Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Zamiast wstępu kilka przemyśleń…  Formy turystyki i aktywności fizycznej w terenie dostępne dla wszystkich niezależnie od wieku, ◦ Turystyka piesza.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Zamiast wstępu kilka przemyśleń…  Formy turystyki i aktywności fizycznej w terenie dostępne dla wszystkich niezależnie od wieku, ◦ Turystyka piesza."— Zapis prezentacji:

1

2

3  Zamiast wstępu kilka przemyśleń…  Formy turystyki i aktywności fizycznej w terenie dostępne dla wszystkich niezależnie od wieku, ◦ Turystyka piesza ◦ Turystyka górska ◦ Turystyka rowerowa ◦ Turystyka kajakowa ◦ Turystyka samochodowa i krajoznawcza  Z kim wędrować?  Stwierdzenia generalne

4 Praca, dom, rodzina, codzienne obowiązki, ciągły brak czasu, doświadcza tego każdy z nas. Czas biegnie nieubłaganie i ani się człowiek obejrzy, a tu dzieci już dorosły i opuściły rodzinny dom, pojawiły się wnuki ale i one już podrastają, przychodzi czas na emeryturę.

5 Prawie każdy myśli: „wreszcie można będzie odpocząć i do woli się wyspać !”

6 Brak spotkań z innymi ludźmi, brak interesującego i wciągającego zajęcia, brak osób, które nas potrzebują. Najgorsza jest nuda, trzeba z nią walczyć.

7

8 Można wreszcie poświęcić się swoim pasjom, a może nawet pomyśleć o rozwoju jakichś nowych zainteresowań, o robieniu czegoś co zawsze chcieliśmy robić, a nigdy na to nie było czasu. Dlaczego nie zacząć uprawiać turystyki ? Można wreszcie poświęcić się swoim pasjom, a może nawet pomyśleć o rozwoju jakichś nowych zainteresowań, o robieniu czegoś co zawsze chcieliśmy robić, a nigdy na to nie było czasu. Dlaczego nie zacząć uprawiać turystyki ?

9

10 Grochowo (kujawsko-pomorskie)

11 Meandrujący Liwiec (mazowieckie)

12

13 Roztocze _ Pani ma 92 lata

14

15

16

17

18

19

20

21 Na wypadek nagłego pogorszenia się pogody warto mieć ze sobą okrycie od deszczu lub przynajmniej parasol Przyda się też kanapka na drogę, coś do picia, a jesienią i wiosną zapasowy sweter lub polar Oczywistym wydaje się zabranie ze sobą telefonu i dokumentów

22 Aby to wszystko ze sobą zabrać potrzebny jest plecak, należy bezwzględnie unikać wszelkich toreb lub reklamówek zajmujących ręce. Torba na ramię też nie jest zbyt wygodna, ale ostatecznie w przypadku braku plecaka można się nią posłużyć.

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35 Aby uniknąć wyziębienia, czy kontuzji należy ubrać się w wygodną odzież i mocne buty, najlepiej chroniące kostkę. Do plecaka trzeba zapakować zapasowe ciepłe ubranie, okrycie od deszczu, latarkę, apteczkę z podstawowymi lekami, bandażem i plastrami na obtarcia. W czasie słonecznej pogody przyda się okrycie chroniące głowę przed słońcem oraz krem z wysokim filtrem, którym trzeba posmarować wszystkie odkryte części ciała aby uniknąć oparzeń słonecznych.

36

37

38 W górach są to GOPR oraz TOPR Telefon alarmowy to 601 100 300

39

40

41

42

43

44

45

46

47 Brok, pychówka na Bugu (mazowieckie)

48

49

50

51

52

53 Krynica Zdrój

54

55

56 http://www.youtube.com/watch?v=VLFI5vpCgNY#t=113

57 http://www.sot.org.pl/index.php?p=1_31

58 Zalipie (małopolaska)

59 http://www.wareckiquesting.pl/

60 www.unesco.pl/kultura/dziedzictwo-kulturowe/swiatowe- dziedzictwo/polskie-obiekty/

61

62

63

64 Zazwyczaj nawet wędrując w grupie kilkuosobowej zawsze jest ktoś, z kim się najlepiej rozmawia, kto ma podobne zainteresowania. Taki ktoś może stać się stałym turystycznym partnerem. Najlepszym sposobem wzajemnego „sprawdzenia się” i dopasowania są wspólne wycieczki, na początku łatwe, potem coraz trudniejsze. Na jednodniowy wypad za miasto, w łatwy teren, można wybrać się nawet w towarzystwie dość przypadkowym. Jeśli na tym pierwszym wyjeździe wszystko jest w porządku to można pokusić się na trochę trudniejszą wspólną wędrówkę. A kiedy już spędzimy z kimś tydzień w deszczu pod namiotem i nie pokłócimy się – to już wiemy że to jest „ten” partner.

65

66

67

68

69

70 www.pttk.pl/pttk/odznaki/regulamin_odznaka_turysta_senior.pdf

71

72 Więcej na stronie www.pttk.pl www.pttk.pl Inspiracja: Poradnik „Wędrować każdy może” red. J.Sledzińska i A.Wielocha. W prezentacji wykorzystano zdjęcia : projekt „Turystyka łączy pokolenia”, archiwum PTTK „Kraj”, P.Pęcherski, M.Szala, J.Śledzińska, A.Wielocha, T.Dronka, B.Zygmańska, A.Kaleniewicz, a także strony internetowe (ogólnodostępne) wpisane w treści.


Pobierz ppt " Zamiast wstępu kilka przemyśleń…  Formy turystyki i aktywności fizycznej w terenie dostępne dla wszystkich niezależnie od wieku, ◦ Turystyka piesza."

Podobne prezentacje


Reklamy Google