Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przekonaj nas! wszystko co powinniście wiedzieć o pitchingu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przekonaj nas! wszystko co powinniście wiedzieć o pitchingu"— Zapis prezentacji:

1 Przekonaj nas! wszystko co powinniście wiedzieć o pitchingu
Startup i Inwestor. Tête à tête Gdynia, 16/10/2014

2 Program wydarzenia Dominika Łobodzińska Black Pearls
10:00-10:30 Zespół Strefy Startup Gdynia Przywitanie uczestników, przedstawienie idei cyklu ‘Przekonaj nas!’ 10:30-11:00 Dominika Łobodzińska Black Pearls Smart People = Smart Money - Znaczenie zespołu w poszukiwaniu inwestora 11:00-11:30 Anna Karpeta Michał Ciemiński Platinum Seed Startup widziany oczami inwestora 11:30-12:00 Bartosz Rychlicki QuantumLab Uczymy komputery emocji. Jak udało nam się założyć biznes w stanach i pozyskać 3 inwestorów 12:00-12:30 Przerwa kawowa 12:30-13:00 Filip Dębowski hub:raum Startup tips & tricks – czy Twój biznes na pewno potrzebuje Silicon Valley? 13:00-13:30 Marcin Fejfer SpeedUp Venture Capital Group Jakich informacji potrzebuje inwestor i co jest kluczowe dla podjęcia przez niego decyzji o inwestycji 13:30-14:00 Patrick Deba Konrad Ozdowy Mustache.pl Jak sprzedawać niezależną modę? Pod prąd z offline do online 14:00-14:30 Wojciech Mikucki Visuu Pitching w Dolinie Krzemowej, czyli jak wykorzystać co nam mama w genach dała? 14:30-18:00 PREZENTACJE STARTUPÓW 18:00-20:00 NETWORKING

3 Black Pearls Dominika Łobodzińska HR Manager w Black Pearls
Black Pearls jest funduszem kapitałowym wspierającym rozwój polskich innowacji. Fundusz wspierany jest polskim kapitałem oraz unikalną wiedzą i doświadczeniem aniołów biznesu. Fundusz zlokalizowany jest w województwie pomorskim, w Gdańsku, stanowiącym polskie okno na europejskie i światowe rynki Dominika Łobodzińska HR Manager w Black Pearls Doświadczenie zdobywała przede wszystkim w swojej firmie doradczej konsulti.pl, współpracując zarówno z klientami indywidualnymi, jak i firmami. Prowadzi spotkania doradcze i szkolenia z zakresu planowania kariery, weryfikacji pomysłów na biznes i zakładania własnej działalności gospodarczej oraz procesów HR-owych w firmach. Do jej zainteresowań należą szeroko rozumiane zagadnienia związane z zasobami ludzkimi oraz nowe technologie. Dominika doradza spółkom portfelowym funduszu Black Pearls w zakresie teambuilding'u we wczesnych fazach rozwoju firmy.

4 hub:raum Kraków Filip Dębowski
hub:raum Kraków to Centrum Innowacyjności dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej, stworzone przez Deutsche Telekom Group w kwietniu 2013 roku. Centrum skupia się na wspieraniu innowacyjnych pomysłów umożliwiając im dotarcie do europejskich rynków dzięki zasobom Telekomu, co oznacza m.in. pre-instalację na telefonach, łączenie z ofertami operatorów czy wspólne kampanie marketingowe. hub:raum oferuje także finansowanie (do euro per projekt), mentoring i przestrzeń co-workingową. Filip Dębowski Event and Communication Manager w hub:raum Kraków Poprzednio koordynował najstarszy polski barcamp dot. technologii i nowych mediów – KrakSpot, rozwijał własny startup, prowadził firmę szkoleniową i bawił się Photoshopem. Fan FC Liverpool i The Muse, pokerowy półprofesjonalista (Texas Hold’em) i narciarz-amator.

