Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa w Wojaszówce

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa w Wojaszówce"— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa w Wojaszówce
Konspekt zajęć z Wychowania Fizycznego z piłki nożnej – inspirowana metodą Coerver Coaching „ SZKOŁA W RUCHU” Szkoła Podstawowa w Wojaszówce

2 Temat Lekcji Prowadzenie piłki w różnych kierunkach.

3 Czucie piłki Zawodnicy prowadzą piłkę w różnych kierunkach, na sygnał zatrzymują piłkę – step on. Odmiana: po zatrzymaniu piłki zawodnicy siadają na piłce (nogi ugięte, proste). Wskazówki: zwracamy uwagę na bezpieczeństwo.

4 szybkość Ustawienie w dwóch rzędach naprzeciwko siebie, zawodnik niebieski wprowadza piłkę, zatrzymuje przed zawodnikiem czerwonym po czym staje na końcu rzędu, kolejni zawodnicy wykonują takie samo zadanie. Wskazówki: zwracamy uwagę na poprawny pierwszy kontakt, ilość kontaktów z piłką.

5 Gra 1v1 w ataku i obronie Ustawienie w dwóch rzędach tyłem do siebie, na sygnał zawodnicy obiegają swoje bramki, trener wprowadza piłkę, gra 1v1 ze strefami strzału. Wskazówki: nie wprowadzamy piłek stykowych, bramka tylko ze strefy strzału, wprowadzamy kolejne piłki.

6 Doskonalenie prowadzenia piłki
Zawodnicy ustawieni w dwóch rzędach, na sygnał wprowadzają piłkę przez czerwoną bramkę, zmieniają kierunek (inside cut, outside cut) podają piłkę do bramki. Wskazówki: ćwiczenie wykonujemy na prawą i lewą stronę, zwracamy uwagę na celne podania piłki do bramki.

7 Gry Ustawienie w dwóch rzędach w narożnikach boiska, na sygnał zawodnicy wbiegają na boisko, trener wprowadza piłkę, gra 2v2 na jedną z czterech bramek. Wskazówki: nie wprowadzamy piłek stykowych.


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa w Wojaszówce"

Podobne prezentacje


Reklamy Google