Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Firma Lodimex powstała w 1992 roku. Specjalizuje się w magazynowaniu, dystrybucji i świadczeniu usług logistycznych. Lodimex plasuje się w ścisłej czołówce.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Firma Lodimex powstała w 1992 roku. Specjalizuje się w magazynowaniu, dystrybucji i świadczeniu usług logistycznych. Lodimex plasuje się w ścisłej czołówce."— Zapis prezentacji:

1

2 Firma Lodimex powstała w 1992 roku. Specjalizuje się w magazynowaniu, dystrybucji i świadczeniu usług logistycznych. Lodimex plasuje się w ścisłej czołówce najlepszych dystrybutorów lodów i mrożonek na terenie Polski. Naszym największym atutem jest elastyczne dostosowanie do indywidualnych potrzeb klienta, co umożliwia realizację także niestandardowych zamówień w zakresie konfekcjonowania produktów i kompletacji dostaw.

3 Posiadając 80 000 m3 łącznej pojemności magazynów chłodniczych Lodimex, należy do największych i najnowocześniejszych platform logistycznych w Polsce. Daje to olbrzymi potencjał składowy – ponad 20 000 ton i kilkunastu tysięcy gniazd paletowych. Daje to olbrzymi potencjał składowy – ponad 20 000 ton i kilkunastu tysięcy gniazd paletowych.

4 Obszar działania firmy jest obsługiwany przez bazę transportową liczącą ponad 170 pojazdów specjalistycznych i obejmuje tereny Europy Środkowo-Zachodniej.

5 Lodimex Szczecin – centrala firmy,Lodimex Szczecin – centrala firmy, centrum logistyczno-dystrybucyjne, Lodom Szczecin – chłodnia składowaLodom Szczecin – chłodnia składowa Centra Dystrybucyjne Mrożonej Żywności: Lodimex KoszalinLodimex Koszalin Frozco GdańskFrozco Gdańsk Fast SwinoujscieFast Swinoujscie Adamczak Kamień PomorskiAdamczak Kamień Pomorski Lodimex Wrocław Crossdock LogistycznyLodimex Wrocław Crossdock Logistyczny

6 Centra Dystrybucyjne Mrożonej Żywności: LCL UK Ltd. LondynLCL UK Ltd. Londyn LCL UK Ltd. ManchesterLCL UK Ltd. Manchester Biura handlowe: Lodimex Berlin

7

8 HANDELEKSPORTSKŁADTRANSPORT

9 Kanały sprzedaży: -detal tradycyjny indywidualny -detal tradycyjny – sieci -sieci nowoczesne (NKD) -HoReCa -hurt

10

11 Gama produktów oferowanych przez naszą firmę jest bardzo szeroka i obejmuje zarówno produkty do sprzedaży detalicznej, półprodukty i surowce mrożone jak również produkty cateringowe, ciasta, przyprawy, napoje, dania gotowe. Istotnym uzupełnieniem oferty handlowej są produkty marki własnej.

12 Marka własna - mrożonki Dla swoich najbliższych zawsze podajemy to co najlepsze i taką filozofią kierowaliśmy się przygotowując niepowtarzalną serię produktów pod marką Polanka. Nasza propozycja to szeroki asortyment dań mącznych jak i zdrowe mieszanki warzywne.

13 Marka własna - lody Maximo impulsowe i familijne jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie względem produktów w przystępnej cenie o wysokiej jakości, mogących swobodnie konkurować z wiodącymi pozycjami międzynarodowych koncernów.

14 Sprzedaż marki własnej

15 Zestawienie sprzętu

16 Obsługujemy FIRMAPUNKTY Lodimex2223 Adamczak577 Fast707 Frozco736 LCL315

17

18

19 Dział Gastronomii rozpoczął działalność w 2004r.W wyniku dużego zainteresowania klientów produktami mrożonymi jak i nie mrożonymi, firma Lodimex uruchomiła dystrybucję produktów do sektora HORECA (hotele, restauracje, cafeterie), oraz sektora budżetowego szkoły, przedszkola, żłobki, szpitale i inne. Dział Gastronomii rozpoczął działalność w 2004r.W wyniku dużego zainteresowania klientów produktami mrożonymi jak i nie mrożonymi, firma Lodimex uruchomiła dystrybucję produktów do sektora HORECA (hotele, restauracje, cafeterie), oraz sektora budżetowego szkoły, przedszkola, żłobki, szpitale i inne. Na przestrzeni kilku lat zwiększyła się trzykrotnie liczba obsługiwanych klientów. Potrzeby odbiorców skłoniły firmę Lodimex do rozszerzenia oferty o nowe atrakcyjne produkty.

20 Cyklicznie prowadzone są akcje lojalnościowe dla klientów, oraz wydawany jest Katalog Produktów Gastronomicznych jak i szereg innych promocji. Firma Lodimex, organizuje ponadto prezentacje dla klientów z udziałem uznanych szefów kuchni. Wzrastająca sprzedaż i zwiększająca się ilość pozyskiwanych klientów spowodowały zdynamizowanie rozwoju Działu Gastronomii. Cykliczne szkolenia i prezentacje stale podnoszą kompetencje naszych pracowników.