5 Mustache.pl Patrick Deba Co-founder at Mustache Konrad Ozdowy
Mustache.pl jest platformą internetową, skupiającą najlepszych niezależnych projektantów mody designu.  Dzięki niej Klienci z całego świata mają dostęp do unikalnej oferty ponad 400 wyjątkowych marek. Platforma stanowi rozwinięcie targów Mustache Yard Sale, największego wydarzenia z zakresu niezależnej mody i designu w Europie Środkowo-Wschodniej. Targi organizowane są na wiosnę oraz w zimę, nie przerwanie od 2008 roku. Patrick Deba Co-founder at Mustache Od czasów podstawówki bez przerwy związany z różnymi projektami i inicjatywami. Jego ostatni i największy stał się sposobem na życie. Wraz z Konradem Ozdowy współtworzy największe w Polsce targi niezależnej mody i designu Mustache Yard Sale oraz platformę e-commerce – Mustache.pl. Człowiek odpowiedzialny za cały wizerunek i komunikację marki. Na ostatniej prostej studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim. Rok temu na rozwój firmy wraz z Konradem Ozdowy pozyskali finansowanie od dwóch funduszy inwestycyjnych: Protos Venture Capital i LMS Invest. Konrad Ozdowy Konrad kompetencje organizatora ma we krwi, nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, działa racjonalnie i efektywnie. Współtwórca Mustache.pl - platformy e-commerce oraz Mustache Yard Sale - największych w regionie CEE targów dla niezależnych projektantów, mody i designu. W pracy jest odpowiedzialny za technologie, marketing i finanse. Rok temu na rozwój firmy wraz z Patrickiem Deba pozyskali finansowanie od dwóch funduszy inwestycyjnych: Protos Venture Capital i LMS Invest.

6 Quantum Lab Co. Bartosz Rychlicki Co-founder & CEO QuantumLab
Quantum Lab Co. to prężnie rozwijająca się, innowacyjna firma z siedzibą w USA i Polsce złożona ze specjalistów i pasjonatów, której główną misją jest ułatwienie komunikacji emocjonalnej na płaszczyźnie człowiek-człowiek jak i człowiek-maszyna. QuantumLab zajmuje się opracowywaniem technologii pozwalającej mierzyć oraz analizować emocje ludzi w czasie rzeczywistym. W oparciu o te możliwości i konkretne potrzeby biznesowe Quantum Lab Co. buduje produkty dla sektorów badania rynku, analizy danych, telemedycyny oraz edukacji. Strategicznymi inwestorami firmy są fundusze inwestycyjne Black Pearls, Business Angel Seedfund oraz Profound Ventures. Bartosz Rychlicki Co-founder & CEO QuantumLab Z wykształcenia programista, na co dzień przedsiębiorca z ośmioletnim doświadczeniem, zafascynowany możliwościami wykorzystania nowych technologii w obszarze psychologii. Nominowany przez magazyn BRIEF w rankingu 50 najbardziej kreatywnych osób w biznesie. Uczestnik programu akceleracji startupów w Dolinie Krzemowej „Ready To Go” organizowanego przez ogólnopolską sieć AIP Business Link. W 2013 założył firmę Quantum Lab Co. z siedzibą w San Francisco i odziałem R&D w Gdańsku.

7 Visuu Wojciech Mikucki Founder & CEO Visuu
Visuu zajmuje się algorytmami wykrywania tekstu i skanowania dokumentów na urządzenia mobilne. Przy użyciu aplikacji można w ciągu kilku sekund przesłać zeskanowany dokument księgowemu lub zlecić tłumaczenie w ponad 80 językach. W 2013 roku Visuu zostało uznane za jeden z dziesięciu najbardziej obiecujących startupów w Europie Środkowej i Wschodniej przez JIC Innovation Centre (Brno, Czechy). W 2014 roku było jednym ze zwycięzców Cisco Enterprise Collaboration Challenge (San Jose, Kalifornia). Visuu jest jedną ze spółek w portfolio funduszu Innovation Nest z Krakowa. Wojciech Mikucki Founder & CEO Visuu pochodzi z Gdańska, z którego wyjechał na studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Przedsiębiorczością zaraził się w czasie rocznego pobytu na studiach w Kanadzie, po powrocie z którego rozpoczął naukę z zakresu informatyki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. Karierę zawodową rozpoczął w polskim przedstawicielstwie globalnej firmy doradztwa strategicznego Gartner. Wojciech założył firmę Visuu razem z Piotrem Trentowskim, z którym poznali się na Politechnice. Prywatnie miłośnik hokeja na lodzie, narciarstwa i windsurfingu.

