Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dominika Chrobak. Obieranie ziemniakówObieranie ziemniaków Gotowanie ziemniakówGotowanie ziemniaków Wyrabianie ciasta na moskoleWyrabianie ciasta na moskole.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dominika Chrobak. Obieranie ziemniakówObieranie ziemniaków Gotowanie ziemniakówGotowanie ziemniaków Wyrabianie ciasta na moskoleWyrabianie ciasta na moskole."— Zapis prezentacji:

1 Dominika Chrobak

2 Obieranie ziemniakówObieranie ziemniaków Gotowanie ziemniakówGotowanie ziemniaków Wyrabianie ciasta na moskoleWyrabianie ciasta na moskole Formowanie moskoliFormowanie moskoli Pieczenie moskoliPieczenie moskoli Zajadanie się moskolamiZajadanie się moskolami

3 Podstawową czynnością jest obieranie ziemniaków. To nie jest duży wysiłek. Wystarczy obrać ziemniaki tak samojak do obiadu, lecz zdecydowanie więcej. Po obraniu płucze się je dokładnie w wodzie. Podstawową czynnością jest obieranie ziemniaków. To nie jest duży wysiłek. Wystarczy obrać ziemniaki tak samo jak do obiadu, lecz zdecydowanie więcej. Po obraniu płucze się je dokładnie w wodzie.

4 Obrane ziemniaki należy posolić i nalać świeżej wody. Następnie się je gotuje np. na gazie lub na piecu. Po ugotowaniu i odcedzeniu, tłucze się je i odstawia w suche i chłodne miejsce.

5 Podczas wykonywania tej pracy trzeba mąkę połączyć z ziemniakami. Ciasto na moskole wyrabia się tak samo jak na kluski śląskie.

6 Ostudzone ciasto trzeba położyć na deskę i pokroić na małe części, albo odrywać po trochu rękami. Następnie formuje się małe placki.

7 Przed pieczeniem moskoli trzeba zapalić w zwykłym piecu. Pieczemy moskole na ciepłych blachach. Moskole kładziemy na obrzeżach blach, aby się nie spaliły. Pieczemy je odwracając kilka razy.

8 Moskole najlepiej smakują ciepłe. Można posmarować je masłem albo bryndzą, wtedy są lepsze.

9 Dziękuję państwu za wspólną pracę i wspólne zjadanie moskoli. DZIĘKUJĘ i DO WIDZENIA!!!


Pobierz ppt "Dominika Chrobak. Obieranie ziemniakówObieranie ziemniaków Gotowanie ziemniakówGotowanie ziemniaków Wyrabianie ciasta na moskoleWyrabianie ciasta na moskole."

Podobne prezentacje


Reklamy Google