21 Dział windykacji Sprzedaż kończy się w momencie otrzymania zapłaty za towar. W przypadku braku zrozumienia tej zasady u naszych klientów wkracza do akcji nasz dział windykacji.

22 Dynamiczny rozwój działu eksportu nastąpił od momentu akcesu Polski do Unii Europejskiej. Wówczas to otwarcie granic i uproszczenie procedur eksportowych umożliwiło firmie uruchomienie sprzedaży zagranicznej na poważną skalę. Uruchomiliśmy wówczas stałe trasy dystrybucyjne na terenie Niemiec, jak i hurtową sprzedaż do innych krajów.

23

24 SKŁAD Chłodnia Składowa Lodom Spółka z o.o. działa na rynku usług chłodniczych w Szczecinie od 1993 roku. Specjalizuje się w przechowywaniu artykułów głęboko mrożonych i jest to jedna z największych platform logistycznych w Polsce. Posiada potencjał składowy 80 000 m³ pojemności magazynów chłodniczych dla ponad 14 000 ton produktów spożywczych.

25 Z naszych usług korzystają zarówno firmy krajowe jak i zagraniczne, tj. producenci, importerzy i eksporterzy żywności oraz firmy spedycyjne. Posiadamy uprawnienia eksportowe na rynki UE i do krajów trzecich, prowadzimy skład celny i magazyn czasowego składowania. Nasze usługi dodatkowe to: sortowanie, konfekcjonowanie, przepakowywanie i paletyzowanie oraz etykietowanie towaru. Posiadamy komputerowy monitoring temperatur. Pracujemy w oparciu o system HACCP i pod stałym nadzorem Powiatowej Inspekcji Weterynarii.

26 Średnie miesięczne załadowanie w 2009 (tys. Ton)

27 Firma Lodimex działa już od kilkunastu lat na rynku usług transportowych, przewożąc szeroką gamę towarową. Dzięki unikalnemu zastosowaniu systemu parownikowego potrafimy przewieźć towary o trzech różnych zakresach temperaturowych na jednym samochodzie. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów ciągle ulepszamy nasz sprzęt i staramy się oferować coraz to lepsze rozwiązania o charakterze transportowo - logistycznym pozwalające znacznie obniżyć koszty transportu Naszych Klientów.

28 Obsługujemy rynek krajowy oraz międzynarodowy. Współpracujemy zarówno z mniejszymi firmami jak i dużymi koncernami. Organizowanie przewozów międzynarodowych i krajowych odbywa się w oparci o zróżnicowany tabor samochodowy oraz usługi kwalifikowanych poddostawców.

29

30

31

32

33

34 Optymalizacja wypełnienia powierzchni ładunkowej Dbałość o efektywne konstruowanie tras poprzez odpowiedni dobór sklepów pod względem wielkości zamówienia i odległości Wprowadzanie podwójnych bądź zmianowych obsad Kontrola spalania paliwa pojazdów Elastyczność w realizacji dostaw Szkolenia kierowców Zatrudnianie wykwalifikowanej kadry logistycznej Dbałość o właściwy stan techniczny pojazdów

35

36 Innowacje Firma Lodimex rozwija projekty międzynarodowe kładąc duży nacisk na export. Od początku istnienia ważnym elementem działania firmy Lodimex są innowacyjne projekty. Firma nie jest biernym obserwatorem zmian rynkowych, lecz skutecznie je wyprzedza. Dzięki temu udaje nam się wykorzystywać pojawiające się szanse i unikać zagrożeń.

37 Innowacje w handlu W zakresie handlu nasza firma wprowadziła i wprowadza na rynek polski szereg międzynarodowych brandów: FreibergerFreiberger Scholler Scholler MantuaSurgelatiMantuaSurgelati Haagen DazsHaagen Dazs Bruno GelatoBruno Gelato AfrostAfrost

38 Innowacje – wsparcie sprzedaży W zakresie rozwoju firmy ważne innowacje to m. in. on-linowy system łączności z oddziałami. Jako pierwszy dystrybutor mrożonkowy w kraju wprowadziliśmy: palmowy system sprzedażypalmowy system sprzedaży skanery kodów kreskowych w inwentaryzacji sprzętuskanery kodów kreskowych w inwentaryzacji sprzętu gazetkę elektronicznągazetkę elektroniczną system EDIsystem EDI

39 Projekt: Gazetka elektroniczna Reagując na potrzeby Szybko zmieniającego się rynku spożywczego prezentujemy Państwu najnowsze rozwiązanie w zakresie marketingu bezpośredniego – gazetkę elektroniczną, prezentowaną za pomocą nowoczesnych tabletów.

40 Imprezy targowe

41


Pobierz ppt "Firma Lodimex powstała w 1992 roku. Specjalizuje się w magazynowaniu, dystrybucji i świadczeniu usług logistycznych. Lodimex plasuje się w ścisłej czołówce."

Podobne prezentacje


Reklamy Google