Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA W TWOIM DOMU

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA W TWOIM DOMU"— Zapis prezentacji:

1 NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA W TWOIM DOMU

2 CYFRYZACJA TELEWIZJI NAZIEMNEJ to zastąpienie tradycyjnej techniki nadawania analogowego nowoczesną techniką cyfrową.

3 PIERWSZE WYŁĄCZENIE PROGRAMÓW TELEWIZYJNYCH NADAWANYCH W SPOSÓB ANALOGOWY NA TERENIE WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO NASTĄPI 19 MARCA 2013 ROKU A OSTATNIE NADAJNIKI W TYM WOJEWÓDZTWIE ZOSTANĄ WYŁĄCZONE W LIPCU 2013 ROKU

4 Plusy cyfryzacji Nadawanie większej liczby programów telewizyjnych
Poprawa jakości obrazu i dźwięku Wprowadzenie telewizji wysokiej rozdzielczości HDTV Nadawanie kilku ścieżek dźwiękowych (np. w kilku językach oraz dźwięku przestrzennego)

5 CO NALEŻY WIEDZIEĆ O CYFRYZACJI Tradycyjne analogowe odbiorniki telewizyjne nie są zdolne do odbioru emisji cyfrowych. Wysoka jakość obrazu i dźwięku wymaga posiadania odbiornika telewizyjnego z wbudowanym tunerem MPEG – 4.

6 Telewizor jest „Nowy” i odbiera cyfrowy sygnał telewizji naziemnej wystarczy podłączyć antenę, zaprogramować odbiornik i oglądać programy w znakomitej jakości obrazu i dźwięku.

7 INNE ROZWIĄZANIE Innym dostępnym rozwiązaniem jest zakup zewnętrznego dekodera tzw. „przystawki STB” (Set-Top-Box) i podłączenie do analogowego telewizora.

8 Koszt dekodera to wydatek jednorazowy w kwocie ok. 80 – 150 zł

9 JAK ODBIERAĆ SYGNAŁ?

10 ODBIÓR SYGNAŁU Odbiór sygnału cyfrowego najczęściej umożliwi wykorzystywana do tej pory antena.

11 Po podłączeniu anteny wystarczy zaprogramować odbiornik i oglądać programy w znakomitej jakości obrazu i dźwięku.

12 Cyfryzacja telewizji nie dotyczy każdego
Cyfryzacja telewizji nie dotyczy każdego. Żadnych zmian nie odczują na przykład osoby mające jedną z satelitarnych platform. Zarówno Cyfrowy Polsat, Telewizja N, jak i Cyfra + dostarczają użytkownikowi specjalny satelitarny tuner wraz z kartą abonencką.

13 Urządzenie to nie odbiera telewizji naziemnej (tej, której standard nadawania jest właśnie zmieniany), tylko satelitarną. Lista programów zależy od operatora, obecnie wszyscy trzej mają dużo bogatszą ofertę niż DVB-T.

14 TELEWIZJA KABLOWA Osoby korzystające z kablówki nie muszą wymieniać sprzętu. Niezależnie, czy mają dodatkowy dekoder czy też kablówka podłączona jest bezpośrednio do telewizora (analogowa telewizja kablowa), wszystkie kanały będą działały tak jak do tej pory.

15 Dzięki cyfryzacji telewizji naziemnej, oprócz dotychczasowych programów telewizyjnych takich jak: TVP1, TVP2, TVP3, POLSAT i TVN, pojawią się nowe bezpłatne programy o zasięgu ogólnokrajowym.

16 OFERTA NTC JEST BEZPŁATNA Jednak nadal obowiązuje opłata abonamentowa za używanie odbiornika radiowego lub telewizyjnego.

17 Harmonogram wyłączeń telewizji naziemnej analogowej

18 PONIŻSZA TABELA PRZEDSTAWIA TERMINY WYŁĄCZENIA TELEWIZJI ANALOGOWEJ

19 Źródło: www.polskacyfrowa.org

20 DODATKOWE INFORMACJE bezpłatna infolinia 800 00 77 88 www. cyfryzacja
DODATKOWE INFORMACJE bezpłatna infolinia


Pobierz ppt "NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA W TWOIM DOMU"

Podobne prezentacje


Reklamy Google