Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Produkcja oscypków Gacek MikołajGacek Mikołaj Gacek Mikołaj.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Produkcja oscypków Gacek MikołajGacek Mikołaj Gacek Mikołaj."— Zapis prezentacji:

1 Produkcja oscypków Gacek MikołajGacek Mikołaj Gacek Mikołaj

2 Spis treściSpis treści Spis treściSpis treści Dojenie owiec Podgrzewanie mleka Ś cinanie mleka Oddzielanie sera od serwatki Wyciskanie serwatki Przekłuwanie kuli drutem Dojenie owiec Podgrzewanie mleka Ś cinanie mleka Oddzielanie sera od serwatki Wyciskanie serwatki Przekłuwanie kuli drutem

3 Dojenie owiec Na początek karmi się owce, żeby dały mleko. Następnie doi się je na polanie, a mleko przynosi się na bacówkę. Na początek karmi się owce, żeby dały mleko. Następnie doi się je na polanie, a mleko przynosi się na bacówkę.

4 Podgrzewanie mleka Podgrzewanie mleka Mleko przyniesione przez baców wlewa się do kotła i podgrzewa.

5 Ś cinanie mleka Do mleka należy dodać podpuszczkę, a mleko samo się zetnie.

6 Oddzielanie sera od serwatki Juhas ugniata ser, który wytrącił się z mleka, a następnie pozbywa się serwatki wylewając ją chochlą.

7 Wyciskanie serwatki z sera i formowanie kuli Serwatkę z sera wyciska się ręcznie, jednocześnie formując kulę, następnie wkłada się do „oscypiorki”, aby gotowy oscypek miał ładne wzory. Serwatkę z sera wyciska się ręcznie, jednocześnie formując kulę, następnie wkłada się do „oscypiorki”, aby gotowy oscypek miał ładne wzory.

8 Przekłuwanie kuli drutem Przekłuwanie kuli drutem To ostatni etap tworzenia oscypków, przekłuwa się kulę drutem, żeby łatwiej wycisnąć serwatkę ze środka kuli serowej. To ostatni etap tworzenia oscypków, przekłuwa się kulę drutem, żeby łatwiej wycisnąć serwatkę ze środka kuli serowej.

9 Podzi ę kowanie Podzi ę kowanie Dziękuję za obejrzenie mojej prezentacji, zapraszam do kupowania oscypków.


Pobierz ppt "Produkcja oscypków Gacek MikołajGacek Mikołaj Gacek Mikołaj."

Podobne prezentacje


Reklamy Google