha, ramek, plików nofollow, robots.txt,.htaccess Optymalizacja grafiki Dobór słów kluczowych Domena Tytuł strony Optymalizacja opisu, nagłówki, wyróżnienia, wyliczenia Optymalna ilość znaków na stronie, rozmieszczenie słów kluczowych na stronie Stosowanie i ilość linków na stronie

4 POZYCJONOWANIE Przyjazne adresy URL Różne podejście do pozycjonowania różnych typów serwisów (blogi, strony firmowe, sklepy internetowe)

5 Pozycjonowanie właściwe Zdobywanie linków: Linkowanie własnych serwisów Wymina linkami Kupowanie linków Katalogowanie Linki na blogach i forach Artykuły do przedruku Systemy wymiany linków Ilość zaindeksowanych podstron i ilość linków przychodzących

6 Google Google Plus YouTube Społeczności jak w Facebook-u

7 Wodotryski mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc dodają witrynie, szyku i atrakcyjności przeszkadzają jednak w przeprowadzeniu kampanii promocyjnej w wyszukiwarkach. Wyszukiwarki zawsze szukają tekstu na stronach

8 Spersonifikowane wyniki wyszukiwania Konto w Google Plus Informacje „O Tobie” Połączenie do konta innych profili. Dodanie informacji o autorze na moich stronach Udzielanie się na innych blogach w mojej niszy. Dodanie fanpage na Facebooku i profilu w GoldenLine do profilu w Google Plus Strategie pozycjonerskie powinny wyglądać naturalnie Metody WhiteHat

9 Marketing szeptany Komentarze na blogach Dodawanie wpisów na forach Brandle.pl – serwis marketingu szeptanego

10 Pozyskanie ruchu na stronie Blog, wymiana poglądów -> pozycjonowanie Połączenie Blog - YouTube, FanPage, Fora internetowe (dyskusje w tematach dotyczących naszego blogu) YouTube druga przeglądarka na świecie po Google Strona przechwytująca – pozwala budować listę mailingową. Autoresponder – buduje realację z klientem

11 Nisza rynkowa http://www.google.com/trends/

12

13 POZYCJONOWANIE STRON Jaki tytuł i opis w wyszukiwarce? 44% czasu obserwują opisy, 39 % czasu tytuły Błędy: „strona w budowie”, „strona w przebudowie” Na pewno trzeba samemu wprowadzić te dane!!! Inny powinien być dla każdej podstrony Nie powinien być powtórzeniem treści strony. Ważne by zawierał słowa kluczowe dotyczące tej strony. Powinne zachęcać do wejścia na stronę Zawierać wezwanie do akcji (sprawdź, zobacz..) 60 znaków na tytuł, opis 150 znaków.

14 Sprawdzenie zaindeksowania W google wpisz site: Pokaże wszystkie zaindeksowane podstrony witryny. Można w tym momencie sprawdzić czy wszystkie tytuły i opisy podstron są właściwe.

15 POZYCJONOWANIE STRON Pozycjonowanie to zespół zabiegów mający na celu poprawienie pozycji strony internetowej w rankingach wyszukiwarek (np. Google) pod konkretne frazy (np. sklepu z meblami pod frazę „biurko”).

16 SAMODZIELNE POZYCJONOWANIE Samodzielnie pozycjonowanie, wbrew pozorom w wielu przypadkach można osiągnąć dość zadowalające wyniki na własną rękę. Nie wymaga to praktycznie żadnej wiedzy technicznej. Oczywiście nie zapewni to pierwszych miejsc w wyszukiwarkach, ale pozwoli stronie stać się bardziej przyjazną dla nich i poprawić swoje pozycje na niektóre słowa o kilka miejsc. A składa się na to: 1. Tytuł strony - każda strona musi mieć swój podpis, ma on podwójne znaczenie. Po pierwsze powinien zawierać najistotniejsze słowa kluczowe, a po drugie powinien jasno pokazywać o czym jest strona.

17 SAMODZIELNE POZYCJONOWANIE 2. - obok tytułu jest to druga rzecz, którą widzi nasz przyszły użytkownik zanim wejdzie na naszą stronę. W tym miejscu musimy napisać kilka zdań o naszej stronie, żeby łatwo było się domyśleć co znajduje się na witrynie i czy to coś jest potrzebne w tej chwili użytkownikowi. Proszę pamiętać, że nie ma nic gorszego niż użytkownik wprowadzony w błąd, bo taki na pewno nie wróci na naszą stronę. 3. - mimo iż wiele wyszukiwarek nie korzysta z tego jest to bardzo istotny element, wpisujemy tutaj po przecinkach frazy pod którymi chcielibyśmy widzieć naszą stronę na czołowych miejscach w rankingu wyszukiwania.

