Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

{ Prawa dziecka. Każdy człowiek ma swoje prawa, normy, które go chronią i pozwalają funkcjonować w społeczeństwie, państwie. Prawa mamy również my - dzieci,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "{ Prawa dziecka. Każdy człowiek ma swoje prawa, normy, które go chronią i pozwalają funkcjonować w społeczeństwie, państwie. Prawa mamy również my - dzieci,"— Zapis prezentacji:

1 { Prawa dziecka

2 Każdy człowiek ma swoje prawa, normy, które go chronią i pozwalają funkcjonować w społeczeństwie, państwie. Prawa mamy również my - dzieci, młodzież czyli wszyscy, którzy nie ukończyli 18 roku życia. Nie jesteśmy niczyją własnością. Jesteśmy młodymi ludźmi, którzy oczekują szacunku i godnego traktowania przez Dorosłych. Każdy człowiek ma swoje prawa, normy, które go chronią i pozwalają funkcjonować w społeczeństwie, państwie. Prawa mamy również my - dzieci, młodzież czyli wszyscy, którzy nie ukończyli 18 roku życia. Nie jesteśmy niczyją własnością. Jesteśmy młodymi ludźmi, którzy oczekują szacunku i godnego traktowania przez Dorosłych. Czasami Dorośli nie zdają sobie z tego sprawy lub po prostu zapominają, że my też jesteśmy ludźmi, że czujemy i bardzo łatwo nas jest skrzywdzić, zranić. Aby uniknąć podobnych sytuacji niezbędna jest znajomość własnych praw, praw dziecka, które pozwolą nam godnie i z szacunkiem żyć. Czasami Dorośli nie zdają sobie z tego sprawy lub po prostu zapominają, że my też jesteśmy ludźmi, że czujemy i bardzo łatwo nas jest skrzywdzić, zranić. Aby uniknąć podobnych sytuacji niezbędna jest znajomość własnych praw, praw dziecka, które pozwolą nam godnie i z szacunkiem żyć. CO TO SĄ PRAWA DZIECKA?

3 Przedstawiamy Wam wybrane prawa dziecka. Czasami Dorośli zapominają o nich lub nie traktują ich poważnie. Warto jest zapoznać się i znać swoje prawa, choćby nawet dlatego żeby przypomnieć o nich dorosłym i oczywiście sobie. Przecież Świat nie należy tylko do Dorosłych! My dzieci, młodzież też mamy swoje prawa i chcielibyśmy żeby były one respektowane!!! Wszystkie dzieci, młodzież do 18 roku życia mają

4 {

5 { PRAWO DO WYCHOWANIA W RODZINIE

6 PRAWO DO WYPOCZYNKU I ZABAWY

7 PRAWO DO OCHRONY ZDROWIA

8 PRAWO DO WYRAŻANIA WŁASNEGO ZDANIA

9 PRAWO DO NAUKI PRAWO DO EDUKACJI

10 PRAWO DO OCHRONY PRZED PRZEMOCĄ

11

12 PRAWO DO PRYWATNOŚCI

13 WYPOWIEDZI WŁASNEGO ZDANIA W WAŻNYCH DLA NICH SPRAWACH, W KTÓRYCH DOROŚLI POWINNI ICH WYSŁUCHAĆ

14 SZANOWANIA ICH GODNOŚCI I PRYWATNOŚCI NP. RESPEKTOWANIA PRYWATNOŚCI KORESPONDENCJI,

15 ŻYCIA I PRAWIDŁOWEGO ROZWOJU FIZYCZNEGO, PSYCHICZNEGO I UMYSŁOWEGO,

16 MIŁOŚCI I WYCHOWANIA PRZEZ OBOJE RODZICÓW, TAKŻE GDY RODZICE NIE MIESZKAJĄ RAZEM

17 PEŁNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ, PEŁNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ,

18 Bohaterka z Pakistanu:

19  17 letnia dziewczyna, która zasłynęła z działalności na rzecz praw kobiet i dostępu do edukacji. Malala Yousafzai

20 KTO DBA O MOJE PRAWA? W POLSCE RZECZNIKIEM PRAW DZIECKA JEST MAREK MICHALAK.

21 W NASZEJ SZKOLE RZECZNIKIEM PRAW DZIECKA JEST PAN MAREK BIELECKI.

22 PAMIĘTAMY…

23  Na ten numer dodzwonisz się bezpłatnie.  Od poniedziałku do piątku od godziny 8.15 do 20.00 dyżurują specjaliści, czekający właśnie na Twój telefon, jeśli:  - przeżywasz smutek, lęk, osamotnienie;  - nie radzisz sobie z konfliktem w Twojej rodzinie;  - masz problemy w relacjach z rówieśnikami;  - masz trudności w nauce;  - ktoś stosuje wobec Ciebie przemoc.

24 Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 Niebieska linia (przemoc w rodzinie) 801 120 002

25 Zagrożenia w Internecie 801 615 005 Narkotyki i uzależnienia 801 199 990

26 JAK MOGĘ POMÓC … W SYTUACJI KIEDY WIDZISZ, ŻE KTOŚ STOSUJĘ PRZEMOC NA TWOICH KOLEGACH/ KOLEŻANKACH ZGŁOŚ PROBLEM DO OSOBY DOROSŁEJ. W RAZIE PROBLEMÓW Z ZACHOWANIEM INNYCH ZGŁOŚ TO DO RZECZNIKA PRAW DZIECKA. „GDY WIDZISZ WOKÓŁ SIEBIE PRZEMOC NIE BĄDŹ OBOJĘTNY”

27 Dziękujemy za uwagę

28 PREZENTACJE NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW DOSTĘPNYCH W INTERNECIE PRZYGOTOWALI: MAREK MIKOŁJCZYK, KAMIL GONERA, MARCIN UBYCH I KACPER SOSIN


Pobierz ppt "{ Prawa dziecka. Każdy człowiek ma swoje prawa, normy, które go chronią i pozwalają funkcjonować w społeczeństwie, państwie. Prawa mamy również my - dzieci,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google