Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt „ŚCIEŻKAMI NASZEJ MAŁEJ OJCZYZNY”. Projekt był realizowany przez dwa podmioty, które w równym stopniu realizowały jego cele czas trwania projektu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt „ŚCIEŻKAMI NASZEJ MAŁEJ OJCZYZNY”. Projekt był realizowany przez dwa podmioty, które w równym stopniu realizowały jego cele czas trwania projektu."— Zapis prezentacji:

1 Projekt „ŚCIEŻKAMI NASZEJ MAŁEJ OJCZYZNY”

2

3 Projekt był realizowany przez dwa podmioty, które w równym stopniu realizowały jego cele czas trwania projektu : 3 miesiące Publiczne Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka w Białobrzegach W projekcie brało udział 78 dzieci w wieku 5-6 lat Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej W projekcie brało udział 50 dzieci w wieku 5-6 lat

4 Cele projektu: Umożliwienie podniesienia jakości życia dzieci 5 – 6 letnich z terenu Lokalnej Grupy Działania „Zapilicze” przez organizację zajęć warsztatowych oraz imprez kulturalnych, promocyjnych związanych z promocją dziedzictwa kulturowego, walorów przyrodniczych, turystycznych i folkloru Doliny Pilicy. Przeprowadzone działania przyczyniły się do zaspokojenia potrzeb kulturalnych społeczności lokalnej, poprawiły ich jakość życia oraz stan dziedzictwa kulturowego Doliny Pilicy. Uczestnicy projektu zdobyli nowe umiejętności z zakresu tańca ludowego, ceramiki i zdobnictwa Mazowsza, poznali zabytki okolicy. Uczestnictwo w warsztatach oraz wycieczkach przyczyniło się do rozwoju oferty aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania pasji i talentów wśród najmłodszych.

5 Zajęcia warsztatowe: W Publicznym Przedszkolu nr 2 im. Kubusia Puchatka: Warsztaty plastyczne „Nasza okolica” prowadzone były przez Panią Karolinę Krzosek Warsztaty taneczne „Mazowieckie pląsy” prowadzone były przez Panią Agatę Kowalczyk W Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej: Warsztaty plastyczne „Nasza okolica” prowadzone były przez Panią Małgorzatę Skrzypczyńską Warsztaty taneczne „Mazowieckie pląsy” prowadzone były przez Panią Agnieszkę Szybowicz

6 Wycieczki: 1. Muzeum Wsi Radomskiej Szczególna nasza uwaga zwrócona była na historyczne zabudowania przeniesione z Doliny Pilicy (gospodarstwa, młyny, kościoły) Dzieci uczestniczyły w warsztatach związanych z rękodziełem, zdobnictwem ludowym i tradycjami.

7 Publiczne Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka w Białobrzegach – Muzeum Wsi Radomskiej

8

9 Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej – Muzeum Wsi Radomskiej

10

11 2. Jasionna - Stawiszyn Wycieczka po najbliższej okolicy, udokumentowanie miejsc pamięci lokalnego dziedzictwa kulturalnego, historycznego, przyrodniczego, charakterystycznej architektury i lokalnych twórców kultury.

12 Publiczne Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka w Białobrzegach – Jasionna - Stawiszyn

13

14 Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej –Jasionna - Stawiszyn

15

16 3. Sucha Wycieczka po najbliższej okolicy, udokumentowanie miejsc pamięci lokalnego dziedzictwa kulturalnego, historycznego, przyrodniczego, charakterystycznej architektury i lokalnych twórców kultury.

17 Publiczne Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka w Białobrzegach – Sucha

18

19 Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej – Sucha

20

21 4. Borki - Młyn

22 Borki

23 Warsztaty plastyczne „Nasza okolica” Na warsztatach dzieci poznawały ciekawe zakątki „Małej Ojczyzny”, przyrodę, architekturę, twórczość lokalnych twórców kultury, historię, tradycje, legendy, które były inspiracją dziecięcej aktywności plastycznej.

24 Publiczne Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka – Warsztaty plastyczne

25

26 Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej – Warsztaty plastyczne

27 Warsztaty taneczne „Mazowieckie pląsy” Warsztaty taneczne „Mazowieckie pląsy” były ukierunkowane na naukę tańców ludowych z naszego regionu, poznanie strojów ludowych, tradycji i wydarzeń historycznych.

28 Publiczne Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka – Warsztaty taneczne

29 Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej – Warsztaty taneczne

30 Wykonanie tańców ludowych podczas „Majowych Dni Białobrzegów” Przedszkole nr 2 im Kubusia Puchatka

31 Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej- „Majowe Dni Białobrzegów”

32 Nasze miasto:

33

34

35

36

37

38

39 Program imprezy podsumowującej: 1. Konkurs wiedzy o najbliższej okolicy- „ Ścieżkami naszej Małej Ojczyzny” w konkursie wezmą udział dwie drużyny, pozostałe dzieci będą dopingować swoich kolegów 2. Organizacja wystawy plastyczno – fotograficznej pt.„ Ścieżkami naszej Małej Ojczyzny – nad Pilicą”. ( Eksponowane prace to wytwory dziecięce wykonane na warsztatach plastycznych oraz zdjęcia wykonane w trakcie wycieczek.) 3.Prezentacja Foto – książki „Śladami naszych dziadków” 4.Spotkanie integracyjne uczestników projektu w ogrodzie przedszkolnym.

40 Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy przyczynili się do realizacji projektu. Dziękujemy za uwagę Zapraszamy na spotkanie integracyjne Wykonanie prezentacji: Dominika Gutkiewicz


Pobierz ppt "Projekt „ŚCIEŻKAMI NASZEJ MAŁEJ OJCZYZNY”. Projekt był realizowany przez dwa podmioty, które w równym stopniu realizowały jego cele czas trwania projektu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google