Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

OFERTA SYSTEMU IDENTYFIKACYJNEGO BOS BEZPIECZNY OBIEKT SPORTOWY Schematy zastosowania Karty Kibica i Micro Biletu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "OFERTA SYSTEMU IDENTYFIKACYJNEGO BOS BEZPIECZNY OBIEKT SPORTOWY Schematy zastosowania Karty Kibica i Micro Biletu."— Zapis prezentacji:

1 OFERTA SYSTEMU IDENTYFIKACYJNEGO BOS BEZPIECZNY OBIEKT SPORTOWY Schematy zastosowania Karty Kibica i Micro Biletu

2 Bilet – dowolny nośnik informacji z wykupionym prawem wstępu na widownię Parametry determinujące wybór formy biletu: Konieczność personalizacji biletu Zabezpieczenie przed sfałszowaniem Szybkość sprzedaży biletu Koszty produkcji i eksploatacji Możliwość zamieszczenia reklamy Trwałość biletu Możliwość tworzenia bazy danych o kibicach Możliwość wykorzystania różnych kanałów dystrybucji Rodzaj imprezy

3 BILETY – informacje ogólne Formy biletów: paragony z kasy fiskalnej tradycyjne papierowe imienne karty kibica karty plastikowe micro bilety do naklejenia na dowód osobisty karty z chipem elektronicznym (MIFARE) bilety wygenerowane za pomocą nowych form dystrybucji: print@home i sms-ticket Rodzaje biletów: jednorazowe lub abonamentowe anonimowe lub imienne normalne lub zniżkowe specjalne, okazjonalne lub służbowe bilety papierowe z chipem RFID

4 Schemat działania KARTY KIBICA MARCIN WOLSKI EGI294031 Karta Kibica Karta Kibica to plastikowa karta elektroniczna z chipem RFID. Zawiera zdjęcie Kibica oraz jego dane osobowe. Jest bardzo trwałym dokumentem identyfikującym Kibica i uprawniającym do wejścia na obiekt sportowy.

5 Schemat działania KARTY KIBICA Wyrobienie karty kibica Kibic, który chce otrzymać Kartę Kibica wypełnia formularz zgłoszeniowy pobrany w punkcie wyrabiania Kart Kibica lub ze strony internetowej.

6 Schemat działania KARTY KIBICA Wyrobienie karty kibica Osobiście składa formularz zgłoszeniowy w punkcie wyrabiania Kart Kibica okazując dowód tożsamości.

7 Schemat działania KARTY KIBICA Wyrobienie karty kibica Następuje weryfikacja danych osobowych zawartych we wniosku w oparciu o dokument tożsamości, a następnie Kibic rejestrowany jest w systemie.

8 Schemat działania KARTY KIBICA Wyrobienie karty kibica Po zakończeniu rejestracji Kibic otrzymuje swoją Kartę Kibica, za pomocą której będzie od tej pory identyfikowany przy każdorazowym zakupie biletu lub wejściu na obiekt sportowy.

9 Schemat działania KARTY KIBICA Zakup karnetu lub biletu Chcąc zakupić bilet lub karnet na mecz w punkcie sprzedaży przy użyciu Karty Kibica, kibic okazuje ją w kasie, gdzie kasjerka sprawdza, czy kibic nie figuruje w bazie zakazów stadionowych.

10 Schemat działania KARTY KIBICA Wejście na stadion Kibic chcąc wejść na obiekt sportowy przykłada Kartę do sprawdzarki, która wczytuje jego dane i przesyła do weryfikacji.

11 Schemat działania KARTY KIBICA Wejście na stadion W systemie następuje sprawdzenie czy dany bilet (Karta Kibica) jest ważna, a osoba ją posiadająca nie figuruje w wykazie osób objętych zakazem stadionowym i jest uprawniona do wejścia na stadion.

12 Schemat działania KARTY KIBICA Nadzór wideo i archiwizacja Jednocześnie następuje zarejestrowanie wizerunku osoby wchodzącej na obiekt i przypisanie go do konkretnego biletu oraz przesłanie tych danych do archiwizacji.

13 Korzyści z zastosowania Karty Kibica Zwiększenie bezpieczeństwa na obiekcie poprzez pełną identyfikację uczestników imprezy Możliwość doładowania karty na dowolny mecz lub na wszystkie mecze sezonu Wykorzystanie nowych kanałów dystrybucji (ładowanie Karty przez Internet, sms, w sklepiku klubowym lub tradycyjne kasy biletowe na stadionie) Wyeliminowanie kolejek bezpośrednio przed meczem Możliwość wyboru stałego miejsca siedzącego na trybunie na wszystkie mecze sezonu w przypadku zakupu karnetu Skuteczne egzekwowanie zakazów stadionowych poprzez dwukrotne sprawdzanie uprawnień do wejścia na stadion (w momencie zakupu biletu i w momencie wejścia na obiekt) Schemat działania KARTY KIBICA

14 Schemat działania MICRO BILETU MICRO BILET to naklejka z kodem 2D, na którą wczytuje się dane personalne kibica, numer miejsca na trybunie oraz informacje o meczu. Nie można jej przekleić bez uszkodzenia na inny dokument, natomiast w bardzo prosty sposób usuwa się ją po meczu. sezon 2008/2009 Dowód z MICRO BILETEM

15 Schemat działania MICRO BILETU Zakup biletu Chcąc zakupić bilet, kibic okazuje w kasie dokument tożsamości. Kasjerka wprowadza dane osobowe do bazy danych, sprawdzając jednocześnie, czy kibic nie figuruje w wykazie osób objętych zakazem stadionowym.

16 Schemat działania MICRO BILETU Zakup biletu Następnie kasjerka nakleja na dowód MICRO BILET

17 Schemat działania MICRO BILETU Zakup biletu Po wybraniu konkretnego miejsca siedzącego dane osobowe oraz numer miejsca wczytywane są na MICRO BILET.

18 Schemat działania MICRO BILETU Kibic otrzymuje dowód z naklejonym MICRO BILETEM oraz potwierdzenie transakcji ze swoimi danymi personalnymi i numerem miejsca. Zakup biletu

19 Schemat działania MICRO BILETU Aby wejść na obiekt sportowy kibic przykłada dowód osobisty do sprawdzarki, która wczytuje obraz dowodu oraz dane z MICRO BILETU i przesyła do weryfikacji. Wejście na stadion

20 Schemat działania MICRO BILETU Wejście na stadion Pozytywny proces weryfikacji MICRO BILETU pozwala kibicowi wejść na obiekt sportowy poprzez zapalenie zielonej lampki na czytniku i zwolnienie kołowrotu.

21 Schemat działania MICRO BILETU Nadzór wideo i archiwizacja Jednocześnie następuje zarejestrowanie wizerunku osoby wchodzącej na obiekt i przypisanie go do konkretnego biletu oraz przesłanie tych danych do archiwizacji.


Pobierz ppt "OFERTA SYSTEMU IDENTYFIKACYJNEGO BOS BEZPIECZNY OBIEKT SPORTOWY Schematy zastosowania Karty Kibica i Micro Biletu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google