Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W roku 2012 minęła 70. rocznica męczeńskiej śmierci Janusza Korczaka i jego podopiecznych w Treblince oraz setna rocznica założenia przez Starego Doktora.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W roku 2012 minęła 70. rocznica męczeńskiej śmierci Janusza Korczaka i jego podopiecznych w Treblince oraz setna rocznica założenia przez Starego Doktora."— Zapis prezentacji:

1 W roku 2012 minęła 70. rocznica męczeńskiej śmierci Janusza Korczaka i jego podopiecznych w Treblince oraz setna rocznica założenia przez Starego Doktora Domu Sierot przy ulicy Krochmalnej w Warszawie. JANUSZ KORCZAK - WYBITNY PEDAGOG

2 Dzieciństwo Ojciec Korczaka, znany adwokat, popełnił samobójstwo. Mały Henryk wychowywał się w rodzinie zamożnej, ale dom pozbawiony był uczuć i ciepła rodzinnego.

3 STUDIA I POCZĄTKI PRACY Janusz Korczak ukończył studia medyczne i postanowił poświęcić się pracy z dziećmi. Zaczął też pisać.

4 Domu Sierot przy ulicy Krochmalnej 92 w Warszawie - miejsce niezwykłe. Dom Sierot przy ulicy Krochmalnej 92

5 Wybitny pedagog

6 POCZĄTEK WOJNY Kadr w filmu „Korczak”

7 ŻYCIE W GETCIE WARSZAWSKIM

8 OSTATNI MARSZ – 6 VIII 1942 r. Irena Sendlerowa o Januszu Korczaku

9 DZIŚ DZIECI MAJĄ PRAWA GŁÓWNIE DZIĘKI JANUSZOWI KORCZAKOWI!


Pobierz ppt "W roku 2012 minęła 70. rocznica męczeńskiej śmierci Janusza Korczaka i jego podopiecznych w Treblince oraz setna rocznica założenia przez Starego Doktora."

Podobne prezentacje


Reklamy Google