Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ŚWIAT JEST ZBUDOWANY TAK, ŻE POZOSTAWIONE SAMYM SOBIE MATERIA I ENERGIA ZMEINIAJĄ SIĘ W NIEUPORZĄDKOWANE, WIĘC SIĘ STARZEJEMY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ŚWIAT JEST ZBUDOWANY TAK, ŻE POZOSTAWIONE SAMYM SOBIE MATERIA I ENERGIA ZMEINIAJĄ SIĘ W NIEUPORZĄDKOWANE, WIĘC SIĘ STARZEJEMY."— Zapis prezentacji:

1 ŚWIAT JEST ZBUDOWANY TAK, ŻE POZOSTAWIONE SAMYM SOBIE MATERIA I ENERGIA ZMEINIAJĄ SIĘ W NIEUPORZĄDKOWANE, WIĘC SIĘ STARZEJEMY

2 CO TO jest Entropia ? Większość ludzi wie, co to jest entropia: jeżeli np. przez 1-2 tygodnie nie sprzątamy domu, ostatniego dnia nie będzie on taki czysty, jak pierwszego dnia. Wszystko to jest staraniem materii i energii, jeżeli zostawimy je samym sobie,rozsypuje się wszystko, następuje zapaść, rośnie nieuporządkowanie, jeżeli tylko nie ujawni się wpływ siły zewnętrznej. Wszystko na świecie umiera, jeżeli tego nie utrzymujemy w porządku, tak samo jak nasze ciała. W całym naszym życiu próbujemy walczyć przeciw entropii w naszych ciałach.

3 Komóka macierzysta to taka komórka, która jest zdolna przeobrazić się w jakąkolwiek tkankę, czyli może wypełniać te zadania, na które właśnie jest potrzeba. Czym jest komórka macierzysta?

4 Źródła komórek macierzystych Ludzkie komórki macierzyste można obecnie uzyskać z poniższych źródeł. Embrionalne: zygota, krew pępowinowa Dorosłe lub tkankowe: szpik kostn y, tkanka tłuszczowa

5 Czego możemy oczekiwać od badań na komórkach macierzystych? W miarę upływu czasu jeżeli ktoś zachoruje, w trakcie leczenia można wykorzystać jego własne komórki macierzyste. Szpik kostny i tkanka tłuszczowa są optymalnym źródłem komórek macierzystych.

6 Pomnażanie komórek macierzystych Bez ryzyka, naturalne surowce Stem Cell Bardzo kosztowne, ryzykowna operacja tylko w stanie wyniszczenia sztuczny materiał Dorosłe komórki macierzyste Terapia komórkowa - operacja Drogie, skomplikowane, problemy etyczne Embrionalne, z krwi pępowinowej CharakterystykaTechnika

7 Poziom komórek macierzystych jest najlepszym wskaźnikiem! Poziom komórek macierzystych jest najlepszym wskaźnikiem zdrowego krążenia. Lepszym niż poziom cholesterolu, ciśnienie krwi, poziom cukru itd. Lepszym, niż cokolwiek, co znamy jako czynnik ryzyka kardiowaskularnego. Obowiązuje to w przypadku wszystkiego w organizmie. Im więcej jest komórek macierzystych w organizmie, tym lepszy jest stan zdrowia.

8 Komórki macierzyste szpiku kostnego tworzą naturalny system odnowy organizmu.

9 W związku z komórkami macierzystymi… Nie mówmy o chorobach, leczeniu, o nazwach schorzeń Miejmy jeden cel Zachować stan zdrowia naszego organizmu wtedy, kiedy możemy tego dokonać najmniejszym nakładem energii.

10 Dwa rodzaje komórek macierzystych: Embrionalne i DOROSŁE

11 koncepcja: jeśli to jest naturalna droga Organy muszą więc wysyłać wiadomości do szpiku kostnego, jeśli organ nie działa optymalnie, jeśli potrzebuje komórek macierzystych. Szpik kostny musi rozpoznać wiadomości i wysłać komórki macierzyste. Muszą one dotrzeć do odpowiedniego organu, rozpoznać go i wniknąć do niego, Tam muszą się powielić i zmienić w odpowiednie komórki tkanki.

12

13 NISKI I WYSOKI POZIOM KOMÓREK MACIERZYSTYCH Do Japończyka Tomada przychodzili ludzie z problemami serca. Od każdego pobierał krew i dzielił ludzi na dwie grupy: tych o niskim poziomie komórek macierzystych i tych o normalnym. Cel: zbadać, czy liczba komórek macierzystych wpływa na zdrowienie chorego? Efekt: 6 miesięcy później Ludzie o wyższym poziomie komórek macierzystych lepiej, szybcie zdrowieli. Więc: więcej komórek macierzystych pomaga w zdrowieniu. W 2005r. w pewnym artykule napisano, że im więcej komórek macierzystych jest w krwiobiegu, tym zdrowsze jest serce.