18 SAMODZIELNE POZYCJONOWANIE 4.Nagłówki - w nagłówkach umieszczamy najważniejsze tytuły na stronie, z tym założeniem, że h1 używamy tylko raz i umieszczamy w nim najważniejszą informacje na danej podstronie i konsekwentnie w h2 mniej istotne tytuły (h2 i następnych możemy użyć kilka razy), aż do h6. Należy pamiętać że nie ma obowiązku używania wszystkich nagłówków, jedyny który powinien znaleźć się obowiązkowo to h1. 5.Znaczniki - odpowiednio: pogrubienie, podkreślenie, kursywa. Warto łączyć je z nagłówkami aby jeszcze bardziej podkreślić najistotniejsze elementy strony. Można je też stosować do innych rzeczy, grunt żeby nie przesadzić.

19 SAMODZIELNE POZYCJONOWANIE 6.Tekst na stronie – jest jego podstawą, bez odpowiedniej ilości tekstu ciężko o wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, tak więc tekstu powinno być w miarę dużo, powinien zawierać słowa kluczowe, ale w takich ilościach, aby pozostawał czytelny oraz co bardzo istotne powinien być unikalny, np. często sklepy internetowe kopiują opisy produktów wprost ze strony producenta, tymczasem napisanie kilku zdań własnymi słowami może znacząco wpłynąć na wyniki strony, ponieważ wyszukiwarki preferują teksty autorskie, a za kopiowanie od innych karzą poprzez spadek strony w rankingach wyszukiwania.

20 SAMODZIELNE POZYCJONOWANIE 7.Podpisywanie obrazków - jest istotne dla osób, którym obrazek akurat się nie wyświetlił, bądź mają wyłączoną taką funkcję (np. w telefonach komórkowych) oraz oczywiście pozwala robotom wyszukiwarki zindeksować treść zawartą w opisie obrazka. 8.Linkowanie Słowa kluczowe - najważniejsza rzecz pod kątem pozycjonowania strony internetowej, na tym etapie zachęcam jedynie do zadbania o linkowanie wewnątrz strony używając odpowiednich słów kluczowych.

21 SAMODZIELNE POZYCJONOWANIE 1.Wygenerowanie ruchu na stronę 2.Optymalizacja strony pod wyszukiwarki 3.Optymalizacja strony pod czytelnika 4.Pomysł, cel, firma – strona internetowa. 5.Sprawdzenie popularność pomysłu (planer słów kluczowych) 6.Dobry hosting 7.Sprawdzenie popularności tematów (pod czytelnika). Każdy artykuł opracowujemy na osobne hasło kluczowe.

22 SAMODZIELNE POZYCJONOWANIE 8.Powiązanie domeny ze słowem kluczowym. 9.Treść strony a grafika. 10.Ilość słów kluczowych w tekście 2-4%. 11.Link do podstrony powinien zawierać słowo kluczowe. 12.Linkować można jakieś zagadnienie do stron o wysokim rankingu np. do WikiPedia (Rank 6). 13.Obrazek na stronie i opisany w alt, title słowem kluczowym.

23 SAMODZIELNE POZYCJONOWANIE Optymalizacja strony po czytelnika 1.Problemy czytelnika 2.Korzyści jakie można wyciągnąć ze strony dla czytelnika. 3.Tytuł ma pokazać że: Czytelnik ma się utożsamić z artykułem. Wskazywać, że rozwiąże problem czytelnika. Pokazać korzyści.

24 SAMODZIELNE POZYCJONOWANIE 1.Dodanie do narzędzia dla Web Masterów. Dodanie informacji o autorze Google Authorship 2.Google Analytics. 3.Zgłoszenie strony do wyszukiwarek Google, wp.pl, katalogów 4.Korzyści jakie można wyciągnąć ze strony dla czytelnika. 5.Tytuł ma pokazać że: Czytelnik ma się utożsamić z artykułem. Wskazywać, że rozwiąże problem czytelnika. Pokazać korzyści.

25 SAMODZIELNE POZYCJONOWANIE Wpisy na blogi o wysokim rankingu 1.Google Analytics 2.Zgłoszenie strony do wyszukiwarek Google, wp.pl, katalogów 3.Korzyści jakie można wyciągnąć ze strony dla czytelnika. 4.Tytuł ma pokazać że: Czytelnik ma się utożsamić z artykułem. Wskazywać, że rozwiąże problem czytelnika. Pokazać korzyści.

