Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wstęp Chyba każdemu zależy na tym, by urosnąć. Zdrowe włosy i ładna cera też się przydadzą... Do tego między innymi potrzebne są białka. Tylko musimy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wstęp Chyba każdemu zależy na tym, by urosnąć. Zdrowe włosy i ładna cera też się przydadzą... Do tego między innymi potrzebne są białka. Tylko musimy."— Zapis prezentacji:

1

2 Wstęp Chyba każdemu zależy na tym, by urosnąć. Zdrowe włosy i ładna cera też się przydadzą... Do tego między innymi potrzebne są białka. Tylko musimy po nie sięgnąć.

3 Co ma wspólnego białko z naszym wzrostem? Tak się skada, że to podstawowy składnik budulcowy, bez którego nie ma mowy o wzroście i regeneracji organizmu. Podczas trawienia spożywane w codziennej diecie białka rozkładają się na różne aminokwasy. Te zaś wykorzystywane do budowy nowych tkanek i wyprodukowania własnego białka wewnątrz organizmu.

4 Wśród aminokwasów wyróżniamy tzw. aminokwasy niezbędne, czyli te, których nie da się wyprodukować w organiźmie człowieka i muszą być dostarczone z pożywieniem oraz te produkowane w twoim ciałku.

5 W normalnej diecie białko stanowi 10-15% wartości energetycznej.

6 Dobrym,,dostawcą'' białka jest mięso białe oraz mięso czerwone. Dobre uzupełnienie: -rośliny strączkowe,

7 -jajka,

8 -produkty mleczne,

9 Białko jest więc niezbędnym składnikiem odżywczym w diecie każdego człowieka. Pamiętaj, aby tak dobierać produkty, aby zapewnić swojemy organizmowi odpowiednią ilość tego,,budulca''.

10 2.

11 Źródła: ● PFPŻ (Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców) i Główny Inspektorat Sanitarny, broszura Trzymaj formę, Warszawa 2009r. (wersja papierowa) ● Autor nieznany, strona www Portal Dojrzałej Kobiety, Kontrowersyjne białko, Wyszukano: r. w: ontowersyjne_bialko_2.html ● Maria Nielsen, Wpis na stronie www fitness.sport.pl, Białko - wszystko, co warto o nim wiedzieć, Wyszukano: r.. w: _co_warto_o_nim_wiedziec.html

12 ● Autor nieznany, Wpis na blogu Newsweek.pl, JAJKO CZY KURA – PYTANIA DO SZYMONA HOŁOWNI → jajko, Wyszukano 14.01,2014 r. w: szymonie.html/attachment/jajko szymonie.html/attachment/jajko ● Eska, Wpis na stronie www Gazeta.pl Zdrowie, Białka, czyli budulec, Wyszukano r. w: c,,2.html ● solaros (SFD), Wpis na stronie www kulturystyka.pl, Zapotrzebowanie na białko - Najnowszych badania!, Wyszukano 15,01,2014r. w:

13 ● Autor nieznany, Wpis na stronie www fit.up.pl, Białko - budulec ludzkich mięśni, Wyszukano r. w: ● Autor nieznany, Wpis na stronie www gympower.pl, Suplementacja w okresie redukcyjnym, Wyszukano r. w: ● Sleeva, Wpis na stronie www Aikido Warszawa-Choszczówka, Jajko- wszystko w jednym, Wyszukano r. w: ● Autor nieznany, Wpis na stronie www niam.pl, Białko jaja kurzego, Wyszukano r. w: Z podanych źródeł korzystałam zarówno w zakresie treści (informacji na temat białka) jak i grafiki.


Pobierz ppt "Wstęp Chyba każdemu zależy na tym, by urosnąć. Zdrowe włosy i ładna cera też się przydadzą... Do tego między innymi potrzebne są białka. Tylko musimy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google