Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wiszące Ogrody Semiramidy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wiszące Ogrody Semiramidy"— Zapis prezentacji:

1 Wiszące Ogrody Semiramidy
7 cudów świata Daniela Mikołajczak

2 SPIS TREŚCI 1.Wiszące Ogrody Królowej Semiramidy w Babilonie
2.Czas, miejsce, powstanie… 3.Skąd wzięła się nazwa? 4.Kto odkrył Ogrody 5.Dlaczego zbudowano Ogrody? 6.Wygląd Tarasów 7.Budowa 8.Ruiny

3 Wiszące Ogrody Królowej Semiramidy w Babilonie

4 Czas , miejsce, powstanie…
Czas powstania: Wzniesione ok. 600 roku p.n.e. Lokalizacja: W Babilonie, niedaleko dzisiejszego Bagdadu, Irak. Powstanie: Tradycyjnie przypisywane legendarnej królowej Semiramidzie, w rzeczywistości zbudowane na rozkaz babilońskiego władcy Nabuchodonozora II, stanowiły część jego pałacu.

5 Skąd wzięła się nazwa? Opis: Zespół ogrodów dworskich, wbrew nazwie nie "wiszących" (nazwa wzięła się prawdopodobnie stąd, że z daleka wyglądały jak zawieszone w powietrzu), lecz założonych na sztucznych tarasach w taki sposób, że drzewa były widoczne z zewnątrz ponad murami miejskimi.

6 Kto odkrył Ogrody? W 1898r niemieckim architektem, archeologiem oraz historykiem sztuki, Koldewey rozpoczął poszukiwania Babilonu. Babilon był w ciągu 3000 lat trzy razy całkowicie zburzony i zawsze potem odnawiany.

7 Dlaczego zbudowano ogrody?
Prawdopodobnie był to prezent Nabuchodonozora dla żony Semiramidy. Nabuchodonozor kazał zbudować ogrody aby wynagrodzić swe częste nieobecności. Takie ogrody nie były nowością. Król Sanheryb kazał wykuć w skale duże otwory, które zostały połączone siecią kanałów wodnych i wypełnione ziemią, na której mogły rosnąć rośliny. Jednak żaden ogród nie był tak ładny i różnorodny jak ogród Semiramidy. Król Nabuchodonozor kazał swoim żołnierzom zbierać wszystkie nowonapotkane rośliny, które potem zasadzał w swoim ogrodzie.

8 Wygląd Tarasów Żaden ogród nie był taki zróżnicowany jak ten, król kazał wszystkim zbierać wszystkie możliwe napotkane rośliny i przynosić je do ogrodu Semiramidy. Cała zielona roślinność nie "wisiała", ale była ulokowana na specjalnie wybudowanych tarasach, które było widać z bardzo daleka. Każdy z 7 tarasów miał wymiary 5 m x 1,5 m. Zwisająca roślinność zakrywała mury co dawało tytularny efekt.

9 Budowa Na kantówkach znajdował się podkład ze słomy ziemnej zmieszanej z sitowiem, na którym leżała podwójna warstwa palonych cegieł. Spojenia między cegłami były wypełnione gipsem. Kolejną powierzchnią, która ochraniała dolną budowlę przed wilgocią była warstwa ołowiu. Na ołowiu spoczywała trzymetrowa warstwa ziemi, właściwy ogród, w którym mogły rosnąć także drzewa.

10 Ruiny Ruiny Wiszących Ogrodów Babilonu - zdjęcie z 1950 roku

11 Dziękuje za poświęcony czas i obejrzenie mojej prezentacji.


Pobierz ppt "Wiszące Ogrody Semiramidy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google