Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROGRAMU AKADEMII ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA „UCZYMY SIĘ O JEDZENIU W EKOLOGICZNYM ZNACZENIU” Koordynator: Agnieszka Szewczyk.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROGRAMU AKADEMII ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA „UCZYMY SIĘ O JEDZENIU W EKOLOGICZNYM ZNACZENIU” Koordynator: Agnieszka Szewczyk."— Zapis prezentacji:

1 SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROGRAMU AKADEMII ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA „UCZYMY SIĘ O JEDZENIU W EKOLOGICZNYM ZNACZENIU” Koordynator: Agnieszka Szewczyk

2 Nasze przedszkole realizowało zagadnienie o tematyce zdrowotnej, zaproponowanej przez Akademię Zdrowego Przedszkolaka „Uczymy się o jedzeniu w ekologicznym znaczeniu”. Udział w akademii wzięło 5 grup (3latki, 3 – 4latki, 4latki, 5latki i 6-latki). W toku zajęć, dzieci zdobyły wiele cennych informacji dotyczących zdrowej i ekologicznej żywności, ważnej dla ich zdrowia i samopoczucia. Przypomniały sobie czym jest Piramida Żywienia Przedszkolaka oraz dowiedziały się jak rozpoznać zdrową żywność na przykładzie jaj. Zdobyły informacje na temat istotności jaj w diecie, poznały ich budowę oraz dostrzegły zmiany spowodowane wpływem temperatury. Dzięki Zwierzątkom ze Zdrowego Zakątka dowiedziały się, skąd się biorą jajka. Ostatnia część poświęcona była warzywom i owocom oraz zawartych w nich witaminom. Dzieci rozpoznawały owoce i warzywa na podstawie dotyku i smaku, co sprawiło im wielką radość. W zajęciach wykorzystano kolorowe ilustracje, nadesłane przez Akademię Zdrowego Przedszkolaka oraz kolorowanki.

3 CZĘŚĆ I CO TO JEST ZDROWAŻYWNOŚĆ. PRZYPOMNIENIE, CZYM JEST PIRAMIDA ŻYWIENIA P RZYPOMNIENIE DZIECIOM POSZCZEGÓLNYCH PIĘTER PIRAMIDY ŻYWIENIA, WYSŁUCHANIE I CZĘŚCI BAJKI „P ODRÓŻ DO WNĘTRZA PIRAMIDY ”

4 Z ABAWA W PODSKAKIWANIE PIĘTER

5 J AK ROZPOZNAĆ ZDROWĄ ŻYWNOŚĆ ?

6 Z DROWA I NIEZDROWA ŻYWNOŚĆ

7 P ODWIECZOREK

8

9

10 CZĘĆ II ZDROWA ŻYWNOŚĆ NA PRZYKŁADZIE JAJ Skąd się biorą jajka?

11 Układanie historyjki obrazkowej „Skąd się biorą jajka?”

12 P RZEDSZKOLAKI POZNAJĄ BUDOWĘ JAJKA

13 J AK ROZPOZNAĆ ZDROWE / WARTOŚCIOWE JAJKO ?

14 J AK ZMIENIA SIĘ JAJKO POD WPŁYWEM TEMPERATURY ?

15 Z ABAWA „U WAGA JAJO !”

16 Z ABAWA „T URLAJĄCE SIĘ JAJKO ”

17 ZABAWA „WYŚCIG Z JAJEM”

18 C ZĘŚĆ III ZDROWA ŻYWNOŚĆ NA PRZYKŁADZIE OWOCÓW I WARZYW Przypomnienie wiadomości o warzywach i owocach

19 Z ABAWA „R OZPOZNAWANIE OWOCÓW I WARZYW PO DOTYKU ”

20 Z ABAWA „R OZPOZNAWANIE OWOCÓW I WARZYW PO SMAKU ”

21 Z ABAWA „P OMIDOROWY KRĄG ”

22 S ADZENIE NASION

23

24 CZĘŚĆ TRZECIA WARSZTATY KULINARNE, CZYLI ZRÓB TO SAM

25 W YKONANIE WSPÓLNIE Z RODZICAMI ZDROWYCH KANAPEK, SAŁATEK Z PRODUKTÓW PRZEDSTAWIONYCH W AKCJI

26

27 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROGRAMU AKADEMII ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA „UCZYMY SIĘ O JEDZENIU W EKOLOGICZNYM ZNACZENIU” Koordynator: Agnieszka Szewczyk."

Podobne prezentacje


Reklamy Google