Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZYGOTOWAŁY: MONIKA NOWACKA ANNA NADWORSKA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZYGOTOWAŁY: MONIKA NOWACKA ANNA NADWORSKA"— Zapis prezentacji:

1 PRZYGOTOWAŁY: MONIKA NOWACKA ANNA NADWORSKA
WOLONTARIAT TO WAŻNA SPRAWA PRZYGOTOWAŁY: MONIKA NOWACKA ANNA NADWORSKA

2 Celem naszej prezentacji jest przedstawienie 5 pomysłów, które pomogą nam w szerzeniu wolontariatu wśród młodzieży. Pokażą one, że niesienie pomocy innym daje przyjemność i satysfakcję. Chcemy zachęcić młodych ludzi, by przyłączyli się do nas i nieśli pomoc innym na różne ciekawe sposoby.

3 1 WIOSENNY KONCERT CHARYTATYWNY

4 OPIS DZIAŁANIA Zorganizujemy koncert charytatywny na rzecz nieuleczalnie chorego chłopca Kubusia Młyńskiego z Lęborka. Podczas uroczystości zostaną wykonane piosenki o tematyce wiosennej, w wersjach instrumentalnych i wokalnych , przez grupę artystów wybranych podczas przesłuchania. Koncertowi towarzyszyć będzie aukcja darów przekazanych przez dobroczyńców z miasta Lębork.

5 W JAKI SPOSÓB MOŻNA SIĘ WŁĄCZYĆ W TĘ AKTYWNOŚĆ
Krok 1: Wszyscy mieszkańcy miasta Lębork , którzy chcą wziąć udział w koncercie jako wokalista lub instrumentalista, powinni zgłosić się na przesłuchanie w Państwowej Szkole Muzycznej w Lęborku przy ul. Legionów Polskich 35, wybranego przez nas dnia. Krok 2: Wybrane podczas przesłuchania osoby powinny systematycznie uczestniczyć w próbach do przedstawienie odbywających się we wtorki czwartki i piątki w PSM o godz.17:00. Krok 3: Uczestnicy koncertu powinni przybyć na koncert w odpowiednim stroju (wiosennym) i wystąpić.

6 2 KWIATOWY POKAZ MODY

7 OPIS DZIAŁANIA Naszym celem jest stworzenie kolekcji ubrań o tematyce kwiatowej. Zostaną one wykonane przez uzdolnione artystycznie osoby, wybrane przez szkoły gimnazjalne i ponad gimnazjalne w Lęborku. Wykonane przez nich stroje zostaną zaprezentowane przez naszych modeli (uczniowie SGJ) podczas Kwiatowego Pokazu Mody Po przedstawieniu kolekcji, odbędzie się aukcja prezentowanych strojów. Fundusze uzyskane ze sprzedaży ubrań zostaną przekazane na rozwój Lęborskiej Świetlicy Środowiskowej 'Betlejem'.

8 W JAKI SPOSÓB MOŻNA SIĘ WŁĄCZYĆ W TĘ AKTYWNOŚĆ
Krok 1: Znalezienie projektantów, którzy zaprojektują i wykonają stroje na pokaz oraz wybranie modeli, którzy wystąpią w tych ubraniach. Krok 2: Ustalenie z dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej w Lęborku, czy udostępni nam salę koncertową na czas prób oraz dzień pokazu. Krok 3: Przygotowanie plakatów i ulotek oraz reklam w Internecie, informujących o pokazie oraz aukcji prezentowanych strojów.

9 3 MALOWANIE W PLENERZE

10 OPIS DZIAŁANIA Do tej akcji, zostaną wybrane po 2 uzdolnione plastycznie osoby z każdej szkoły gimnazjalnej w Lęborku. Zadaniem wyznaczonych osób będzie spotkanie się w Parku Chrobrego na Kamiennych Kręgach w Lęborku oraz namalowanie obrazu przedstawiającego tancerki wykonujące taniec deszczu na środku kamiennych kręgów. Wykonane prace zostaną sprzedane na aukcji, a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup zabawek i ubrań dla dzieci z Domu Małego Dziecka przy ul. Okrzei w Lęborku.

11 W JAKI SPOSÓB MOŻNA SIĘ WŁĄCZYĆ W TĘ AKTYWNOŚĆ
Krok 1: Wybranie po 2 malarzy z każdej szkoły gimnazjalnej przez dyrektorów szkół i znalezienie osób chętnych do przedstawienia tańca deszczu. Krok 2: Zorganizowanie sztalug, farb, pędzli. Krok 3: Wystawienie obrazów na stronie internetowej

12 4 KOREPETYCJE

13 OPIS DZIAŁANIA Mamy na celu udzielanie korepetycji klasom pierwszym i drugim przez klasy trzecie. Młodsze klasy będą miały możliwość uzyskania pomocy z każdego przedmiotu jakiego uczymy się w naszej szkole Oczywiście korepetycje te będą darmowe Będą one odbywać się w każdy piątek, po lekcjach, od godz. 14 do 17.

14 W JAKI SPOSÓB MOŻNA SIĘ WŁĄCZYĆ W TĘ AKTYWNOŚĆ
Krok 1: Zorganizowanie sali, w której udzielane będą korepetycje. Krok 2: Wybranie korepetytorów i przydzielenie im poszczególnych przedmiotów. Krok 3: Wykonanie plakatów reklamujących korepetycje.

15 5 SŁODKI KIERMASZ

16 OPIS DZIAŁANIA Przygotujemy kiermasz, na którym sprzedawane będą różne słodkie wyroby przygotowane przez uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Kiermasz będzie się odbywał podczas każdej imprezy szkolnej i w czasie wywiadówek. Uzyskane pieniądze przeznaczymy na zakup podręczników, zeszytów i pomocy naukowych dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin, uczęszczających do szkół podstawowych w Lęborku.

17 W JAKI SPOSÓB MOŻNA SIĘ WŁĄCZYĆ W TĘ AKTYWNOŚĆ
Krok 1: Spisanie osób chętnych do przygotowania słodkości. Krok 2: Wykonanie stoiska, które rozkładane będzie przed każda imprezą. Krok 3: Poznanie liczby osób oraz uzyskanie listy podręczników, które później zakupimy za zebrane pieniądze.

18 KONIEC


Pobierz ppt "PRZYGOTOWAŁY: MONIKA NOWACKA ANNA NADWORSKA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google