8 SpeedUp Venture Capital Group
SpeedUp to grupa funduszy inwestycyjnych typu venture capital, powstała w 2009 r. Założyli ją znający się i współpracujący ze sobą od wielu lat partnerzy. W ramach SpeedUp Venture Capital Group działają obecnie cztery fundusze inwestycyjne: SpeedUp IQbator SpeedUp Investments, LMS Invest oraz SpeedUp Innovation. Wszystkie różnią się pod względem źródeł kapitału, którym dysponują oraz stopniem rozwoju projektów, które pozostają w obszarze ich zainteresowania. Marcin Fejfer Manager inwestycyjny w SpeedUp Venture Capital Group Zajmuje się poszukiwaniem i analizą obiecujących projektów, a także zarządzaniem procesem inwestycyjnym i mentoringiem firm z portfolio. Specjalizuje się w dziedzinach marketingu internetowego, rozwoju produktu oraz zarządzania innowacjami. Przed dołączeniem do SpeedUp Group miał okazję pracować w firmach technologicznych i marketingowych w Polsce, Portugalii, Danii oraz w Indiach. Marcin jest również współorganizatorem Startup Weekend Poznan, Startup Sprintów oraz Startup Pirates Poznań.Ukończył studia MSc. Global Innovation Management i posiada podwójny dyplom Uniwersytetu Strathclyde oraz Uniwersytetu w Aalborgu.

9 Platinum Seed Incubator
Platinum Seed Incubator jest funduszem zalążkowym, który wspiera pomysłodawców w procesie komercjalizacji ich projektów, współpracując jednocześnie z prywatnymi inwestorami kapitałowymi (business angels) z Polski oraz całej Europy, funduszami zalążkowymi oraz venture capital.  Fundusz inwestuje w przedsięwzięcia dzięki posiadanej dotacji POIG 3.1 (Inicjowanie Działalności Innowacyjnej), wspierając je przez cały okres funkcjonowania, aż do momentu wyjścia z inwestycji.  Główne obszary zainteresowania Platinum Seed Incubator to ICT, lifescience ze wskazaniem na aplikacje ułatwiające funkcjonowanie i opiekę nad osobami starszymi, chemia, medycyna i OZE.  Fundusz finansuje projekty o dużym potencjale komercjalizacji, znajdujące się we wczesnych fazach rozwoju (seed i start-up) oraz wzrostu (early stage) Michał Ciemiński Prezes Zarządu Platinum Seed Incubator Założyciel i Prezes Zarządu funduszu zalążkowego Platinum Seed Incubator, dyrektor polskiego oddziału Entrepreneur Country, dyrektor inwestycyjny Bastion Group. Specjalizuje się w skutecznym przekształcaniu projektów, startupów i korporacji w wysoce efektywne biznesy. Doświadczenie zawodowe zdobył w międzynarodowych korporacjach, w tym Netii, Polkomtelu, Grupie Exatel. Współtwórca projektu "Miasto Plusa" – pierwszego polskiego projektu polegającego na współpracy mediów społecznościowych z operatorem telefonii komórkowej, który został nagrodzony w 2003 r. w konkursie Globe Award. Anna Karpeta Dyrektor Inwestycyjny Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami związanymi zarówno z rynkiem kapitałowym, jak i spółkami niepublicznymi, w tym dotyczącymi pozyskiwania finansowania oraz realizacji transakcji fuzji i przejęć, przygotowania biznesowo-ekonomicznych analiz, a także łączenia stron transakcji i akwizycją nowych projektów. Doświadczenie zawodowe zdobywała w międzynarodowych korporacjach finansowych, w tym w firmie Deloitte, KPMG, Bosch, Global Audit Partner. Pełni funkcję Prezesa Zarządu Platinum Fundation oraz Członka Zarządu Partners & Ventures.

10 Kontakt: startup@ppnt. gdynia. pl 58 698 21 72 Rejestracja: www
Kontakt: Rejestracja:


Pobierz ppt "Przekonaj nas! wszystko co powinniście wiedzieć o pitchingu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google