Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZEWODNIK DLA HOST FAMILIES. Co można zyskać goszcząc u siebie praktykanta? Poznanie innej kultury; Mnóstwo ciekawostek na temat danego kraju; Przełamanie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZEWODNIK DLA HOST FAMILIES. Co można zyskać goszcząc u siebie praktykanta? Poznanie innej kultury; Mnóstwo ciekawostek na temat danego kraju; Przełamanie."— Zapis prezentacji:

1 PRZEWODNIK DLA HOST FAMILIES

2 Co można zyskać goszcząc u siebie praktykanta? Poznanie innej kultury; Mnóstwo ciekawostek na temat danego kraju; Przełamanie bariery kulturowej i językowej; Motywację do nauki języków; Odkrycie nowego języka obcego; Poprawę umiejętności językowych; Międzynarodowe przyjaźnie; Wyzbycie się stereotypów; Poszerzanie horyzontów myślowych; Szerzenie tolerancji; Satysfakcję; Niezapomniane doświadczenie.

3 Jak być dobrą host family? Podstawowym wymogiem, który należy spełnić, aby przyjąć do siebie wolontariusza jest umiejętność porozumiewania się w języku angielskim na poziomie komunikatywnym co najmniej jednej osoby w rodzinie. Ta osoba będzie wsparciem dla obcokrajowca, ponieważ umożliwi mu zrozumienie konwersacji, które są przeprowadzane w jego towarzystwie. Reszta rodziny pełni również ogromną rolę w odbieraniu naszego kraju przez wolontariusza. Wszyscy razem mają możliwość przedstawić gościowi polską kulturę, a jednocześnie poznać jego kraj, pamiętając przy tym o uszanowaniu obyczajów obcokrajowca.

4 Co robić, gdy… ktoś ma problem z porozumiewaniem się w języku obcym? W tym przypadku pomóc nam może Google Translate, gestykulacja bądź inny obcy język. praktykant nie przestrzega ustalonych zasad? Grzeczne zwrócenie uwagi zwykle pomaga, jeśli nie, należy skontaktować się z nami. W razie jakichkolwiek innych problemów i pytań koordynator projektu służy pomocą.

5 Co mówią praktykanci?

6 Ciężko wyszczególnić jeden najlepszy moment, było ich zbyt wiele. Powiedziałabym, że tradycyjny obiad czy wspólne oglądanie fotografii rodzinnych. W jednej z rodzin moja „host sister” nie znała angielskiego i jej mama zmuszała ją do mówienia do mnie po angielsku. Z tego powodu dziewczyna była cały czas zestresowana, zawstydzona i unikała mnie. Było to bardzo niekomfortowe, czułam się z tym źle.  Eko, Gruzja

7 Brahim, Maroko Najgorszym momentem było, gdy nikt się mną nie przejmował, nie interesował się moją kulturą, w ogóle ze mną nie rozmawiał. Najlepszym aspektem dla mnie jest, gdy mam możliwość komunikować się z całą rodziną, czuję się wtedy jak w domu. Nie ma znaczenia, czy porozumiewamy się w języku angielskim czy za pomocą gestykulacji. Ważna jest chęć komunikowania się i dyskusji. Dobrze, kiedy ktoś stara się tłumaczyć, gdy rodzic nie mówi po angielsku. 

8 Mohamadreza, Iran Bardzo proszę, żeby rodzina była miła i ciepła dla praktykantów, my naprawdę tego potrzebujemy. Niedziele są bardzo ważne, kiedy zmieniałem rodzinę, miasto, czułem się przygnębiony. Kiedy rodzina nie zaproponowała robienia czegoś wieczorem i siedziałem sam, zaczynałem myśleć o poprzednim tygodniu i robiło mi się jeszcze bardziej smutno. 

9 GALERIA WSPOMNIEŃ

10

11 TY TEŻ MOŻESZ BYĆ HOST FAMILY Więcej szczegółów zdobędziesz kontaktując się z koordynatorem projektu Global Citizen Schools, Zuzanną Chyła chylazuzanna@gmail.com


Pobierz ppt "PRZEWODNIK DLA HOST FAMILIES. Co można zyskać goszcząc u siebie praktykanta? Poznanie innej kultury; Mnóstwo ciekawostek na temat danego kraju; Przełamanie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google