14 Odżywianie komórek macierzystych pomaga zapanować nad procesami starzenia się przez to, że, zmusza szpik kostny do większej produkcji dorosłych komórek macierzystych A STEMCELL uwalnia narzędzie do odnowy ciała! W trakcie starzenia się nasze ciało zawiera coraz mniej dorosłych komórek macierzystych.

15 UDANA MYŚL... I JEJ KONTYNUACJA.

16 CHRISTIAN DREAPEAU NA POLU DZIAŁAŃ ZWIĄZANYCH Z NIEBIESKO- ZIELONYMI ALGAMI ZNALAZŁ WIELE NIEWYTŁUMACZALNYCH ZMIAN BADACZE ROZWIJAJĄCYCH SIĘ KOMÓREK MACIERZYSTYCH ZWRÓCILI UWAGĘ NA WŁAŚCIWOŚCI REGENERUJĄCE KOMÓREK MACIERZYSTYCH, NA TO, ŻE KAŻDA INNA NASZA KOMÓRKA POWSTAJE Z NICH

17 JEŻELI JEST JAKAŚ SUBSTANCJA TO… MOŻLIWE, ŻE JEST WIĘCEJ TAKICH, KTÓRE ZWIĘKSZAJĄ LICZBĘ KOMÓREK MACIERZYSTYCH, MOŻLIWE, ŻE SĄ TEŻ TAKIE KTÓRE GO ZMNIEJSZAJĄ MOŻLIWE, ŻE WIELE SUBSTANCJI NIE MA NA NIEGO WPŁYWU

18 PRZEJRZELIŚMY... PARĘ TYSIĘCY SUBSTANCJI PRZY DWUDZIESTU ZACZĘLIŚMY MIERZYĆ REAKCJĘ KOMÓREK MACIERZYSTYCH W 9 PRZYPADKACH ODKRYLIŚMY ŻE JEST DOBRA, JESZCZE LEPSZA ZESTAWILIŚMY 5 NATURALNIE WYSTĘPUJĄCYCH SUBSTANCJI, OTO ONE

19 LOGICZNE JEST WIĘC… JEŻELI KAŻDA NASZA KOMÓRKA POWSTAJE Z KOMÓREK MACIERZYSTYCH… ZASADNICZĄ SPRAWĄ JEST TO, ABYŚMY ZAJMOWALI SIĘ KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI ILE POWSTAJE,ILE POZOSTAJE,W JAKI SPOSÓB MOŻE BYĆ ICH WIĘCEJ ?

20 OLIMPIQ STEMXCELL Czynniki działające Olimpiq Polisacharydy, triterpeny, aminokwasy, fukoza, chlorofil, organiczny nanosilicium, likopina, polifenole,flawonoidy,antyoksy danty, fenyletylamina,fitocyjanina Które są ekstraktami następujących surowców Antrodia camphorata, Afa, Aphanizomenon flos aqua), Cápaporc,Fucoidan, Ganoderma Lucidum,ziarno konopi,chlorofil,wąsy kukurydzy,Lícium

21 Odbudowa kości z komórek macierzystych tkanki tłuszczowej Niemieccy chirurdzy z sukcesem zoperowali złamanie czaszki siedmioletniej dziewczynki z użyciem komórek macierzystych tkanki tłuszczowej dziewczynki. Kiedy dziewczynka trafiła do szpitala po wypadku, miała otwarte złamanie czaszki,chirurdzy przez otwory w czaszce widzieli pulsujący mózg. Po wszczepieniu komórek macierzystych jej czaszkę pokrywa teraz cienka lecz mocna tkanka kostna.

22 Węgierski przypadek zaniku mięśni Pewien węgierski chłopiec cierpi na zanik mięśni, w zeszłym roku w Kijowie przeszedł terapię komórkami macierzystymi Przed leczeniem nie był w stanie utrzymać w dłoni nawet pióra, teraz zaś sam kąpie się i sam porusza swoim wózkiem inwalidzkim. Terapię trzeba kontynuować, ale wyniki pokazują że obrano dobry kierunek.


Pobierz ppt "ŚWIAT JEST ZBUDOWANY TAK, ŻE POZOSTAWIONE SAMYM SOBIE MATERIA I ENERGIA ZMEINIAJĄ SIĘ W NIEUPORZĄDKOWANE, WIĘC SIĘ STARZEJEMY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google