Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Raport z ewaluacji wewnętrznej I semestr 2012/2013.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Raport z ewaluacji wewnętrznej I semestr 2012/2013."— Zapis prezentacji:

1 Raport z ewaluacji wewnętrznej I semestr 2012/2013

2 Zakres ewaluacji Ocena poczucia bezpieczeństwa uczniów w szkole oraz w drodze do szkoły.

3 Cel ewaluacji Pozyskanie informacji: - Czy uczniowie czują się w szkole bezpiecznie. - Co o bezpieczeństwie w naszej szkole sądzą rodzice uczniów? - Czy uczniowie naszej szkoły mogą bezpiecznie do niej dotrzeć?

4 Wyniki ewaluacji sporządzono na podstawie: Analizy ankiet skierowanych do uczniów. Analizy ankiet skierowanych do rodziców.

5 Analiza ankiet skierowanych do uczniów naszej szkoły. Analizę prowadzono wśród 52uczniów klas III- VI

6 Które z wymienionych sytuacji przydarzyły się Tobie w tym roku szkolnym?

7 Na pytanie: Czy na terenie budynku szkolnego i okolic szkoły znajdują się miejsca niebezpieczne? Dzieci podawały następujące odpowiedzi:  staw na ul. Szamotowej,  ul. Główna,  stare budynki,  ul. Cegielniana,  przejazd kolejowy,  szatnia,  zepsute drabinki,  krzaki,  łazienka,  plac szkolny.

8 Analiza ankiet skierowanych do rodziców uczniów Ankiety przeprowadzono wśród 31 rodziców uczniów kl. III- VI

9 Co można zrobić, by poprawić bezpieczeństwo dziecka w drodze do szkoły? Rodzice odpowiadali:  Przypominać zasady bezpiecznego poruszania się po drodze,  Instalacja sygnalizacji świetlnej na ul. Głównej,  Zainstalować „śpiącego policjanta” na skrzyżowaniu ul. Huculskiej i ul. Szamotowej ze względu na dużą prędkość samochodów.

10 Propozycje dotyczące poprawy bezpieczeństwa dziecka w szkole. Rodzice proponowali:  Plac szkolny mógłby być monitorowany (policja, straż miejska)  Rozmowy z uczniami,  Większe zainteresowanie pedagogów,  Odizolować niegrzeczne dzieci.

11 Wnioski zespołu: Analizując wnioski rodziców i dzieci można stwierdzić, że stan bezpieczeństwa w naszej szkole i w drodze do niej jest dobry. Na niektóre zastrzeżenia nie mamy wpływu. Na lekcjach wychowawczych oraz przerwach zwrócić szczególną uwagę na zachowanie uczniów względem siebie, wyeliminować sytuacje takie jak: przezywanie, oczernianie oraz żarty sprawiające przykrość. Sprawdzać wszystkie zgłoszone przez uczniów niebezpieczne sytuacje, reagować i rozmawiać z uczniami.

12 Za uwagę dziękują Monika Sołtysiak Joanna Bartkowiak Małgorzata Domańska


Pobierz ppt "Raport z ewaluacji wewnętrznej I semestr 2012/2013."

Podobne prezentacje


Reklamy Google