26 POZYCJONOWANIE STRON PIERWSZA RZECZ, KTÓRĄ MUSISZ POJĄĆ, ŻEBY DOWIEDZIEĆ SIĘ JAK POZYCJONOWAĆ STRONY, TO SPOSÓB, W JAKI WPISUJESZ FRAZY DO WYSZUKIWARKI POSZUKUJĄC CZEGOŚ KONKRETNEGO W SIECI. Zauważ, że z reguły wpisujemy ciągi dwóch, trzech czy czterech słów – najczęściej w formie mianownika, a zatem na przykład: „pranie dywanów szczecin”, „pozycjonowanie stron zielona góra”. Bardzo często rezygnujemy z polskich znaków z tak zwanymi ogonkami. Piszemy zatem: „strony www czestochowa”, „schronisko mlodziezowe krakow lobzow”. Zauważ, że google samo podpowiada nam po wpisaniu w okienko wyszukiwania, jakie frazy związane z wpisanymi przez nas wyrazami, są popularne. To jest klucz do właściwego przygotowania frazy.

27 POZYCJONOWANIE STRON Pamiętaj, że frazy, na które zamierzasz pozycjonować stronę, muszą trafnie ją opisywać. Ważne jest też, aby słowa te znalazły się w tak zwanej niszy. Do badania popularności fraz można użyć Planera słów kluczowych – narzędzia z pakietu AdWords firmy Google.

28 GOOGLE Planer słów kluczowych Planer słów kluczowych jest jak warsztat do tworzenia nowych lub modyfikowania istniejących kampanii w sieci wyszukiwania. Możesz szukać w nim propozycji słów kluczowych i grup reklam, zobaczyć prognozowaną skuteczność listy słów kluczowych, a nawet utworzyć nową listę słów kluczowych, powielając inne listy. Planer słów kluczowych ułatwia też ustalanie konkurencyjnych stawek oraz budżetów kampanii i jest dostępny w AdWords za darmo.sieci wyszukiwania

29 GOOGLE Planer słów kluczowych Aby użyć Planera słów kluczowych, zaloguj się na konto AdWords na https://adwords.google.pl, kliknij menu Narzędziai wybierz „Planer słów kluczowych”. Pamiętaj, że anonimowe narzędzie propozycji słów kluczowych nie jest już dostępne. Jeśli jednak służyło Ci do innych celów, możesz znaleźć propozycje słów kluczowych za pomocą Planera słów kluczowych. Wystarczy aktywne konto AdWords.https://adwords.google.pl

30 GOOGLE Planer słów kluczowych Badanie słów kluczowych. Szukasz słów kluczowych do nowej kampanii? A może potrzebujesz nowych słów kluczowych do kampanii już istniejącej? Możesz wyszukiwać propozycje słów kluczowych i grup reklam na podstawie haseł związanych z Twoją ofertą, stroną docelową albo różnymi kategoriami produktów. Wyświetlanie historycznych statystyk i prognoz liczby odwiedzin. Na podstawie statystyk, takich jak liczba wyszukiwań, możesz lepiej wybrać słowa kluczowe do nowej lub istniejącej kampanii. Możesz wyświetlić prognozy, takie jak szacowana liczba kliknięć, i na tej podstawie ocenić ewentualną skuteczność listy słów kluczowych przy danej stawce lub budżecie. Prognozy te ułatwiają również wybór stawek i budżetów.

31 POZYCJONOWANIE STRON Pozycjonowanie strony nie zoptymalizowanej = strata czasu. Pozycjonowanie strony nie zoptymalizowanej = strata czasu. Dobra optymalizacja to często już wysoka pozycja strony bez pozycjonowania. Na czym optymalizowanie polega? Jest to taki dobór słów kluczowych i metatagu title. Optymalizowanie treści i struktury Optymalizacja a znacznik title + tytuł strony. Można bardzo usprawnić i przyśpieszyć pozycjonowanie przez napisanie dobrego tytułu swojej strony. Sam tytuł strony może ją wynieść do TOP10. Jaki powinien być meta title? zawierający łącznie z spacjami maksymalnie 80 znaków (polecam do 70) dobrze i trafnie określający zawartość strony - zawiera te słowa kluczowe, które są pozycjonowane - jednocześnie układający się w logiczną całość unikatowy (inny) dla każdej podstrony zawierający nazwę firmy WIELKIMI LITERAMI można napisać najważniejsze, pierwsze słowo kluczowe, które jest najtrudniejsze do pozycjonowania.


Pobierz ppt "Na popularność witryny mają wpływ różne czynniki: szata graficzna, treść, łatwość nawigacji odpowiednie przygotowanie jej struktury tak, aby wyszukiwarki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google